Srpen 2016

Dědictví: 11. kapitola

31. srpna 2016 v 21:50 | Mira
Poslední prázdninová kapitola. Jak mně se do školy nechce! Smějící se Můžete mi říct, jak příčetná osoba může rozvrh sestavit tak, aby první hodinu v pondělí byla matematika?! Smějící se Vždyť je to naprosto ďábelské! Smějící se

Abecední seznam recenzí R-Z

28. srpna 2016 v 22:11 | Mira |  Recenze
Kvůli velkému množství znaků byl seznam recenzí rozdělen na tři části.

Abecední seznam recenzí I-Q

28. srpna 2016 v 22:11 | Mira |  Recenze
Kvůli velkému množství znaků byl seznam recenzí rozdělen na tři části.

Naslouchač (Petra Stehlíková)

26. srpna 2016 v 23:23 | Mira
O čem příběh je?
Svět roku 2 346 je zničený válkou, rozdělený na obyvatelnou a zamořenou polovinu. Lidé jsou také děleni. Společnost striktně rozlišuje mezi národem sklenařů - otroků žijících a pracujících v nelidských podmínkách - a lidmi z nížin, kteří vládnou pevnou rukou.
Ač jsou sklenaři všeobecně vnímání jako nižší forma existence a téměř každý jimi opovrhuje, bez nich by svět nemohl fungovat. Oni jediní totiž jsou schopní pracovat se zázračným nerostem sklenitem, z něhož jsou vyráběny nejen pozoruhodné meče, ale je z něj i štít chránící obyvatelnou oblast před jedovatými plyny ze zamořené země.
Třináctiletá Ilan má život ještě těžší než ostatní. Jelikož se narodila bez nemocí a deformací, které běžně sužují sklenaře, byla by kvůli svému pohlaví odvlečena od rodiny. A tak předstírá, že je chlapec.
Když začne slyšet zpěv sklenitu a stane se učněm ve sklenařské dílně, věci se dvojnásobně zkomplikují. Kvůli jejímu talentu si ji do své družiny vybere kapitán pětadvaceti nejnebezpečnějších bojovníků na světě. Ilanin život se ocitá na ostří nože.

Dědictví: 10. kapitola

24. srpna 2016 v 23:55 | Mira
Omlouvám se za zpoždění! Smějící se A doufám, že nikoho nepobouří vulgarismy, které v této kapitole využívám.

Dvůr trnů a růží (Sarah J. Maas)

21. srpna 2016 v 22:20 | Mira
O čem příběh je?
Feyřina rodina kdysi oplývala ohromným bohatstvím, jenže vlivem několika nešťastných událostí zchudla a byla donucena přestěhovat se do malé vesničky uprostřed ničeho a žít tam v bídě. Devatenáctiletá Feyre tak musí den co den vyrážet na lov do nebezpečných lesů, aby se postarala o své dvě starší sestry a zmrzačeného otce a dostála tak slibu danému své umírající matce.
Při jedné výpravě narazí na ohromného vlka a rozhodne se ho zabít navzdory tomu, že se může jednat o příslušníka vílí rasy ve zvířecí podobě. Nevědomky tak poruší prastarou Úmluvu uzavřenou mezi smrtelníky a nesmrtelnými vílami. O dva dny později si ji najde zvláštní zvíře a požaduje náhradu za zabitého vílího válečníka. Feyre má na vývěr ze dvou možností: buď sama musí zemřít a nebo odejít do vílí domoviny Prythianu a tam zůstat do konce svých dní.
Dívka samozřejmě zvolí druhou z možností a ocitá se tak v domě vílího šlechtice Tamlina.
Postupně odkrývá taje říše nesmrtelných a dozvídá se i o zlu, které se Prythianem šíří…

Dědictví: 9. kapitola

17. srpna 2016 v 23:11 | Mira

Ke kapitole poznámky nemám, jen chci oznámit, že v pátek místo Naslouchače vyjde recenze na Dvůr trnů a růží, který jsem úspěšně přečetla. Jsem moc líná to opravovat v menu blogu Smějící se

Literární deníček #9

14. srpna 2016 v 23:00 | Mira |  Myšlenkové pochody
Dnes po dlouhé době Literární deníček. S pořadovým číslem devět. Mé oblíbené číslo Smějící se Tento týden mi psaní docela šlo, čemuž se divím, ale jelikož mi stále zůstává na krku soutěžní povídka, nevěnuju se ostatním příběhům tak, jak bych chtěla. Budu ji muset dopsat, ať se jí zbavím Smějící se

Trnový císař (Mark Lawrence)

12. srpna 2016 v 21:52 | Mira
Možná jste zaznamenali drobné změny na blogu. Nejedná se o nic velkého. I recenze se dočkali menších úprav. A tahle je první z "nové generace" Smějící se

Dědictví: 8. kapitola

10. srpna 2016 v 21:43 | Mira
Když stíhám v pátek, nestíhám v neděli, je to hrůza se mnou Smějící se Ale tento týden bych měla poctivě přidat všechny články a nic nevynechat.