Kterak chrabrý šašek Směchomír lítému drakovi veselku rozmluvil #1

8. května 2016 v 20:07 | Mira
Heh, jsem expert na ulítlé názvy, tahle povídka to jen dokazuje Smějící se No, na dnešek jsem si totiž nepřipravila žádnou seriálovou recenzi nebo jinou věcičku na zveřejnění, takže jsem se uchýlila k této povídce. Jedná se o ujetou, bláznivou pohádku. Nemám ji ještě dopsanou a stejně je už teď moc dlouhá na to, abych ji zveřejnila jednorázově, proto bude publikována po kouscích.


1. část: Kterak strašlivá, oheň dštící bestie urozenou dámu unesla

Bylo nebylo, za sedmero horami, řekami, potoky, listnatými, jehličnatými a samozřejmě i smíšenými lesy, pouštěmi a jedním kaledonským vrásněním, se rozkládalo malebné prosperující královstvíčko.
Vládl mu hodný a spravedlivý král, který se však v okamžiku našeho vstupu do děje nacházel ve stavu blízkém živelné zuřivosti. Než se v příběhu posuneme dál, dovolte mi osvětlit situaci.
Výše zmíněný hodný, respektive momentálně rozzuřený, král měl jednu jedinou, nadevše zbožňovanou dceru, princeznu Krásněnku. Jak její jméno směle evokuje, byla velice krásná (vzhled totiž naštěstí zdědila po nebožce královně). Ovšem i ona trpěla jistými vadami, které postihují devadesát procent princeznovské populace. Znáte to: zavírání se do věže, drancování tatíčkovy královské pokladnice a následné utrácení za šaty, boty, šperky, kabelky, kosmetiku… a samozřejmě odmlouvání otci.
V této domácnosti byl největším kamenem úrazu a příčinou všech rodinných neshod výběr ženichů, jelikož král s princeznou měli ohledně potencionálního manžela naprosto odlišné představy (rozumějte, princeznička si představovala švarného jinocha s rýsujícími se svaly a americkým úsměvem, zatímco tatíčkovi by stačil jakýkoliv ťuňťa schopný vést království). Tento problém se záhy vyřešil sám od sebe, čímž se elegantně dostáváme k hlavní zápletce této pohádky nepohádky.
Při jedné obzvláštně vášnivé diskuzi mezi Jeho Veličenstvem a Její Výsostí náhle na zámek padl obrovitý stín. Drak.
Gigantická bestie s tlamou plnou zažloutlých zubů dlouhých jako ostří meče, s obrovskýma vykulenýma očima a tělem pokrytým brčálově zelenými šupinami se nechala slyšet: "Já jsem drak Kuliok a přišel jsem si pro vaši princeznu, kterou chci pojmout za svou choť!" Hromový hlas se nesl napříč královstvím a ve všech tvorech od mravenců až po lidi budil nevýslovnou hrůzu.
Víte, jen tak mezi námi, s draky byly vždy problémy. Odpradávna tyto okřídlené kolosy trpí úchylkou na křehké panny. Mohli bychom je klidně označit za fetišisty, ale pro všeobecné dobro raději nezabíhejme do přílišných detailů. Nejenže křehké panny, většinou urozeného původu, unášejí od rodin, ale i přes protesty nešťastnic s nimi uzavírají nelegální sňatky, což se nesetkává zrovna s podporou veřejnosti. Navíc jsou taková manželství kontraproduktivní. Draci totiž ne a ne pochopit, že i přes jejich zarputilou snahu prostě jeden z hlavních účelů manželství - tedy zplození potomstva - zkrátka přes rozdíly v tělesné stavbě nemůže být splněn. Mezi monarchy se ujal názor, že jsou jejich dcery draky unášeny už pouze na truc.
Královy tváře se jaly hrozivě nadouvat a nabraly odstínu dobře zralých rajčat. Drak na jeho vlastním prahu! A ten bídný netvor se opovažuje dělat si zálusk na jeho nejdražší dcerunku?! Rázným krokem se vydal k oknu. Hermelínový plášť za ním vlál jako krvavé křídlo anděla pomsty.
"Zmiz, ty bídáku! My, král této země, ti naši dceru nemíníme dát!" zařval ze všech sil a co nejautoritativněji. Plíce se mu v hrudi dmuly jako měchy.
Další neoblíbenou dračí vlastností byla výbušnost. Dle Hippokratovy typologie temperamentu by všichni příslušníci dračího druhu spadali pod cholerika. Kuliokův výbuch hněvu byl doprovázen sloupcem dýmu a pronikavým sirným zápachem. Neobtěžoval se mluvením, jednoduše prackou zakončenou obrovskými drápy prorazil zeď salonku a nebohou princezničku si z otcovského domu, či spíše paláce, uzmul násilím. Zkusmo zamával kožnatými křídly, než se s pravým zlovolným smíchem, který zněl spíše jako valící se balvany, vznesl do oblak a zmizel v horách. Král padl v mdlobách k zemi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama