Dědictví: 8. kapitola

10. srpna 2016 v 21:43 | Mira
Když stíhám v pátek, nestíhám v neděli, je to hrůza se mnou Smějící se Ale tento týden bych měla poctivě přidat všechny články a nic nevynechat.


Kapitola VIII. - S kým máme tu čest

Někdo jí jemně sáhnul na čelo. Kaylin se s trhnutím probrala. Musela vynaložit všechny síly, aby se jí podařilo otevřít víčka ztěžklá jako olovo. Zamžourala do tváře plešatého muže se silnými brýlemi posazenými na skobovitém nose.
"Jen klid, děvče, jsem mistr léčitel. Tabar Melus. Mám za úkol se o tebe postarat." Dívka se uklidnila. Ležela ve vlastní posteli, v bezpečí. Zmohla se na vděčné pousmání. V ústech měla vyprahlo a bolelo ji snad celé tělo. Mistr léčitel své pacientce dal nějaké zvláštně vonící dryáky, po kterých se rozkašlala. Chutnaly odporně.
"No, no. Vím, nejsou žádnou delikatesou, ale uleví se ti. Tvůj organismus utrpěl veliký šok při použití tak velkého množství magie. Na poprvé jsi na sebe příliš tlačila. Po zbytek dne budeš muset odpočívat. Oběd ti přinesou na pokoj. Odpoledne se za tebou zastavím na kontrolu. Teď se zkus ještě prospat. Není lepšího léku než kvalitního spánku, jak s oblibou říkám." Zachraptěla slova díků a obrátila se na bok, zády k oknům. Cítila se naprosto vyřízená. Nikdy by si nemyslela, že ji natolik vyčerpá hned první pokus s magií.

***

Arcimág Viscardi pozorně naslouchal Remisovu vyprávění.
"Modrý oheň?" ujistil se.
"Ano, Farione, modrý. Jak jistě víš, to není obvyklá barva." Viscardi nepřítomně přikývl.
"Má dcerka je opravdu samé překvapení."
"To je vše, co k tomu řekneš?!" dopálil se velemág a udeřil pěstí do arcimágova stolu.
"Ne. Ještě ti řeknu následující. Neprodleně mi seženeš Dexi Luranis, i kdybys pro ni měl dojít až na samotný kraj světa."
"Divokou mágyni Dexi Luranis?! Tu, která si zahrávala s Démonickou magií?! Ty ses načisto zbláznil!" Velemág vztekle rozhodil rukama a prudce vstal. Zuřivě přecházel sem a tam.
"Remisi, poslouchej mě-"
"Ne! Ty poslouchej mě, Viscardi! Opakuju ti, že je to divoká mágyně! Nepřítel Dyležského spolku mágů! A ty po mně chceš, abych ji přivedl sem. Do sídla. Čeho tím docílíš?"
"Ovládá magii, která by nám pomohla zjistit, kdo je Kaylin. Ta dívka je pro nás velkou neznámou. Původně jsem myslel, že je to pouze nevycvičená mladá mágyně. Ovšem události posledních dní mě nutí o tom pochybovat. Musíme poznat, s kým máme tu čest." Velemág uznal, že na Farionových slovech něco je. Kaylin jej dnes pořádně vyděsila. Nečekal takový výbuch magie. Ona by ani neměla být schopná podobný kousek provést. Obalit celé tělo plameny dokázali jen mágové vyšších dovedností.
"Tak dobře, odjedu ještě dnes," rezignoval.
"Děkuji."
"Je ti jasné, že nepůjde jen tak? Co mám divoké mágyni nabídnout výměnou za její pomoc?" Arcimágovy oči jindy jasné jako jarní louka, potemněly.
"Nic. Přinuť ji."
"Jak si přeješ…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama