DSS: Třicátá čtvrtá kapitola

27. dubna 2016 v 21:54 | Mira
Opět jedna z kratších kapitol, ale to snad nevadí. Přesto patří k mým oblíbeným, protože se potkají dvě mé nejoblíbenější postavy. Asi bych jako autor neměla nikoho preferovat, ale to vem čert Smějící se

Kapitola třicátá čtvrtá

Sledovala krvavou stopu, která postupně slábla. I krvavé šlápoty se stávaly čím dál víc nezřetelnými. Sotva je viděla. Začínala si zoufat. Až stopa zmizí, co bude dělat? Navíc se až nebezpečně přibližovala k hranicím Červené zóny. Na tom nejspíš stejně nezáleželo. Nakonec nyní nebylo bezpečno ani v Zelené zóně. Potěžkala ukradený meč a s úžasem si uvědomila, že se vlastně nebojí. Ovládala ji až slepá touha dopřát Mary pravou, ničím nerušenou smrt.
Zabočila za roh a málem vyjekla. Nemrtví. Spousta. Stáli sešikovaní jako vojáci. Nehybní. Tiší. Odporní. Vítr k Dele donesl puch hnijícího masa. Dříve by se na místě pozvracela, avšak po výcviku ji nic takového víckrát nemohlo vyvést z míry. Naštěstí všichni stáli odvrácení, tudíž ji nemohli zahlédnout. To jí dávalo možnost nepozorovaně se odplížit. Nesměl by ji však zradit přírodní faktor. Směr větru se změnil. Foukal směrem od ní, čímž nemrtvým přinášel její pach přímo pod nos. Jeden po druhém k ní obraceli ohyzdné tváře. Hladově zasténali a dali se do pohybu. Dela zasunula meč do pochvy a vzala nohy na ramena.

Spílala si za svou neopatrnost. Kvůli tomu se vzdalovala od stopy po kamarádce s nemrtvými pronásledovateli v patách. S hrůzou si uvědomila, že Mary může být klidně jedna z nich. V tuhle chvíli ji možná pronásleduje, hladová a netečná k tomu, že se snaží zabít svou dobrou přítelkyni.
Ačkoliv se její fyzická zdatnost za měsíce u Legie značně zlepšila, nebyla neomezená. Dele ubývaly síly. Rozhlížela se po okolních budovách, až její zrak upoutala starobylá stavba přímo před ní. Měla rozpraskané zdi, různé výklenky, římsy a balkonky. Spousta úchytů pro ruce i nohy. Dela nyní sprintovala až nelidskou rychlostí a brzy se sápala po budově a šplhala vzhůru. Nemrtví se nacházeli stále pořádný kus od ní. Naštěstí mezi nimi nebyli Běžci.

Vyšplhala se sotva do třetího patra a ruce už ji bolely, nemluvě o rozedřených dlaních. Nemrtví se hluboko pod ní shlukli a v téměř prosebném gestu k ní natahovali paže. Dela pokračovala dál. Nutně si potřebovala odpočinout. K její smůle všechna okna v okolí byla pevně zavřená, některá dokonce zevnitř zatlučená prkny. Dela proklínala obyvatele domu. Jediné otevřené okno měla přímo nad hlavou v pátém patře. K němu se upínaly veškeré její naděje.

Konečně! Pravou rukou se zachytila římsy přímo u otevřeného okna a chtěla se vytáhnout nahoru. Jenže stařičká římsa se pod její vahou rozdrolila a Dela se o kousek propadla. Visela jen díky levačce bezpečně zaklesnuté v hluboké prasklině. Neměla však takovou sílu. Prsty jí začaly klouzat. Záhy se držela jen jejich konečky.
"Ne!" zaúpěla vyděšeně. Zpanikařila. Nemohla najít žádný úchyt pro druhou ruku. Nohy jí bezmocně klouzaly po zdi. Věděla, že se dlouho neudrží. Nedovolila si vzdát se. Dokud dýchala, tak doufala. Dum spiro, spero. Pěkně jak ji to učil otec.
"Mám tě!" další pár rukou se zjevil jako zázrakem a sevřel Delino předloktí. Dela pomáhala, co to šlo. Brzy ji zachránce vtáhl do starého obývacího pokoje, kde se kupil prach.
Sesunula se na podlahu a chvíli jí zabralo zklidnit dech spolu se srdeční činností. Radostně se zasmála.
"D-díky. Zachránil jsi mi život!" Vděčně pohlédla svému hrdinovi do tváře a zarazila se. Rozcuchaná čupřina černých vlasů a nečitelné, nebezpečím sálající oči, popelavě šedá pleť. Tuhle kombinaci již někde viděla. Horečně přemýšlela, zatímco mladík si ji nezainteresovaně prohlížel.
"Tebe jsem už viděl," konstatoval suše.
"Jo, já vím. Ale nemůžu si vzpomenout, kde jsme se potkali."
"Vážně? A přitom to byl takovej krásnej den. Všude křik, prchající lidi, nemrtvý. Fakt radost pohledět." Dele svitlo.
"Útok na mou kolonii!"
"Bingo," řekl s úšklebkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama