Dědictví: 4. kapitola

13. července 2016 v 23:52 | Mira
To je tak, když zveřejnění kapitoly pořád odkládám, a pak na to totálně zapomenu Smějící seKapitola IV. - Výběr

Druhého dne Kaylin probudilo naléhavé bušení na dveře jejího pokoje. Vymotala se z nadýchané přikrývky a usmála se, jakmile zabořila bosá chodidla do měkkého koberce.
"Už jdu!" vykřikla, aby brzkého návštěvníka ukonejšila. Pomohlo to. Opravdu se přestal dobývat dovnitř.
Kaylin vycupitala z ložnice a přešla rozlehlý salonek. Pořád nemohla uvěřit, že celé toto místo je její. Díky komnatám majícím ložnici, salonek, převlékárnu, koupelnu a studovnu si připadala jako princezna.
"No konečně!" přivítal ji rozmrzelý hlas velemága Ramunera. Kaylin se pod jeho přísným pohledem přikrčila a jen tak tak odolala nutkání dveře zase pěkně rychle zabouchnout.
"D-dobré ráno, velemágu," vykoktala zdvořile.
"Dobré? Jak pro koho!"
"No…"
"Oblékni se, za deset minut máme být u velemága Memorana." Kaylin raději spolkla všechny otázky, které jí vířily hlavou, a vyrazila do převlékárny.
"Jsi pomalá," vytkl jí velemág v okamžiku, když před ním stanula v prostém rouchu značícím její hodnost novice. Šedou barvou dávala najevo, že zatím ani nenašla své zaměření v Živelné magii.
"Omlouvám se," špitla s hlavou pokorně skloněnou. Pozorně studovala špičky svých bot.
"Tak pojď."

Držet s velemágem Ramunerem krok byl nadlidský výkon. Kaylin musela místy popobíhat, aby se jí v bludišti chodeb neztratil. Stále se v Katoraském sídle mágů nevyznala.
"Promiňte, ale proč vlastně jdeme za velemágem Memoranem?" podařilo se jí zeptat mezitím, co udýchaně lapala po vzduchu.
"Arcimág Viscardi si přál, abys ho navštívila. Pomůže ti zjistit, jaký druh magie vlastně ovládáš. Díky tomu budeš moci zahájit běžnou výuku." Kaylin se rozzářila.
"No to je skvělý!" vyhrkla s neskrývaným nadšením. Ramuner se na ni káravě zadíval.
"Hlídej si svůj slovník, mladá dámo. Lidé ovládající vznešené umění magie mají vytříbenou a především spisovnou mluvu. Pokud mezi nás chceš zapadnou i se svým pochybným původem, měla bys na tomto nedostatku zapracovat." Dívčiny tváře získaly ten nejsytější odstín rudé a zatvářila se, jako by jí muž ťal políček.
"O-omlouvám se."
"A pořád se neomlouvej! Je to otravné!" Velemág si podrážděně odfrknul. Naštěstí již stáli před komnatami velemága Memorana. Remis Ramuner zcela proti slušnému vychování vpadl dovnitř. Nejspíše dychtil po tom co nejdříve se arcimágovy chráněnky zbavit. Kaylin zůstala rozpačitě stát na prahu.
"Jen pojď dál, má milá!" vybídl ji přívětivě znějící hlas. Dívce tedy nezbývalo nic jiného než jeho pobídku přijmout.
"Dobré ráno," pozdravila váhavě.
"Tobě také! Velice rád poznávám chráněnku našeho milého arcimága. Farion o tobě mluví velmi hezky." Velemág Velin Memoran byl chlapík bodré povahy s veselýma očima. Jeho hnědé roucho s výšivkou v podobě zelených listů těsně obepínalo mágovo korpulentní tělo.
"Myslím, že mých služeb nadále není třeba. Stejně jsem měl posloužit pouze jako doprovod. Přeji vám hezký zbytek dne."
"Ach ten Remis…" Memoran zakroutil hlavou a blýskl po Kaylin zářivým, povzbudivým úsměvem. "Neboj se, všichni místní mágové nejsou tak… nevrlí jako on."
"Myslím, že mě velemág Ramuner nesnáší," svěřila se se svou obavou. Muž se od srdce zasmál.
"Řekl bych, že tak zlé to nebude, má milá. Remisovi chvíli potrvá než si na tebe zvykne. Nestrachuj se. Raději se vrhněme na úkol, kterým nás pověřil arcimág. Víš, jak se zjišťuje, který aspekt Živelné magie mág ovládá?" Kaylin zavrtěla hlavou a nechala se odvést do dalšího pokoje, pracovny, kde vládl nepředstavitelný chaos. Musela překračovat všelijaká lejstra, svitky, štosy papírů a obloukem se vyhýbat vrtkavým komínkům knih.
"Tohle je organizovaný chaos. Na první pohled se zdá, že zde převzal vládu nepořádek, ovšem já se v něm dokonale orientuju. V momentě, kdy by mi tu někdo uklidil, nic bych nenašel. Vydrž vteřinku." Mág přešel k pracovnímu stolu a začal se horlivě přehrabovat v jedné ze zásuvek. Dívka trpělivě vyčkávala. Brzy se k ní vrátil s podivným kamenem v ruce. Přidržel jí ho přímo před vykulenýma očima. Kaylin fascinovaně sledovala, jak se v jeho hlubinách líně převalují chuchvalce duhové mlhy. Nic podobného nikdy neviděla.
"Je krásný," prohlásila užasle.
"A jedinečný. Je to Kámen výběru. Vzácný předmět, jehož výroba je zdlouhavá, pracná a vyžaduje mnoho těžce získatelných látek a pečlivě provedený postup. Jak sis jistě domyslela, slouží k tomu, aby novicové zjistili své zaměření."
"Jak to probíhá?" zajímala se a nemohla odtrhnout zrak.
"Jednoduše. Stačí ho vzít do ruky. Mlha pak změní barvu. Akvamancie - modrá, pyromancie - červená, aeromancie - stříbrná, fulgumancie - fialová a geomancie - zelená. Upřímně doufám v poslední možnost. Díky tomu bychom se vídali opravdu často. Tak si ten zázrak vezmi, ať konečně známe výsledek." Kaylin odhodlaně přikývla. Mág jí opatrně do nastavených dlaní vložil Kámen výběru a poodstoupil.
Dívka cítila, jak ji kámen mírně hřeje do jemné kůže. Bříšky prstů přejela po jeho hladkém povrchu. Kámen výběru na její doteky reagoval nepatrným zachvěním. Mlha v něm se začala zmítat a formovat do různých spirál. Chvění se stupňovalo.
"Už to přijde!" informoval ji Memoran nedočkavě. Kaylin zatajila dech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama