Dědictví: 7. kapitola

3. srpna 2016 v 21:53 | Mira

Kapitola VII. - Začátky nebývají jednoduchéKaylin soustředěně žvýkala výtečné palačinky a snažila se působit co nejméně nápadně. Tak docela jí to nevycházelo, jelikož na sobě cítila zvídavé pohledy kolemsedících mágů. Zvěsti o arcimágově dlouho utajované dceři se po sídle rozšířily jako požár. Sezení v přeplněné jídelně se pro Kaylin stalo velice nepříjemnou situací.
"Dobré ráno, smíme si přisednout?" Dívka vzhlédla. Jeden z chlapců ze včerejška, Namien. A s ním i zbytek skupiny.
"Jistě," svolila. Všichni si způsobně posedali kolem stolku prohýbajícím se pod vydatnou snídaní.
Jídelna se obdobnými stolky jen hemžila. Lišili se pouze svou velikostí. Některé byly určené pro páry, jiné počtem židlí nabízeli posezení pro početné skupiny mágů. Celá jídelna byla laděna do tlumených barev, které strávníka nijak nerušily. Mágům se nedal upřít vkus.
"Jak ses dnes vyspala?" začal konverzačním tónem Coran, zatímco si na kousek chleba mazal tlustou vrstvu medu.
"Vcelku dobře," odvětila nenuceně.
"Dnes máš první den výuky, že?" Kaylin na otázku položenou tentokrát Remem pouze zdvořile přikývla.
"Jak se těšíš?" pokračoval ve vyptávání.
"Jsem malinko nervózní," přiznala.
"To jsme v první den byli všichni," uklidnil ji Naesus.
"Žádné strachy, zvládneš to," povzbuzoval ji Namien přátelsky.
"Třeba budeme ve stejné studijní skupině. Jaký je tvůj živel?" Kaylin zrozpačitěla. Tušila, že by nebylo vhodné vyprávět jim, co se stalo s Kamenem výběru. Neznala je zatím příliš dobře. Z ní, Namiena a Rema by teoreticky mohli být dobří přátelé. Ovšem nemyslela si, že by ji podobné pouto kdy mohli pojit s Coranem, Naesusem a Viriem. Coran ji odrazoval svou vlezlostí a oba geomanti naopak odtažitostí.
Naštěstí ji odpovědi ušetřil příchod velemága Ramunera. Přišel pro ni, jelikož měl být jejím prvním dnešním učitelem. Shodli se na tom s arcimágem, protože jako první Kámen výběru poukázal právě na pyromancii. Kaylin ho šťastně následovala.
"Hodně štěstí!" popřál jí ještě rychle Namien.
"A nepodpal nám sídlo!" upozornil ji žertem Rem.
"Sejdeme se u oběda!" Coranův výkřik sotva slyšela.

Velká okna halily těžké nepropustné závěsy, díky kterým pokoje velemága Ramunera tonuly ve tmě. Kaylin po zkušenostech s velemágem Memoranem našlapovala opatrně, avšak evidentně si Remis potrpěl na pořádek, proto se nemusela obávat zakopnutí o nečekaný předmět na podlaze.
"Proč je tady taková tma?"
"Pro lepší soustřední. Nebude tě nic rozptylovat. Zároveň také budeš vnímat intenzivněji."
"Aha?"
"Tak se do toho dáme. Nejprve ze všeho si musíš uvědomit, že magie, která ti proudí tělem, je jako sval. Můžeš ho libovolně používat, ale zároveň ho musíš cvičit, aby zesílil. Pro začátek mi bude stačit, když zkusíš na dlani vytvořit malý plamínek. Ukaž se." Dívka se nejistě podívala na nezřetelné obrysy velemága a následně na svou dlaň. Zamračila se. Magie se u ní pokaždé objevila samovolně, nijak se o ni nesnažila.
"Já… já nevím jak!" Remis Ramuner se nečekaně zdržel veškerých nelichotivých připomínek. Proti všem Kaylininým očekáváním se choval jako opravdový, nezaujatý učitel.
"Hmm. Zavři oči. Uvolni se. Na nic nemysli. A pak si představ oheň, jak ti proudí celým tělem. Od špiček prstů od nohou až po kořínky vlasů. Ty sama jsi ohněm. A pak si představ, jak ti plamen vyšlehne z dlaně." Znělo to velice jednoduše. Kaylin se tedy rozhodla řídit radami mága. Zavřela oči a představovala si oheň ve svém nitru. Pak začala cítit, jak jí tělem prostupuje hřejivé teplo. Pyromancie se hlásila o slovo. Kaylin učinila poslední krok. Doufala, že představa plamínku v dlani nabude reálnou podobu. Věnovala tomu veškeré své soustředění. A oheň z ní vytryskl.
"Kaylin!" Překvapeně otevřela oči a spatřila couvajícího velemága. Místnost ozařovalo modré mihotavé světlo, které vycházelo… z ní. Kaylin si prohlédla své tělo, jež se proměnilo v lidskou pochodeň. Plameny, modré plameny, jí olizovaly kůži a rozverně plápolaly. Kaylin se začala zmocňovat malátnost. Klesla na kolena a zapřela se hořícíma rukama o podlahu.
"Pomoc!" hlesla těsně předtím než omdlela.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama