Tag Sedm smrtelných hříchů knihomola

31. července 2016 v 20:39 | Mira |  Myšlenkové pochody
Jo jo, další tag. Měla bych už konečně začít psát Směchomíra a nebo alespoň nebýt líná pokračovat v Tohle není kniha, respektive nebýt líná Tohle není kniha nafotit a dát na blog Smějící se A vím, že v pátek nebyla recenze. Ale varovala jsem, že s pátky to bude po dobu prázdnin složité. Každopádně jsem trochu poupravila plány a místo knihy To v pátek vyjde Trnový císař a pak se uvidí. Nové knihy mají v recenzích přednost Smějící se


Sedm smrtelných hříchů knihomola1. CHTÍČ
Kterých vlastností si nejvíc ceníš na mužských a ženských postavách?
No, na ženských postavách si cením toho, když se nechovají jako ufňukané hromádky neštěstí, nelitují se, před chlapem se neponižují a nenechají se nikým ovládat. Mám ráda holky od rány, které si stojí za svým, jsou samostatné, mají ostrý jazyk, ale přitom v sobě nepohřbily tu holčičí část (kdo by stál o nějakého babochlapa, že?).
U mužských postav vyžaduju charisma, trochu toho sarkasmu, humoru a jen si to přiznejme, mám ráda zlouny. Jorg Ankrat je ideálním příkladem mých oblíbených mužských postav. Jo, asi bych se měla začít léčit.

2. OBŽERSTVÍ
Jakou knihu jsi bez milosti hltala zas a znova?
Sérii Roztříštěná říše (Trnový princ, Trnový král, Trnový císař), především první dvě knihy, protože třetí a závěrečný díl vyšel teď nedávno, takže jsem ho přečetla zatím jen jednou. Ale to napravím.
Tato série mi jednoduše učarovala. Pokud se vám líbí naturalistická, temná fantasy, pak je tohle přesně pro vás.3. CHAMTIVOST
Jakou nejdražší a nejlevnější knihu doma máš?
No, nejlevnější knihou bude Krvavá relikvie od autora se zajímavým jménem Pip Vaughan-Hughes a pak ještě Klíč Soudného dne od Jamese Rollinse. Obě knihy jsem koupila v jednom supermarketu (shodou okolností v tom, kam teď chodím na brigádu) za krásných 69 Kč. Popravdě mi doma zatím leží a chytají prach už přes rok a já nemám v plánu je v dohledné době přečíst. Ale znáte to - když jsou knihy k mání za pár babek, knihomol jejich koupi jen těžko odolá.
Nejdražší kniha? To bude asi některá z těch příšerně tlustých encyklopedií. Jako mladší jsem encyklopedie úplně milovala. Mohla jsem si v nich číst věky a nikdy mě to neomrzelo. Největší úspěch měly ty o dinosaurech a vesmíru. Vědomostem zdar!


4. LENOST
Kterou knihu jsi kvůli lenosti zanedbávala?
Asi To od Stephena Kinga. Mohla jsem ji mít přečtenou už dávno, ale nějak jsem se k tomu nedokázala dopracovat.


5. HNĚV
Který autor u tebe vyvolává zlost?
Původně jsem chtěla napsat, že nemám žádného konkrétního autora, ale pak mi kdoví proč v hlavě problikla myšlenka s jasným poselstvím: Vzpomeň si na Padesát odstínů, kámo!
Jop, jednoznačně E. L. James. Nejenže její příběh je vyloženě blbost s naprosto trapnými postavami, ale ona nedokázala udělat žádný pokrok. Znáte to - prvotiny většinou mají nějaké ty nedostatky, ale autoři na nich většinou zapracují a s dalšímu knihami se zlepšují. Autorka Padesáti odstínů ne.
Navíc je docela smutné, že autorka s tak mizernou slovní zásobou a vůbec s mnoha obrovskými nedostatky se proslavila celosvětově a shrábla balík peněz, když někteří nadaní autoři mají kolikrát problém vůbec knihu publikovat a ani pak není jisté, že bude mít nějaký úspěch. Tomu říkám kolosální nespravedlnost.
Takže ona.

6. ZÁVIST
Jaké knihy by sis přála k Vánocům?
Já bych chtěla knih… No, něco od Stephena Kinga, nějakou fantasy a možná nějakou povinnou četbu, protože maturita se blíží. Ale neřekla bych, že patřím k nějak náročným čtenářům. Pokud mi někdo nedá sacharidovou romantiku, tak jsem spokojená.

7. PÝCHA
O které knize mluvíš, abys vypadala chytřejší?
Co prosím? Smějící se Proč bych tohle měla dělat? Smějící se


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama