Dědictví: 5. kapitola

20. července 2016 v 11:44 | Mira
Tadáá, dneska extrémně brzo Smějící se


Kapitola V. - Co nikdo nečekal

Kámen výběru místnost ozářil krásnou rudou barvou. Takže na Kaylin čekala budoucnost pyromanta.
"Nechci tě strašit, ale v tomto případě budeš trávit mnoho času s Remisem." Velemág chtěl kámen převzít, avšak zarazil se. Kaylin viděla, jak rudá záře bledne a mění se ve stříbrnou.
"Co to-" Muž ji syknutím utišil. Kámen výběru zmodral. Na jeho povrchu se objevila prasklina. Modrá přešla ve fialovou. K prasklině se přidaly další, čímž vytvořily klikatou síť. Nakonec se objevila i zelená barva. Kámen výběru silně vibroval.
"Velemágu, co se to děje?!" vyjekla Kaylin zděšeně. Dotyk kamene jí byl najednou nepříjemný. Strachem rozšířenýma očima přihlížela, jak se i zelená barva vytrácí. Uvnitř kamene převzala vládu nepropustná čerň. Další a další praskliny brázdily Kámen výběru. Ten se pak s hlasitým křupnutím rozpadl na drobné úlomky. Oba ucítili výboj magie, která se rozptýlila ve vzduchu. Nastalo ticho. Mág konsternovaně zíral na hromádku úlomků. Podíval se na Kaylin a pro jednou pozbyly jeho oči veškeré veselí. Popadl ji za chvějící se ruku a táhnul ji ke dveřím.
"Kam mě to vedete?"
"K arcimágovi."

Kaylin ztuhle seděla v křesle uprostřed salonku v arcimágových komnatách. Bála se vzhlédnout a spatřit tváře dvojice můžu, kteří diskutovali o incidentu s Kamenem výběru. Měla obrovský průšvih, tím si byla jistá. Nejenže zničila tak vzácný předmět, navíc se u ní ani nezjistilo magické zaměření. Kámen přece ukázal všechny možné barvy a černou navrch.
"Říkáš, že kámen zčernal?"
"Ano! Nikdy jsem nic takového neviděl. Co to znamená, Farione?"
"Nemám sebemenší tušení."
"Tak to je zlé, když je i arcimág bezradný."
"Kaylin?" Při zaslechnutí svého jména sebou poplašeně cuknula. Co bude teď? Udělí jí trest? Nebo ji odsud rovnou vyhodí?
"A-ano, arcimágu?"
"Podívej se na mě," přikázal. Dívka znepokojeně zvedla hlavu. Viscardi se k ní sklonil. Studenými prsty ji chytil za tváře a zkoumavě si ji prohlížel.
"Viscardi!" Do místnosti vtrhl velemág Ramuner a přelétl skupinku zamračeným pohledem. Následně se jeho oči zlostně zabodly do nešťastné Kaylin. Ukázal na ni.
"Já ti říkal, že s tou holkou budou jen problémy! Zničení Kamene výběru to jen prokázalo. Nepřinese nám nic dobrého, vyhoď ji odsud, dokud není příliš pozdě!" Místo odpovědi se arcimág obrátil přímo na ni.
"Co kdyby ses šla chvíli projít na čerstvém vzduchu? Jistě jsi otřesená a potřebuješ chvíli sama pro sebe. Utíkej, my to tady zatím vyřešíme. A ničeho se neboj, vše je v pořádku." Laskavě ji pohladil po vlasech a postrčil ke dveřím. Kaylin nezaváhala. Netoužila být přítomná při ostré výměně názorů, k níž se schylovalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama