Březen 2016

DSS: Třicátá kapitola

30. března 2016 v 21:12 | Mira
Pěkný počet kapitol Smějící se Původně jsem myslela, že kolem třicáté kapitoly by DSS mohlo končit a ono houby... Ne že by mi to vadilo Smějící se Každopádně užijte si kapitolu a v pátek dopoledne na mě myslete. Jdu si totiž nechat udělat tetování a celkem se bojím Smějící se

Pyramidy (Terry Pratchett)

27. března 2016 v 22:20 | Mira
Oficiální anotace:
Není snadné být faraónem v pubertě. Nesmíte s sebou nosit peníze, ovoce vám loupají mladé ženštiny nevázaných mravů, kdekdo si myslí, že můžete za to, že vychází slunce a kukuřice roste. Neustále se vám zdá o sedmi hubených a sedmi tučných krávách, a k tomu všemu ještě díky parakosmické nestabilitě vybuchne Velká pyramida. Pak si ještě musíte poradit se všemi těmi vrahy, sfingami, dřevěnými koňmi, filozofy, svatými krokodýly, chodícími mumiemi, dravým stavitelem pyramid a s Hitem se supí hlavou, který je bohem všech neočekávané příchozích. Přitom všechno, co byste opravdu chtěli, je udělat něco pro mladé lidi a starobylý střed města.

Harry Potter a Kámen mudrců (J. K. Rowling)

25. března 2016 v 21:05 | Mira
Oficiální anotace:
Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis - pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu - populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.

DSS: Dvacátá devátá kapitola

23. března 2016 v 19:07 | Mira
Teda, dneska je ta kapitola nějaká krátká, nepřijde vám? Smějící se No, asi jsem ji chtěla utnout v nějakém zajímavém okamžiku, takže to vyšlo takhle.

Grey (E. L. James)

20. března 2016 v 21:03 | Mira
Oficiální anotace:
Život Christiana Greye je čistý, disciplinovaný, plně pod kontrolou, plný bohatství a… naprosto prázdný. Až do dne, kdy do jeho života vstoupí Anastasia Steele. Snaží se na ni zapomenout, vytěsnit ji, ale místo toho ho strhne bouře emocí, kterou nedokáže pochopit a které nedokáže odolat. Dá mu Ana zapomenout na hrůzy dětství, které Christiana pronásledují každou noc? Nebo ho jeho temné sexuální touhy a snaha kontrolovat vše včetně téhle dívky donutí zničit křehkou naději, kterou mu Ana nabízí?

Artemis Fowl (Eoin Colfer)

18. března 2016 v 22:15
Opravdu mě fascinuje, že celý týden wifina šlape jako hodinky a v den, kdy mám naplánovanou recenzi, nefunguje. Myslím, že mi to ta mrcha dělá schválně. No, každopádně už zase funguje, takže tady je konečně recenze na Artemise Fowla.

DSS: Dvacátá osmá kapitola

16. března 2016 v 18:45 | Mira
Další týden, další kapitola. Opět nemám chuť moc vykecávat, tentokrát protože jsem přerušila sledování třetí série The 100, abych kapitolu zveřejnila Smějící se Mimochodem je to úplně boží seriál a všem ho moc doporučuju Smějící se

Opaky knih

11. března 2016 v 21:25 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tak jsem Artemise Fowla přečíst nestihla. Dneska jsem celý den celkem panikařila, co večer dám na blog. Nakonec jsem se rozhodla pro tohle. Našla jsem to na tomto blogu.
V neděli recenze také nevyjde. Jedu totiž do Brna na CineTube (hrozně se těším, mimochodem Smějící se ) a s kamarádkami máme v plánu zůstat tam až do večera a jít třeba na něco do kina. Pokud to bude stát za to, určitě o CineTube napíšu nějaký článek, jako tomu bylo minule.

DSS: Dvacátá sedmá kapitola

9. března 2016 v 20:29 | Mira
Dneska celkem spěchám, protože mám ještě dodělávat prezentaci na zítřejší hodinu anglčtiny, takže si odpustím dlouhé komentáře. Vím, že je tahle kapitolka hrozně krátká, ale chtěla jsem ji utnout v "napínavém" okamžiku. Btw DSS už přesáhlo neuvěřitelných sto stran ve wordu! Smějící se Tato konkrétní kapitola zabírá strany 74 a 75.

HP Challenge #25

6. března 2016 v 20:24 | Mira
Dneska poslední část této challenge. Tak si říkám, co budu dělat, až tuto challenge dokončím. To abych se začala už rozhlížet po něčem dalším Smějící se