Fall Activities Book Tag

30. října 2016 v 19:15 | Mira |  Myšlenkové pochody

Podzim je v plném produ a mně připadalo vhodné najít něco tematicky zaměřeného. Taky máte rádi tohle roční období? Já tedy hrozně. Nejen kvůli všem těm barvám, kterými to venku jen hýří, ale také kvůli mlhavému, pošmournému počasí. Ne že bych byla nějaký fanda děšťů a děsivých mlh, ale není ideální počasí pro čtení než tohle. Problém nastane, až když máte vystrčit čumák z domu a někam v tom marastu vyrazit Smějící se


SBÍRÁNÍ JABLEK
Kniha na tvém TBR listu, která vypadá tak mňamkózně, že se nemůžeš dočkat až se do ní pustíš.
Haha to mám jako vybrat jednu jedinou? Nadlidský výkon. No dobře, vybírám Elitu. Vím, že trilogie Selekce není žádný skvost, ale mě první kniha docela bavila, takže se těším, jak se bude příběh dál vyvíjet. Navíc má pěknou obálku, která doslova vyzývá ke čtení.


Pokud bych měla započítat i knihy, které teprve vyjdou, tak to jsou jednoznačně Winter a Královna stínů. Nehorázně se na ně těším, i když mi je přinese až Ježíšek. Teď mám totiž na čtení tolik knih, že to je až k zbláznění.

KUKUŘIČNÉ BLUDIŠTĚ
Kniha, ve které je radost se ztratit.
Jednoznačně Šepotání. Jsem velký fanda Burtonovy Alenky v Říši divů a tato kniha je filmu velice podobná. Ne příběhem, ale prostředím. Příběh je šílený, temný, ale i romantický a zábavný, takže je radost Šepotání číst.


STRAŠIDELNÝ DŮM
Kniha, kvůli které sis málem nadělala do gatí. (jak já miluju své epické překlady Smějící se )
Procházím si seznam strašidelných knih, které jsem četla. Většina jich je od Kinga, jak jinak. Asi nejvíc mě vystrašilo Osvícení. Kniha jako celek vážně stojí za to a při pár pasážích mi vážně přejížděl mráz po zádech. Třeba keřová zvířata nebo pokoj 217. Brr…


SKLIZEŇ DÝNÍ
Poslední kniha, kterou sis koupila.
No, těžko říct. Naposled jsem si kupovala knihy na Humbooku a odsud jsem si jich přivezla několik. Mám-li to brát doslovně, tak z pětice humbookovských knih jsem si naposled kupovala Pomstu a rozbřesk. Tu mám právě rozečtenou a můžu říct, že je naprosto bombastická.


MALEBNÁ KRAJINA
Kniha, která je krásně lyrická.
To je otázka k zamyšlení. Hmm… asi Hudba ticha. Je opravdu krásně napsaná, a i když vlastně nemá žádný děj, dokáže člověka strhnout.


VYŘEZÁVÁNÍ DÝNĚ
Kniha, kterou nemáš ráda a nevadilo by ti do ní něco vyřezat.
Tady se zdržím hlasování. Je několik knih, které vážně nemám ráda, ale většinou se jedná o knihy z povinné četby a řadí se tedy ke klasice. Nemám je ráda, ale uvědomuju si jejich hodnotu, takže bych se do vyřezávání opravdu nepustila.

POPÍJENÍ JABLEČNÉHO MOŠTU
Sladká kniha, se kterou by ses nejradši zachumlala pod deku.
Tady jsou mými favority knihy od Rainbow Rowell. Z nich se mi nejvíc líbí Nedej se, které je prostě… chňáá. S Nedej se bych se pod deku zachumlala s radostí. A nikdo by mě zpod ní nedostal.


SKOK DO HROMÁDKY LISTÍ
Kniha, která v tobě vyvolává vzpomínky na dětství.
Harry Potter a prokleté dítě. Číst další příběh z kouzelnického světa s sebou přineslo notnou dávku nostalgie.


NOC SE STRAŠIDELNÝMI FLMY
Tvá oblíbená strašidelná kniha.
Osvícení už jsou použila, tak sem dám To taktéž od Stephena Kinga. Číst tuto knihu je vážně nezapomenutelný zážitek.


MAŠKARNÍ
Kniha s různorodými charaktery.
No prima, další zapeklitý dotaz. Na tohle se snad ani nedá odpovědět, protože různorodé charaktery má každá kniha. Byla by nuda, kdyby byly všechny postavy na jedno brdo. Ale pokud se nechci ohánět Hrou o trůny nebo Harry Potterem, pak třeba Malazská kniha padlých je na charaktery dost pestrá. To mi připomíná, že bych se mohla pustit do dalších dílů Smějící se 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama