Smolařka 1.2.1.1.2

6. února 2016 v 0:26 | Mira
Ach ne. Tohle není dobrý. Musím Toryho varovat. S čarodějnicemi není radno si zahrávat. Zarazí mě Toryho dravý a nepřekvapený výraz. A pak mi něco dojde.
"Ty jsi věděl, že tady na ně narazíme," konstatuju zaraženě.
"Věděl. A taky vím, že u sebe mají jednu pěkně cennou knížku, za jejíž získání dostaneme od zákazníka pěknou sumu." Pak kývne někomu za mnou. Ohlédnu se. Jeden z našich společníků ze zad sundává luk.
"Počkat! Co nějaká strategie? Nemůžete na ně jen tak zaútočit. Nevíš, jak jsou čarodějnice nebezpečné." Zajímalo by mě, jestli jsem víc naštvaná nebo vystrašená.
"Ale vím. Snaž se nám pomáhat, Arino. Do toho, Kiru, vystřel." Šíp zasviští vzduchem a zabodne se jedné čarodějnici přímo do srdce. Kiru je dobrý.
Babizny vydají strašlivě skřeky a zuřivě začnou pátrat po útočnících. To jsme však už u nich a ostatní je nešetří. Nejdůležitější je nenechat je promluvit. Zaklely by nás. Snažím se pomáhat, opravdu ano, ale vážně jsem mizerná čarodějka.
"Arino!" Bitevní vřavou ke mně dolehne Toryho křik. Útočí na něj dvě čarodějnice. Dlouhými, špičatými nehty po něm sekají a strašlivě syčí. Jsou více zvěř něž lidé. Tory se po jedné ožene mečem a podaří se mu useknout jí prsty. Vydá bolestivý jekot, při kterém mi praskají ušní bubínky.
"Arino! Zkus najít tu knihu! Je velká, vázaná v černé kůži a zdobená zlatem! Běž!" To už na něj útočí další dvě čarodějnice a on jen tak tak stíhá vyhýbat se jejich útokům. Tohle nemůže zvládnout. Nikdo z ostatních mu nemůže pomoct, sami mají plno práce. Co teď?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama