Bazar zlých snů (Stephen King) 2/2

5. srpna 2016 v 22:24 | Mira
Dokončení.


Opilé rachejtle
Název dokonale vystihuje celou povídku. Lidská blbost nezná mezí a Opilé rachejtle to jen dokazují. Jedna z povídek, kde nikdo z aktérů nezemře.


Zlý chlapeček
Zlý chlapeček je zářným příkladem toho, co mám na Kingově tvorbě ráda.Rozhodně ho řadím k top povídkám této knihy.
Smrt
Smrt se dala číst. Jen jsem vzhledem ke jménu povídky čekala něco jiného.Premium Harmony
"Kdy už konečně bude konec?" říkala jsem si a zuřivě jsem obracela stránky, abych s hrůzou zjistila, že mi jich k přečtení zbývá snad miliarda. Tohle snad hovoří za vše.Morálka
Kingova předmluva byla zajímavější než samotná povídka.Posmrtný život
Určitě se téma smrtného života dalo zpracovat i lépe.Herman Wouk stále žije
Postavy napsané věrohodně. Z celé povídky přímo sršela ta beznaděj, marnost a odpor k životy, jaký dvě hlavní protagonistky vedly. Mě ale tyhle povídky "ze života" moc neberou.

Pod psa
Předvídatelnost nikdy nepotěší. A jako v případě Nekrologů je tady po pár stránkách jasné, jak asi Pod psa dopadne. Ani tak není špatná.


Blokáda Billy
Ani nevím, o čem jsem to vlastně četla, protože všechnu svou pozornost si vybrala snaha udržet se v bdělém stavu.Pan mňamka
Pro mě poslední povídka. Sice nezáří jako diamant, ale také není nijak špatná.Ten, kdo se pouští do povídkových knih, vstupuje na tenký led. Hrozí nebezpečí, že ne všechny povídky se zalíbí. Co si budeme nalhávat - je stoprocentní, že se všechny kousky líbit nebudou. To platí i pro Bazar zlých snů. Nebudu nesmyslně dávat plný počet hvězd jen kvůli tomu, že se řadím do fanouškovské smečky Stephena Kinga. Klidně parovinu přiznám, že tohle Kingovo dílo rozhodně není jedním z jeho nejlepších. Přesto jsem ráda, že jsem si ho pořídila a přečetla. A teď si spravím chuť nějakým jeho peckovým románem.


Když jsem zprůměrovala jednotlivá hodnocení, vyšlo mi 3,3. Zaokrouhleně tedy tři hvězdičky, což sedí. Bazar zlých snů je takový průměr.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama