Zábava v mediálním semináři aneb Píšeme nekrolog

1. května 2016 v 21:15 | Mira
Seminář mediální výchovy opravdu miluju. Nikdy totiž nevím, co od této dvouhodinovky čekat, takže se dá říct, že je to jedno velké dobrodružství. Předminulý týden paní učitelka nakráčela do třídy s nadšeným úsměvem a oznámila nám, že tentokrát si napíšeme něco, s čím asi jinak v životě nebudeme mít tu čest: nekrolog. Zadání bylo jednoduché - napiš nekrolog svojí škole. Rozhodla jsem se, že čistě pro zajímavost to dám i na blog, abyste viděli, jak jsem se s tím poprala Smějící se Neberte to prosím vážně, dost jsem přeháněla.


Sbohem, mé milé gymnázium…
Připadá mi to jako včera, co jsem poprvé překročila tvůj práh coby ustrašený prvák vyrážející na dlouhou strastiplnou pouť napříč středoškolským životem. Už od prvního okamžiku jsi mi bylo výborným přítelem, upřímným rádcem a trpělivým mentorem. Každá chvíle strávená v tvé příjemné společnosti dokázala zahnat i ty sebehorší chmury. Tvůj náhlý a nečekaný odchod z povrchu zemského otevřel v mém srdci hlubokou a bolestivou ránu, kterou do konce mých dní nedokáže již nic zacelit.

Pokud existuje Bůh, musím se ptát, jak mohl dopustit, aby kvůli žhářským sklonům party pubertálních výrostků lehla popelem budova tak jedinečná, nenapodobitelná a nenahraditelná. Právě takové jsi bylo a v mých vzpomínkách i vždy budeš.

Tvůj tragický odchod nemohu již nijak zvrátit, tudíž mi nezbývá nic jiného než se s tebou naposledy rozloučit. Učiním tak slovy mého oblíbeného spisovatele: Tak jdi. Jsou jiné světy než tento.
Doufám, že tyto jiné světy ti nabídnou mnoho skvělého a ty v nich poznáš pouze radost a štěstí.
Tak tedy sbohem, mé milé gymnázium…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama