DSS: Čtyřicátá druhá kapitola

5. června 2016 v 20:33 | Mira
Kapitola čtyřicátá druhá


Realita dopřála Dele další tvrdou ránu. Nemohla tomu uvěřit. Nešlo to, ačkoliv stále měla před očima obraz Mapeste, kterak se provokativně tiskla k nemrtvému a on ji nevnímal. Potřásla hlavou. Jak dlouho s nimi Navrátilci koexistovali a nikdo ze živých o nich neměl ani ponětí? Pomyslela na všechny historky o inteligentních nemrtvých, které slýchávala základně. Nejenže poznala pravdu na vlastní kůži, ona dokonce s jedním z těchto údajných nepravdivých výmyslů pobývala. Při pomyšlení na Caraela jí přeběhl mráz po zádech. Byla bláhová, když se svěřila do rukou cizího člověka. Nyní si uvědomila, co všechno jí mohl Carael udělat. Příležitostí se mu naskytlo více než dost. Raději vytěsnila hrůzné představy z hlavy.
Když si byla jistá, že ji nikdo nepronásleduje, zpomalila do chůze. Nyní stačilo vymotat se ze spleti ulic a najít cestu domů.

Jak předpokládala, Apokalypsa byla pryč. Buď klisna utekla nebo si ji vzal Simon. Nemohla se divit, v Troskách strávila několik dní. Sama nevěděla, kolik přesně. Gideon ji zaškrtí, o tom nepochybovala. Na základnu ji však čekala dlouhá doba. Díky tomu si může utřídit myšlenky a připravit si řeč. Na obhájení svých činů i na informování o Navrátilcích.

***

"Proč jsi ji nechal zdrhnout?!" Mapeste zlostně zatínala drobné ruce v pěst. Carael se nenechal jejím vztekem nikterak rušit. Sestra jej chytila za kabát a přinutila jej tak zastavit.
"Mapeste, musíš to pořád řešit? Prostě jsem ji nechal jít. Tečka." Nafoukla tváře. Vypadala jako uražené malé dítě.
"Poví to Legii," namítla.
"No a? Za prvý - nikdo jí neuvěří. Za druhý - sama má s Legií dost vlastních problémů. Za třetí - neříkala jsi, že Lilithina armáda je neporazitelná? Nějaká Legie pro ni sotva bude problém, no ne? Teď mě pusť." Nepustila.
"Vrátíš se teď do Hnízda? Prosím, vrať se." Hlas měla tichý, prosebný a jakoby pláčem nakřáplý. Carael se tím nenechal obalamutit. Určitě jí ani v nejmenším nechyběl. Spíše nesnesla pomyšlení, že pro něj nebyla středobodem vesmíru a klidně ji opustil. Mapeste vadilo, že se její bratr netočí pouze kolem ní. Po své proměně, kdy se změnila i její povaha, musela být vždy v centru pozornosti. A Caraelův odchod tomu nevyhovoval.
Dříve by na její prosby zareagoval kladně. Vlastně dříve by jej ani nenapadlo nechat sestru někde samotnou, neopustil by ji. Ovšem to byla minulost. Mapeste i on se změnili, odcizili. I když pro něj představovala milovanou cizinku, nemohl být dál součástí jejího života zasvěcenému Lilithině ideologii.
"Ne. Promiň, Mapeste. Já půjdu svou vlastní cestou." Nakrčila čelo. Nechápala. Nebyla zvyklá na odmítnutí.
"Tak… tak si jdi! Já tě nepotřebuju!" vyjela.
"Máš pravdu," souhlasil, "nepotřebuješ." Zablýsklo se jí v očích. Pustila jeho kabát, otočila se na podpatku a rázovala si to pryč.
"Sbohem… Chloe," zašeptal do větru.

***

Gideon se hnal jako šílený. V hlavě mu běžela jediná myšlenka. Vrátila se. Dela je zpátky. Doběhl k matčiným pokojům a rozrazil dveře. Očima přelétl místnost. Pohledem se zastavil na bledém, unaveném obličeji lemovaném pramínky zplihlých černých vlasů. Vykřikl její jméno a o vteřinu později dívku svíral v objetí. Ani nepomyslel na okolo stojící osoby.
"Ehm, Gideone…" Dela se zavrtěla.
"Gideone, teď opravdu není vhodná chvíle." Ammiras mu položil ruku na rameno a stiskl.
"Má přijít sám Balthasar Lever," dodala jeho matka napjatě. Gideon zalapal po dechu. Baltahasar Lever byl nejenom velitel této základny, on měl také velice vysoké postavení v Legii obecně. Nechápal, proč se kvůli Dele namáhá tak vlivná osoba. Svou otázku nakonec vyslovil nahlas.
"Protože Dela nám tady pověděla dost zajímavou věc, o kterou by se mohl zajímat."
"Ale - "
"Pane Silvere, měl byste Ammirase i svou matku uposlechnout a spěšně opustit tuto místnost." Nepromluvil nikdo jiný než sál Balthasar Lever, který vešel s dvěma zamračenými muži po boku. Gideon chtěl zůstat a být Dele oporou, ovšem ona zavrtěla hlavou a pokusila se o povzbudivý úsměv. Gideon tedy se zamumlanou omluvou a rozloučením odešel. Rozhodl se počkat na Delu v jejím pokoji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama