Město ze skla (Cassandra Clare)

1. dubna 2016 v 22:56 | Mira
Oficiální anotace:
Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?


Recenze:
Dřív jsem v knižní sérii Nástroje smrti neviděla nic extra. Bavilo mě to, ale nijak přehnaně. Ovšem musím uznat, že Město ze skla zcela změnilo můj pohled. Podle mě je to zatím nejlepší díl celé série.

Cassandře Clare se nedá upřít to, že je nadaná spisovatelka. Nejenže dokázala stvořit vlastní originální svět, byť s profláknutými příšerkami jako jsou upíři, vlkodlaci, víly a tak dále, ale dokáže psát takovým stylem, že stránky ubíhají raketovou rychlostí a než se čtenář naděje, je u konce.

Město ze skla mě zaujalo už z toho důvodu, že se dějiště příběhu přesunulo ze světa civilů do Idris, tedy domoviny Lovců stínů. Díky tomu autorka čtenářům poskytla opět nové pohledy a informace o těchto zpola andělských bojovnících. Potěšilo mě také, že mnohem více prostoru dostaly vedlejší postavy. Především jsem se radovala za Aleca a Magnuse, kteří jsou jednoduše k sežrání.

Samozřejmě nechybí pro tuto sérii typická romantika, při které se skalní fanynky jistě neobejdou bez častého áchání a óchání. Jsem ráda, že se konečně vyřešila napjatá situace mezi Clary a Jacem. Rozuzlení bylo zajímavé a vedla k němu spletitá cesta.
Na druhou stranu tahle kniha je oproti svým předchůdkyní o 100% akčnější a svižnější. Hlavně na konci. I když se některé zvraty dají lehce vyvodit, tudíž o nich čtenář ví dříve než knižní charaktery, stejně jsem u některých pasáží byla napnutá jak kšandy.

Velmi se mi líbilo finále s Valentýnem. Bylo v jistém smyslu primitivní, přesto jsem nečekala takové věci. Konec mě v ničem nezklamal a naopak mě navnadil na další díl.

Myslím, že Cassandra Clare zvedla úroveň své tvorby ve všech ohledech, za což ji její čtenářská smečka musí milovat.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama