Smolařka 2. příběh

6. února 2016 v 1:15 | Mira
Vůz se kodrcá po hrbolaté cestě a se mnou to lomcuje na všechny strany. Ale nestěžuju si. Hlavní je, že jsem pryč z města.
Od kupecké karavany má tato kočovná společnost kejklířů taky daleko, ale přivítali mě ve svých řadách s nadšením. Jsou to vážně pohostinní a milí lidé. Především jsem padla do oka jednomu mladému žongléři. Ten je samé "má paní tohle" a "má paní tamto". Je roztomilý.
Vůz zastavil. Děje se něco? Odhrnu plachtu a podívám se ven. Jasné sluneční světlo mě na okamžik oslní a nespokojeně zamžikám. Ve voze přece jen panuje přítmí.
"Má paní!" To je on.
"Děje se něco, Leo?" Blonďatý žongléř ke mně přiběhne s úsměvem na rtech, takže poznám, že nenastaly žádné problémy.
"Jsme na rozcestí. První cesta vede do Bouřných hor, druhá se pak napojuje na Obchodní cestu. Čarodějky prý nosí štěstí, takže jsme si říkali, že necháme výběr na Vás." Na mně, té největší smolařce pod sluncem. To je situace.
Pokud pojedeme do hor, čeká nás delší a nepohodlnější cesta. Pokud se vydáme Obchodní cestou, v dalším městě budeme rychleji, ale je možné, že narazíme na bandity. Jenže v horách nás může zastihnout dost špatné počasí. Jenže banditi nejsou o moc lepší.
Leo stále čeká na odpověď. Tak dobře.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama