Říjen 2016

Fall Activities Book Tag

30. října 2016 v 19:15 | Mira |  Myšlenkové pochody

Podzim je v plném produ a mně připadalo vhodné najít něco tematicky zaměřeného. Taky máte rádi tohle roční období? Já tedy hrozně. Nejen kvůli všem těm barvám, kterými to venku jen hýří, ale také kvůli mlhavému, pošmournému počasí. Ne že bych byla nějaký fanda děšťů a děsivých mlh, ale není ideální počasí pro čtení než tohle. Problém nastane, až když máte vystrčit čumák z domu a někam v tom marastu vyrazit Smějící se

Harry Potter a prokleté dítě (J. K. Rowling, J. Tiffany, J. Thorne)

28. října 2016 v 21:59 | Mira
Já vím, že měla vyjít recenze na Šepotání, jenže Denda si přála Harryho, tak je tady Harry. Co bych pro kamarádku neudělala Smějící se Doufám, že jsi spokojená, Dendulo S vyplazeným jazykem

Než se pustíte do recenze, tak přidávám varování, že tentokrát je zde enormní výskyt spoilerů.

Dědictví: 18. kapitola

26. října 2016 v 22:54 | Mira
To už je zase středa? Smějící se To je hrůza, jak ten čas letí... Smějící se

Kapitola XVIII. - Dvojí život


Tulák (Peter Newman)

23. října 2016 v 20:12 | Mira
O čem příběh je?
Světem bičovaným démonickou mocí putuje němý muž, který nese ohromné břímě. Společnost mu dělá pouze miminko a tvrdohlavá koza. Snaží se ochránit poslední naději lidstva, jenže nepřátelé číhají na každém kroku.


Krvavá Mary (Alexander Stainforth)

21. října 2016 v 22:14 | Mira
O čem příběh je?
Hluboká noc. Parta holek. Jedna hloupá hra.
A také jeden přízrak s nejasnými úmysly.
Malým americkým městečkem, kde se nikdy nic významného neděje, otřásá série brutálních vražd. Nancy je do vražedného šílenství zapletená a již několikrát stanula vrahovi tváří v tvář. Vždy vyvázla živá a bez úhony. Proč na ní vrahovi tak záleží? A co s tím vším má společného znetvořený přízrak mrtvé ženy?

Humbook aneb Knihomolský fesťák

19. října 2016 v 19:01 | Mira |  Myšlenkové pochody

V sobotu se mi splnil sen. Navštívila jsem místo, na němž se moje knihomolská dušička tetelila blahem. V životě jsem neviděla tolik knihomolů pohromadě. Humbook je opravdu festival ušitý milovníkům YA literatury na míru.

Křišťálový meč (Victoria Aveyard)

16. října 2016 v 21:13 | Mira
O čem příběh je?
Mare Barrowová bývala Rudá holka z vesnice, dokud se kvůli svým zvláštním schopnostem nedostala ke královskému dvoru Stříbrných, kde si musela hrát na princeznu Marinu Titanosovou. Po zradě svého přítele a snoubence prince Mavena je Mare nejhledanějším zločincem v království. Ke dnu s sebou stáhla i bývalého korunního prince a Mavenova staršího bratra Cala.
I když je jejich vzájemné přátelství poničené, musejí spojit síly. Po krku jim nejde pouze nový král, ale objevují se i další nečekaní protivníci.
Zvládnou Mare s Calem unikat před smrtí a při tom zachraňovat Novokrevné?

Dědictví: 17. kapitola

12. října 2016 v 21:55 | Mira
Kromě dnešní kapitoly se s vámi chci podělit o naprosto bombovou novinku. Jedu na Humbook!!! Smějící se Takže doufám, že když už konečně mám možnost podívat se na literární festival, nezasáhne Zemi meteorit, nepropukne třetí světová nebo přinejmenším nezabloudíme v Praze Smějící se Určitě pak očekávejte nějaký článek o této akci. Pravděpodobně nevyjde hned v neděli, to ještě nestihnu vstřebat všechny dojmy, ale mohl by se objevit buď v průběhu týdne nebo následující neděli Usmívající se

Book Sacrifice tag

9. října 2016 v 20:38 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tak jo. Dlouho nebyl podobný článek, takže jsem se rozhodla to napravit. Navíc mi to pomáhá v přípravě k maturitě - překládání z angličtiny mi rozšiřuje slovní zásobu Smějící se


Tažení do Tearlingu (Erika Johansen)

7. října 2016 v 23:51 | Mira
O čem příběh je?
Královna Kelsea zastavila dodávky otroků a porušila tím smlouvu se sousedním královstvím Mortmesne. Nyní musí přijmout důsledky a postavit se čelem hněvu Rudé královny. Na Tearling se valí nepřátelské vojsko a naděje na záchranu je nulová.
Aby toho Kelsea neměla málo, prostřednictvím svých magických safírů naváže spojení s neznámou ženou z minulosti, z doby před Překročením. Jejich životy jsou spjaty pevněji než je Kelsee milé.
Královna Tearlingu musí čelit strašlivé minulosti a ještě strašlivější přítomnosti. Na jejích bedrech nespočívá pouze záchrana vlastního království, ale i osud dávné ženy.