Červenec 2016

Tag Sedm smrtelných hříchů knihomola

31. července 2016 v 20:39 | Mira |  Myšlenkové pochody
Jo jo, další tag. Měla bych už konečně začít psát Směchomíra a nebo alespoň nebýt líná pokračovat v Tohle není kniha, respektive nebýt líná Tohle není kniha nafotit a dát na blog Smějící se A vím, že v pátek nebyla recenze. Ale varovala jsem, že s pátky to bude po dobu prázdnin složité. Každopádně jsem trochu poupravila plány a místo knihy To v pátek vyjde Trnový císař a pak se uvidí. Nové knihy mají v recenzích přednost Smějící se

Dědictví: 6. kapitola

27. července 2016 v 23:20 | Mira
Sakra, to mi nikdo nemohl říct, že je dneska středa? Smějící se Jak mám prázdniny, tak mi dny splývají do sebe a nezabrání tomu ani fakt, že chodím na brigádu.

The Ultimate GoT Tag 3/3

24. července 2016 v 23:02 | Mira |  Myšlenkové pochody
Závěrečná část!

Misery (Stephen King)

22. července 2016 v 13:42 | Mira
Oficiální anotace:
Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephen Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou Paula po těžké havárii najde jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného "léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky Anniiným šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jehož hrůzu by si nedokázal představit ani v nejbujnější fantazii a o jehož konec se dramaticky zaslouží i tým policistů, kteří po něm pátrají.
Stephen King v tomto děsivém příběhu dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořit přesvědčivé postavy, okořenit text suchým sarkasmem a doplnit ho autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu. Podle proslulého románu vznikl neméně slavný film Misery nechce zemřít. Kathy Bates za ztvárnění hlavní role Annie získala Oscara. Hlavní mužskou roli hrál James Caan.

Dědictví: 5. kapitola

20. července 2016 v 11:44 | Mira
Tadáá, dneska extrémně brzo Smějící se

The Ultimate GoT Tag 2/3

17. července 2016 v 22:30 | Mira |  Myšlenkové pochody
Uvědomila jsem si, že tenhle tag vlastně ani na tři části být nemusel, stačilo na dvě, protože tato a následující část díky mému chytrému rozdělení budou extrémně krátké Smějící se Příště radši zapnu mozek Smějící se
Jo, a ještě jsem se chtěla omluvit, že jsem vynechala páteční recenzi, ale znáte to - prázdniny jsou většinou takové nestabilní a divoké, často se plánuje narychlo a tak. S pátečními recenzemi to bude proto všelijaké. Počítejte s tím, že někdy budou, někdy ne. Navíc úderem zítřka nastupuju na brigádu, kde kolikrát budu nejspíš až do půlnoci (těším se, až pak půjdu tu štreku domů přes nejhorší části našeho města), takže se přidá další žrout pátečních večerů. Nějaké recenze se pokusím předepsat dopředu (tohle jsem měla asi začít praktikovat od vzniku blogu), ale i tak. Zkrátka pokud recenze nevyjde do 23:00, tak se přesouvá na další pátek. Kapišto? Smějící se

Dědictví: 4. kapitola

13. července 2016 v 23:52 | Mira
To je tak, když zveřejnění kapitoly pořád odkládám, a pak na to totálně zapomenu Smějící se

The Ultimate GoT Tag 1/3

10. července 2016 v 22:39 | Mira |  Myšlenkové pochody
Jak jsem psala minule, dnes je tady další GoT tag. Tento je ovšem úplně jiný než předchozí. Nejsou tu totiž otázky jen o GoT, ale i o knihách a fanouškovských teoriích. Rozdělila jsem ho na tři části, však mě znáte, já ráda všechno kouskuju Smějící se První část je právě věnovaná knihám.
Tento tag jsem našla u jedné americké blogerky, takže jsem si ho musela pěkně přeložit

Mistr strachu (Lisa Rogak)

8. července 2016 v 22:25 | Mira
Oficiální anotace:
Biografie amerického spisovatele Stephena Kinga (nar. 1947), jednoho ze čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti a bezesporu nejvýznamnějšího představitele žánru hororu a thrilleru vůbec.

Kniha mapuje jak Kingův pestrý život - od raného dětství, přes nuzné spisovatelské začátky, až po současnost - tak monumentální Kingovo dílo, které bylo jednotlivými životními etapami ovlivňováno. Zároveň pojednává o Kingově vztahu ke své vlastní slávě, k vášnivým fanouškům, k žurnalistům a literárním kritikům a odhaluje jeho rodinné zázemí, koníčky a záliby.

Tato publikace by neměla chybět v knihovně žádného fanouška, který chce nahlédnout do zákulisí knih, kterými Stephen King dobyl svět populární literatury.

Dědictví: 3. kapitola

6. července 2016 v 21:23 | Mira
Dneska trochu kratší Smějící se