Burn Rewrite Reread Tag

27. listopadu 2016 v 21:22 | Mira |  Myšlenkové pochody
Čaute!
Přináším vám zase další tag, tentokrát však trošku jiný. Sledujete YouTube? Pak jste u některých youtuberů či youtuberek zaznamenali (kdysi dávno) Marry Fuck Kill tag. Tohle funguje na podobném principu, akorát je to přizpůsobené knihám. Takže tady máme "burn" jako spálit, "rewrite" jako přepsat a "reread" pro znovu přečtení. Budou tři kola o třech knihách. Losovala jsem z plus mínus šedesáti knih. Všechny jsou přečtené v tomto roce.


1. KOLO

Trnový císař, Počátek, Modré hlubiny
MODRÉ HLUBINY


Tahle kniha je vážně špatná. Pokud se někomu líbí, tak nic proti, ale já jsem z ní šílela. Tohle by žádný rewrite nezachránil a reread se konat nebude ani náhodou. Do ohně s ní! Smějící se

POČÁTEK


Počátek se mi dost líbil. Lišil se od knih, které běžně čtu, prostředím. Divoké a exotické prostředí Amazonie dodávalo příběhu tu správnou atmosféru a ve spojení s napínavým příběhem bylo opravdu potěšením Počátek číst. Asi bych měla napsat recenzi, když už mám tuto knihu přečtenou od léta. Jsem dost ve skluzu :D Těžko říct, co bych na knize "rewrite". Možná bych víc propracovala postavy. Třeba taková hlavní hrdinka, Pia, byla na začátku dost namyšlená a tím pádem celkem nesympatická.
TRNOVÝ CÍSAŘ


Asi to není žádné překvapení. Nijak se netajím tím, že tato temná a krvavá fantasy série patří k mým oblíbencům. Zbožňuju příběhy o Jorgovi z Ankratu. K Vánocům dostanu i další autorův počin, Prince bláznů, tak jsem zvědavá, jestli si ji zamiluju stejně. I když Jorga pravděpodobně nikdo nenahradí.

2. KOLO

Fangirl, Princ Kaspian, Mechanický pomeranč
PRINC KASPIAN


Knižní Narnii opravdu nemám příliš v lásce. A podle mě to není tím, že nejsem cílová věková skupina čtenářů. Vždyť Narnii si užívají i lidé podstatně starší. Zkrátka se moc nekamarádím s autorovým stylem.
MECHANICKÝ POMERANČ


Byť patří Mechanický pomeranč k mým vůbec nejoblíbenějším knihám, musela jsem ho šoupnout sem. Proti bezchybné Fangirl je chudák nahraný. Na Mechanickém pomeranči bych změnila poslední kapitolu knihy, která mi ke zbytku textu prostě nesedí a nelíbí se mi. Víte co, kdyby kniha končila větou "Vyléčili mě bezvadně.", tak by to byl závěr věru dramatický, ne-li přímo zlověstný. Čtenář by si mohl pouze domýšlet, jaká další zvěrstva Alex napáchá.
FANGIRL


Jak jsem napsala výše, Fangirl je bezchybná knížka. Rainbow Rowell umí napsat postavy, s nimiž se opravdu dá sžít. Čtenář se spolu s nimi směje, pláče, stresuje a raduje. Na jejích knihách je vidět, že není romantika jako romantika. Jsou romantické knihy plné klišé a rádoby dramatických zvratů, a pak jsou tu knihy jako Fangirl, které plynou s nadpozemskou lehkostí a nepotřebují kýčovité zvraty, protože si čtenářovo srdce i jeho pozornost získají i bez nich.

3. KOLO

Královna Tearlingu, Čarodějův synovec, Krvavá Mary
ČARODĚJŮV SYNOVEC


Zase Narnie Smějící se
KRVAVÁ MARY


Krvavá Mary je docela fajn kniha. Vlastně na české poměry je více než fajn. Příběh je místy mrazivý a děsivý, děj se nedá předvídat a konec mi vzal vítr z plachet. Jen ty postavy. Ty jsou vážně neskutečně umělé a jejich charaktery neuvěřitelně ploché. Dialogům chybí jiskra a místy docela drhnou.
KRÁLOVNA TEARLINGU


Královna Tearlingu není klasická fantasy a asi proto na mě udělala takový dojem. Navíc hlavní hrdinka Kelsea je opravdovým skvostem a unikátem. Nemůžu se dočkat třetího dílu.


Tak, to je vše, přátelé Smějící se Doufám, že se vám článek líbil.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama