Seriálová recenze: The 100

24. dubna 2016 v 20:47 | Mira |  Myšlenkové pochody
Když jsem přemýšlela nad tím, co bych mohla tuto neděli spáchat za článek, moc se mi nechtělo načínat nějakou challenge. Jsem upřímně ráda, že jsem se po dlouhé době zbavila té o Harry Potterovi, i když mě bavila. Takže jsem se rozhodla pro netradiční recenzi - seriálovou Usmívající se Dnes k tomu ještě vyjde TMI tag.

Popis seriálu:
Post apokalyptický scifi seriál stanice The CW. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.
zdroj: edna.cz

Recenze:
Už v prvních vteřinách mi The 100 přišlo naprosto peckoidní po všech stránkách. Především mě potěšilo, že si tvůrci odpustili zdlouhavý, vleklý úvod. Znáte to - spousta minut věnovaná nekonečnému tlachání o každé prkotině. Mnoho seriálů tuto část má a některé jsou dobré leda tak k uspání. The 100 se s ničím nepáře a diváka nelítostně vhodí do víru dění. I přesto jsem však nebyla z ničeho zmatená a rychle se chytila.

Na The 100 oceňuju i jeho dynamičnost. Nezažila jsem díl, kdy by se něco nedělo, nenastal žádný zvrat nebo problém. Na druhou stranu jsem se kvůli této vlastnosti cítila někdy přehlcená dojmy a chyběly mi oddechové díly, ve kterých by se nic nesemlelo a já si mohla odpočinout.

Příjemné je i to, že tvůrci nemají ve zvyku diváka najednou zahltit velkým množstvím informací pojících se k aktuálnímu problému. Zažila jsem i seriály, kde na mě vychrlili spoustu věcí a já si z toho ve finále nepamatovala ani "ň". V The 100 jsou informace servírovány v rozumných dávkách, často pomocí flashbacků, které jistě diváka nadchnou více, než nekonečné monology nějaké přechytralé postavy.

Někdy mi připadá, že The 100 je taková post-apokalyptická směska Lost (česky seriál Ztraceni) a The Game of Thrones. Z obou seriálů si pak bere to nejlepší.
Lost mi The 100 připomínalo především v počátcích. Na konci první série a v dalších pokračováních jsem tuto podobnost už neviděla.
Určitou podobu s TGoT vidím v zabíjení postav. Ať je postava důležitá či vedlejší, její přežití není nikdy jisté. Už několikrát se mi stalo, že mi můj oblíbenec prostě umřel. Jen tak, bez předchozích varování…

Na závěr bych se tedy chtěla věnovat postavám, když už jsem je jemně v předchozím odstavci nakousla.
Charaktery postav jsou hodně rozporuplné a já byla nucena na ně mnohokrát měnit názor. Například člověk, který mi na začátku připadal jako totální kretén a neměla jsem ho ráda, je teď ve třetí sérii mým oblíbencem (Kane). A naopak postavu, kterou jsem měla ráda, nemůžu vystát (Jaha).
Postavy působí neuvěřitelně reálně. Dělají chyby, chovají se jako idioti, nechávají se ovládat emocemi, ale v tom právě tkví podstata lidskosti. Žádný žijící člověk není dokonalý, proto aby se přiblížily divákovi, takové nemohou být ani seriálové postavy.

Jsem zvyklá recenzovat knihy, proto mi věci jako "zhodnocení hereckých výkonů", "efekty" a "hudba" nic moc neříkají. Přesto nějakou malou zmínku ještě uvedu: herecké výkony bych zhodnotila na jedničku. Herci umí vyjádřit charakter své postavy a hrají důvěryhodně. Efekty? To po mně nechtějte. Ale soundtracky a různé zvukové kulisy se mi líbí. Především mám ráda písničku, která hrála na konci druhé série. Můžete si ji pustit tady.

Co říct na konec? Pokud máte dostatek volného času, určitě se na The 100 podívejte. nebudete litovat.

Hodnocení:

Postavy na obrázku (zleva): Clarke, Bellamy, Jasper, Octavia, Raven, Lincoln, Monty, Abby, Jaha, Kane
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama