Book Sacrifice tag

9. října 2016 v 20:38 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tak jo. Dlouho nebyl podobný článek, takže jsem se rozhodla to napravit. Navíc mi to pomáhá v přípravě k maturitě - překládání z angličtiny mi rozšiřuje slovní zásobu Smějící seBook Sacrifice Tag

1. VYCHVALOVANÁ KNIHA
Situace: Zrovna se nacházíš v obchodě, když v tom udeří zombie apokalypsa. Jedinou slabinou zombie jsou podle armády vychvalované knihy. Jakou knihou, kterou ostatní zbožňují a ty nemáš ráda, bys proti nim bojovala?


Stmívání (Stephenie Meyer)

Byť jsem velký fanda upírů, tihle mě neoslovili. Tato kniha a vlastně i celá série u mě měla úspěch, když jsem byla podstatně mladší. Můj čtenářský vkus ovšem časem vyzrál a pro Stmívání v něm není místo.


2. SEQUEL
Situace: Přepadl tě prudký liják. Jaký sequel bys použila místo deštníku?


Podivné město (Ransom Riggs)

Podivné město pro mě nemělo to tajuplné kouzlo, které mě provázelo prvním dílem. Neoslovily mě ani hlavní postavy, nenadchla mě zápletka… nic. Po přečtení Podivného města jsem byla docela zklamaná. Je to škoda. Ale Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti je prima knížka, kterou můžu doporučit. Uvidím, jak se zalíbí nebo nezalíbí Knihovna duší.

3. KLASIKA
Situace: Jsi v hodině češtiny a tvůj učitel básní o klasické literatuře. To ti dává možnost cestovat v čase do minulosti. Vydání které klasiky by ses pokusila zabránit?


Stařec a moře (Ernest Hemingway)

Za dobu mého studia na gymnáziu jsem poznala mnoho hrozných knih v povinné četbě, ale tato patří k těm vůbec nejhorším. A přitom jsem se na ni docela těšila, protože jsem slyšela jen samé pozitivní ohlasy.
Vůbec mi nesedl příběh, ve kterém se popravdě nic moc neděje, ale to je problémem mnoha klasických knih, a ani mi nesedl styl, jakým je kniha psána. To je pak těžké číst.

4. NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ KNIHA
Situace: Ocitneš se v ledové pustině. Tvá jediná šance na záchranu je zahřát se. Kvůli tomu musíš podpálit nějakou knihu. Jakou knihu bys bez výčitek spálila na uhel?


Padesát odstínů šedi (E. L. James)

Padesát odstínů čehokoliv! Na těchto knihách je snad špatné úplně všechno. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama