Harry Potter a Kámen mudrců (J. K. Rowling)

25. března 2016 v 21:05 | Mira
Oficiální anotace:
Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis - pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu - populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.


Recenze:
Kdo by v dnešní době neznal Harryho Pottera? Příběh malého kouzelníka doslova pohltil celý svět, propadli mu malí i velcí. Samozřejmě já nejsem výjimkou. I když jsem tuto populární knižní ságu i její vydařená filmová zpracování četla a viděla mnohokrát, nepřestalo mě to bavit. A zřejmě ani nikdy nepřestane.

První kniha série, Harry Potter a Kámen mudrců, se na první pohled může zdát jako příliš dětská. I tak nabízí spoustu napětí a nepředvídatelných dobrodružství. Mně osobně přijde z celé série nejkouzelnější. Právě tady na mě nejlépe doléhá neuvěřitelná atmosféra kouzelnického světa a Bradavic. Jednička v sobě nemá ani náznak nějaké temnoty či pošmournosti, která provází další díly (kvůli mnoha úmrtím postav a návratu Voldemorta). Celý příběh je líbezný a milý, k čemuž přispívá i příjemný styl Rowlingové.

Samozřejmě také musím ocenit prostředí, kde se celý příběh odehrává. Odpovězte pravdivě: Dokázali jste Harryho Pottera číst či ho sledovat, aniž byste alespoň jednou nezatoužili po možnosti studovat v Bradavicích? Já teda ne. Nemám ke škole nijak vřelé vztahy, ovšem myslím si, že do Bradavic bych chodila s radostí a s úsměvem na rtech.

Má vůbec cenu se rozepisovat o postavách? Trio statečný Harry, pako Ron a šprtka Hermiona asi známe všichni. V celé knize se však promítnou i další, neméně skvělé postavy. Dobrácký ředitel Brumbál, přísná profesorka McGonagallová, zlý a děsivý šéfík hadí koleje Severus Snape a tak dále… Jejda já zapomněla na svého oblíbeného hajzlíka Draca Malfoye! Smějící se

Teď by asi měla přijít nějaká kritika, že? No…

Největším zklamáním u této knihy pro mě asi bylo, že mi nedorazil dopis z Bradavic Smějící se Jinak mě vážně nic nenapadá. Akorát ta knižní obálka… heh, nic moc.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama