Wrap Up: říjen 2016

6. listopadu 2016 v 12:13 | Mira |  Novinky
Další měsíc, další Wrap Up. Pořád mi přijde, že na to, že jsem maturant, tak mám až nezdravě volného času. Možná bych se měla spíš věnovat přípravě maturitních otázek a rozborů knih k maturitní četbě nebo třeba psaní seminární práce (už jsem psala, že mým tématem je Stephen King?), ale ono je tak těžké se k něčemu z toho donutit. Prokrastinovat umím na jedničku Smějící se


Křišťálový meč - Victoria Aveyard (recenze napsána)
Victoria Aveyard opět předvedla, že psát umí. Tentokrát je příběh mnohem temnější, akčnější a tak nějak… špinavější. Navíc opět s excelentním koncem, který mě nutí se nedočkavě třepat na další knihu. Ve třetí knize to bude teprve o nervy! Smějící se Ovšem pokud se pustíte do čtení, musím vás varovat, že mnoho vedlejších postav je na zabití a já je naprosto nesnášela. To je jedním z důvodů, proč jsem knize nedala plný počet hvězdiček. Za mě byla lepší Rudá královna.


Krvavá Mary - Alexander Stainforth (recenze napsána)
Dobrý duchařský příběh. Dokonale stvořený pro pochmurné podzimní počasí (a já ho zrovna četla, když bylo venku ještě krásně). Čekala jsem od knihy něco trochu jiného, avšak zklamaná jsem nebyla.


Šepotání - A. G. Howard (recenze napsána)
Vždyť v pátek vyšla recenze, přečtěte si ji Smějící se


Harry Potter a Prokleté dítě - J. K. Rowling, J. Tiffany, J. Thorne (recenze napsána)
Není to, co to bývalo. Návrat do kouzelnického světa ve mně nevyvolával pocity radosti a nadšení, pouze rozčarování a místy i zklamání. Rozhodně jsem čekala něco lepšího, když se jedná o součást tak oblíbené knižní série. Přesto se dá říct, že má kniha i světlé momenty.


Knihovna duší - Ransom Riggs
Mám štěstí, že Sirotčinec slečny Peregrinové je trilogie a já tak mám celou sérii zdárně za sebou. Kdybych se měla trápit s více knihami, asi bych to neustála. Popravdě se mi ani nechce pouštět se do recenze, i když bych ráda měla na blogu kompletní celou trilogii. Asi to udělám tak, že Knihovnu duší a Podivné město vecpu do jedné recenze. Tato série jde totiž tak nějak mimo mě.


Magie mrtvých - Ilona Andrews
Byla jsem na vážkách, zde se pustit do Kate Daniels, Anity Blake nebo Mercy Thompson. Tak jsem bádala a prolouskala se několika recenzemi… a Kate Daniels vyšla jako vítěz. Tato série je boží! Miluju hlavní hrdinku a její dokonalé, provokatérské hlášky. Miluju prostředí knihy! Jen co se prokoušu Pohyblivými obrázky, pádím si do knihovny pro další díly. Asi jsem si vypěstovala novou závislost.


Selekce - Kiera Cass
Pořád se mi nechce věřit, že JÁ jsem se pustila do Selekce! Co se to se mnou děje? Smějící se A ještě víc jsem překvapená, že mě tato série baví. Jasně, je to naivní, plné klišé, ale ideální pro relax. Více bude v recenzi, která vyjde po Pomstě a rozbřesku Mrkající


Pomsta a rozbřesk - Renée Ahdieh
Ten konec… Co mi to jen Renée Ahdieh udělala… Nemůžu se dočkat, až vyjde další díl, protože Pomsta a rozbřesk je další naprosto úžasný retelling. Recenze v pátek! Smějící se

Nejlepší kniha měsíce:Vybrat nejlepší knihu měsíce bylo vážně náročné (jako vždycky). Zvítězila Pomsta a rozbřesk, protože mi přišla nejkvalitnější. I když musím uznat, že Křišťálový meč prohrál jen o kousek. Jenže retelling od Renée Ahdieh má mnohem propracovanější a sympatičtější postavy.

Nejhorší kniha měsíce:


Jak překvapivé. Já téhle sérii prostě nemůžu přijít na chuť. První díl se mi sice líbil, ale ty následující… Nevím, čím to je.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama