Město padlých andělů (Cassandra Clare)

8. dubna 2016 v 22:08 | Mira
Oficiální anotace:
Válka skončila, Clary se snaží stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli ve Valentýnově Kruhu, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra. Clary totiž uvedla do pohybu řetězec událostí, které by mohly vést ke ztrátě všeho, co miluje. Dokonce i Jace.


Recenze:
Malinko jsem se obávala, jakou zápletku autorka vymyslí po porážce největší hrozby, tedy Valentýna. Myslela jsem, že zbytečné natahování série, když byl hlavní problém v podstatě vyřešen, Nástrojům smrti pouze uškodí. Proto jsem byla celkem překvapená, že se Město padlých andělů dle mého drží stejné kvality jako předchozí díl.

Velké plus opět vidím v tom, že vztah Clary a Jace tak nějak ustoupil do pozadí. Nejenže se částečně kniha věnuje výcviku Clary na plnohodnotnou lovkyni stínů, ale iniciativu opět převzaly v dřívějších dílech opomíjené postavy. Už v Městu ze skla se jim autorka rozhodla dát větší prostor, ovšem tady dostaly až překvapivou část knihy.
Simonova dějová linka mě bavila snad nejvíc. Jeden by až nevěřil, kolik problémů může mít puberťácký upír. Nejen s ostatními upíry, ale i v soukromém životě.
Ovšem docela jsem postrádala Aleca a Magnuse, můj oficiálně nejoblíbenější knižní pár. Ti se tentokrát moc neblýskli.

Na druhou stranu jsem trošku doufala, že Clary a Jace už mezi sebou mají vše pěkně urovnané a vědí, na čem jsou. Chápu, že mladá láska je mnohdy divoká a plná napjatých situací a že u lovců stínů to platí dvojnásob, ale na můj vkus už této dvojici autorka hází klacky pod nohy až příliš. I když co by to pak bylo za zábavu, kdyby ti dva měli harmonický vztah, že?

Nemůžu si pomoct, ale Město padlých andělů na mě působilo jako úvodní díl. Takový delší prolog, chcete-li. Autorka původně zamýšlela celou sérii ukončit třetím dílem, ale evidentně se pod nátlakem čtenářů s vervou pustila do pokračování. Připadá mi však, jako by touto knihou začínala jiná série. Sice postavy a prostředí zůstaly stejné, jenže pojítka s předchozími knihami jsou minimální.
Někomu by to možná mohlo vadit. Já si však nestěžuju. Pokud bude Cassandra Clare nadále schopná udržet si kvalitu, budu za další knihy ráda. Poslední dobou jsem si Nástroje smrti vážně oblíbila.

Samozřejmě jako tradičně je kniha pěkně napsaná a čtivá, možná místy trošku natahovaná. Ale konec, ten je peckový. Opravdu jsem něco takového nečekala. Tedy předpokládala jsem, že jedna určitá osoba by roli v dalších dílech mít mohla, ale takový scénář by mě ani ve snu nenapadl. Ohromně mě to navnadilo na pokračování.

Hodnocení:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama