Listopad 2016

Magie mrtvých (Ilona Andrews)

30. listopadu 2016 v 20:59 | Mira
Nespletla jsem si den, vím, že je středa a měla by vyjít kapitola. Jenže mám spoustu knih, na které jsem měla recenze napsat už dávno a kapitol je málo. Takže tím zabiju dvě mouchy jednou ranou.
Ještě jsem chtěla oznámit, že nevím, jestli v pátek recenze vyjde. Mám maturitní ples, takže tento týden je opravdu náročný a nemám zrovna času na rozdávání. Budu ráda, pokud v neděli vůbec napíšu Wrap Up. No, pokud by recenze na První nevyšla v pátek, zveřejním ji buď v neděli nebo ve středu.
Díky za pozornost, teď se můžete nerušeně pustit do recenze.

Burn Rewrite Reread Tag

27. listopadu 2016 v 21:22 | Mira |  Myšlenkové pochody
Čaute!
Přináším vám zase další tag, tentokrát však trošku jiný. Sledujete YouTube? Pak jste u některých youtuberů či youtuberek zaznamenali (kdysi dávno) Marry Fuck Kill tag. Tohle funguje na podobném principu, akorát je to přizpůsobené knihám. Takže tady máme "burn" jako spálit, "rewrite" jako přepsat a "reread" pro znovu přečtení. Budou tři kola o třech knihách. Losovala jsem z plus mínus šedesáti knih. Všechny jsou přečtené v tomto roce.

Pohyblivé obrázky (Terry Pratchett)

25. listopadu 2016 v 22:47 | Mira
O čem příběh je?
Zeměplochou se jako požár šíří novinka, která si získala srdce všech lidí přes spodinu společnosti až po zámožné hlavouny. Pohyblivé obrázky, výtvor kreativních alchymistů. Filmový průmysl k sobě přitáhne i Viktora Grýnbauma, nejpilnějšího studenta Neviditelné univerzity, který se však titulu mága vyhýbá jako čert kříži.Viktor má pro herectví talent a spolu se svou kolegyní Ginger se stanou zbožňovanými hvězdami. Oba si myslí, že je čeká zářivá budoucnost. Jenže to by nebyla Zeměplocha, aby se něco nesemlelo. Viktor zjistí, že Holy Woodem zmítají temné síly z Podzemních rozměrů a že konec světa je na spadnutí.

Deníček uštvané maturantky #1

22. listopadu 2016 v 20:15 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tenhle článek, respektive budoucí série článků, je neuvěřitelně spontánní záležitost. Nejspíš pramení z mé potřeby šířit depresi z přibližujícího se ukončení středoškolského studia i v řadách ostatních lidí, kterým je nějaká moje maturita ukradená. Co už.
Maturitní ročník překypuje různými úskalími, která musí každý maturant vytrpět, ať se mu to líbí nebo ne. Jak z názvu vyplývá, rozepíšu se o těchto nepříjemnostech ze svého úhlu pohledu. Pravděpodobně vám to nic nedá a asi vás to ani nebude zajímat, ale i tak tyto články budu psát. Když už nic jiného, je to trénink na písemnou část maturity Smějící se
Deníček uštvané maturantky bude vycházet velmi nepravidelně.

Literární deníček #11

20. listopadu 2016 v 19:51 | Mira |  Myšlenkové pochody
Po vážně dlouhé době jsem si opět sedla k počítači a místo bezcílného brouzdání internetem jsem se pustila do psaní. Musím říct, že mi to dost chybělo. Docela mi ale trvalo dostat se znovu "do formy". Například u Dědictví jsem musela pracně vzpomínat, kamže jsem příběh chtěla směřovat. Naštěstí už to vím! Smějící se
A co víc, s vervou jsem se pustila do oprav na DSS. Vypadá to, že přibude hodně nových kapitol, abych příběh nějak ukočírovala. Při zpětném čtení mi došlo, kolik blbostí jsem tam vytvořila a chtěla bych je napravit. Zároveň nelítostně ničím všechny hrubky a překlepy, které se mi dostanou pod ruku. Doufám, že tohle všechno stihnu do narozenin blogu, protože mám v plánu poskytnout vám možnost hotovou, rozšířenou a vypiplanou verzi stáhnout v pdf formátu. Takový malý dárek k narozeninám Jinosvětí. Tak snad se mi to podaří.

Elita (Kiera Cass)

18. listopadu 2016 v 23:19 | Mira
O čem příběh je?
I přes všechny těžkosti a neustálou nejistotu se America probojovala do Elity. Ačkoliv se počet jejích soupeřek snížil na pět, náročnost soutěže nijak neklesla. Naopak. Právě nyní musejí dívky z Elity prokázat, zda mají ty správné předpoklady pro princeznu. Na bedra jim budou kladeny těžké úkoly a nepříjemné povinnosti. Všechny jsou pod neustálým drobnohledem veřejnosti a především Maxonova otce.

Dědictví: 21. kapitola

16. listopadu 2016 v 22:40 | Mira

Kapitola XXI. - Chuť, která nelze zapomenout


Selekce (Kiera Cass)

13. listopadu 2016 v 17:42 | Mira
O čem příběh je?

America Singerová je Pátá. V kastovním žebříčku sice není na úplném konci, přesto se její rodina nemá nejlépe. Vyhlídkou na lepší život je přihláška do Selekce, soutěže, kde třicet pět dívek ze všech provincií království Illeá může soutěžit o možnost stát se manželkou prince Maxona a illejskou princeznou. Jenže America o nějakého prince nestojí. Ona má svou lásku Aspena, s nímž plánuje budoucnost. Toho se drží, dokud se s ní Aspen nerozejde a nezlomí jí tak srdce. America přihlášku vyplní, odešle… a je vyvolena jako jedna z účastnic Selekce.V paláci ji čeká úplně nový svět. Najde si tam jak přátele, tak i nepřátele. Čekají ji jak světlé okamžiky, tak i trápení. A i když o přízeň prince Maxona zpočátku vůbec nestála, čas dokáže její postoj změnit. Jenže konkurence je veliká, na palác každou chvíli útočí rebelové a aby komplikací nebylo málo, do hry se znovu připlete Aspen. America bude muset projít těžkými zkouškami, které její city k illejskému princi buď posílí nebo definitivně zničí.

Pomsta a rozbřesk (Renée Ahdieh)

11. listopadu 2016 v 23:20 | Mira
O čem příběh je?
Kalif Chálid Ibn al-Rašíd mezi svými poddanými není zrovna oblíbený. Vlastně se dá říct, že ho vlastní lid přímo nenávidí. Člověk, který si každou noc vezme za ženu mladou dívku a za úsvitu ji nechá z neznámých důvodů oběsit na hedvábném provazu, si zkrátka příliš popularity nezíská. Když takto jednoho úsvitu popraví dívku jménem Šíva, dožene tím její nejlepší přítelkyni k riskantnímu činu. Šeherezáda se dobrovolně stane kalifovou další manželkou, což samozřejmě každého překvapí. Šeherezáda má však lstivý plán. O svatební noci Chálidovi vypráví příběh. Než stihne dovyprávět, přijde úsvit a Šeherezáda si přeje další den života. Kalif uchvácený (nejen) jejím vypravěčským umem jí vyhoví, aniž by věděl, že Šeherezáda touží po pomstě. Jenže tato touha ustoupí něčemu mnohem silnějšímu. Lásce.

Dědictví: 20. kapitola

9. listopadu 2016 v 20:01 | Mira

Kapitola XX. - Tři místnosti