Wrap Up: srpen 2016

25. září 2016 v 20:33 | Mira |  Novinky
Čaute!
Rozhodla jsem se blog opět obohatit o něco nového. Pro teď prosím zapomeneme na to, že žalostně selhávám ve zveřejňování zajetých věcí Smějící se Tohle ale bude nenáročný systém článků, takže bych je mohla zvládat.

Wrap Up je docela jednoduchý. Mělo by to fungovat tak, že první neděli v měsíci zveřejním seznam knih, které jsem za předešlý měsíc přečetla, a připojím k nim krátký komentář. Zároveň vždy udělám vyhodnocení nejlepší kniha měsíce a naopak nejhorší kniha měsíce. Lehké jako facka.
Kvůli tomu, že jsem Wrap Up začala praktikovat až teď, tak knihy za srpen zkrátka zveřejňuju dnes.

Tuhle novinku nedělám jen tak pro radost, ale hlavně kvůli tomu, že se mi nakupila strašná spousta přečtených knih, recenze na ně je tak nebude a já bych se alespoň v krátkosti ráda podělila o svůj názor na ně. Právě v srpnu se mi totiž knihy začaly kupit. Asi jsem v tom měsíci nasadila šílené čtecí tempo - no jo, hysterie z přibližujícího se školního roku musela být nějak zahnána Smějící seNaslouchač - Petra Stehlíková (recenze napsána)
Pokud jste četli mou recenzi, tak víte, že z Naslouchače jsem byla a vlastně stále jsem nadšená. Především se mi líbí prostředí, do kterého je příběh zasazený - polo-fantasy, polo-dystopie. Spousta originálních prvků, sympatické postavy a perfektní příběh.


Wonderland: Země divů - Jennifer Hillier
Na Wonderland jsem si dělala zálusk delší dobu, ale malinko mě zklamal. Především jsem si ho z knihovny odnášela v přesvědčení, že se jedná o horor, ale nebylo tomu tak. Je to spíš thriller. Nakonec mě to i tak bavilo, i když jsem měla dojem, že snad všem postavám tak trochu šplouchá na maják. Najít normálního člověka v této knize bych přirovnala ke hledání jehly v kupce sena.


Děti vánice - Tereza Matoušková
Opět příběh z Podmoří. Tento mě překvapil svou ponurou a temnou atmosférou. Od ostatních knih, které přece jen nemají tak vážnou notu, se dost liší. Ale to je pouze dobře. Na povrch tady vystupuje i jiná tvář hlavních protagonistů, dokonce na nás vybalí i některé ze svých kostlivců ve skříni. I děj je mnohem temnější a zvrácenější než v předchozích mnou čtených knihách. Vzato kolem a kolem je to další super kniha. Ke štěstí mi ovšem chyběl můj oblíbenec Femorian.


Dvůr trnů a růží - Sarah J. Maas (recenze napsána)
Naprosto fantastická kniha. Nemám co víc k tomu dodat.


Puls - Stehen King
Apokalypsa trochu jinak. Nepřiletěli ufoni, nepovstali zombie, ani nepropukla další světová válka. Jen zazvonil mobil a vše šlo od desíti k pěti. King si pohrál s často užívaným tématem, ale opět ho předělal k obrazu svému, díky čemuž se Puls liší od ostatních apokalyptických knih. Na můj vkus tempo děje bylo někdy příliš vleklé, ale celkově jsem Puls četla s radostí.


Počátek - Jessica Khoury
Počátek mě mile překvapil. Neměla jsem ohledně něj nějaká velká očekávání, jenže nakonec se z něj vyklubala skvělá knížka. Náměť tedy moc originality nepobral - snaha o vytvoření dokonalé lidské bytosti se totiž objevila i u jiných, ale zbytek se autorce vážně povedl. Navíc se mi dost líbilo, že se celá kniha odehrává v amazonské džungli. Dodává to tomu patřičnou atmosféru.


Cujo - Stehen King
Další kingovka, která mě pro změnu zklamala. Na Cuja internetem kolují převážně pozitivní ohlasy, jenže já teda ke spokojeným čtenářům nepatřím. Bavily mě části, kdy sám bernardýn Cujo byl, když vraždil lidi, když ohrožoval ženu a dítě v autě. Bavily mě i části právě z pohledu uvězněné ženy, ale zbytek ne. Jiné části byly v mých očích jen zbytečnou vycpávkou, která knize ubírala na napínavosti.


Rudá královna - Victoria Aveyard (recenze napsána)
I když se jedná o směs všech možných bestsellerových knih a různých klišé, mně se Rudá královna zkrátka líbila. Víc asi nemá cenu rozepisovat, recenze je na blogu.


Tulák - Peter Newman
Jsem docela ráda, že jsem na Tuláka recenzi ještě nemusela psát. Já totiž stále nevím, co si o knize myslet. Na jednu stranu je hrozně zajímavá, na stranu druhou je vážně divná.


Nejlepší kniha měsíce:


Asi žádné překvapení. Sarah J. Maas je zkrátka božská.

Nejhorší kniha měsíce:


Rve mi to srdce, ale je to pravda. Ve srovnání s ostatními mě Cujo opravdu bavil nejméně.


Tak snad se vám Wrap Up líbil a přečtete si i další Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama