Prosinec 2016

Divotání (A. G. Howard)

30. prosince 2016 v 22:32 | Mira
O čem příběh je?
Alyssa se vrátila do lidského světa. Na své dobrodružství v Říši divů se snaží zapomenout a vést normální lidský život. Konečně se jí vrátila máma a její rodina je tak kompletní, má milujícího přítele… a přesto není šťastná. Říše divů ji nemíní nechat být. Brouci s květinami Alysse šepotají děsivé zprávy a její pouto s tajemným světem se promítá i do jejího umění. V Říši divů zuří válka a podsvětníci potřebují zpět svou královnu. Alyssa však nadále zůstává lhostejná. Jenže jeden z obyvatel Říše divů nemíní její přehlížení nadále snášet.
Morfeus se objeví v lidském světě a zcela zničí Alyssino relativně poklidné žití. Jako obvykle s sebou charismatický podsvětník přináší štědrou dávku problémů a tajemství.

Magie spaluje (Ilona Andrews)

25. prosince 2016 v 22:47 | Mira
O čem příběh je?
Kate Daniels má problém. Velký problém. Gigantický problém! Na Atlantu přišla magická erupce. Magie se utrhla z řetězu a zdivočela. Technologie je mimo provoz a magické kreatury mají pré. Pro Kate to znamená více zabíjení.
A to ještě netuší, že se přimotá k vyšetřování podivného zmizení kultu čarodějek a že se do jejího života přimotá mladé děvče z ulice.
Nemluvě o tom, že i kožoměnci mají problémy. Tentokrát s nenechavým zlodějíčkem.

Hlava plná přízraků (Paul Tremblay)

23. prosince 2016 v 23:57 | Mira
Magie spaluje vyjde v neděli Mrkající

O čem příběh je?
Rodina Barettových má sakra těžký život. Hlava rodiny ztratila práci, nastala finanční krize, z níž není úniku, a vypadá to, že jedno z dětí přichází o rozum.
Čtrnáctiletá Marjorie se chová divně. Nejvíce to pociťuje osmiletá Merry. Starší sestra jí vypráví děsivé příběhy o smrti, vyhrožuje jí a v noci, kdy Merry spí, ji Marjorie navštěvuje v pokoji a provádí kdovíco.
Situace se zhoršuje. Psychiatr nepomáhá, Marjoriin stav se rychle zhoršuje, matka se pozvolna hroutí a otec podléhá náboženskému fanatismu a usoudí, že Marjorie je posedlá ďáblem. Na pomoc je přizván místní kněz a aby ze stavu své dcery rodina něco měla, do domu se jim nastěhuje televizní štáb, který má celou situaci bedlivě natáčet pro nový seriál Posedlost.
Ale je Marjorie opravdu posedlá? Merry si klade tuto otázku několikrát a k odpovědi se nemůže dopracovat. Sestra sama to popírá a tvrdí, že vše jen předstírá.
Ale kde je opravdu pravda?


Winter is coming Book Tag

18. prosince 2016 v 21:22 | Mira |  Myšlenkové pochody

Zima je v plném proudu, Vánoce za dveřmi… což takhle dát si špenát něco tematického? Smějící se VAROVÁNÍ: I přes svůj název tento tag nemá nic společného s Hrou o trůny!!!
Našla jsem ho na wattpadu, což mě překvapilo. Přeloženo z angličtiny. Začínám vážně uvažovat o tom, že se v budoucnu stanu překladatelkou, když mi to tak pěkně jde. Dělám si prču, tuhle práci bych dělat nemohla Smějící se

Smečka ze čtvrtého pokoje (Mariam Petrosjan)

18. prosince 2016 v 12:57 | Mira
O čem příběh je?
V Šedém domě bydlí děti, které nikdo nechce. Každé z nich je svým způsobem výjimečné, avšak sužuje ho nějaká vada. Každý z obyvatel má navíc svou vlastní přezdívku, která úplně nahradí jméno. Děti bydlí po skupinách, z nichž každá má svého vůdce a své typické vlastnosti. Kuřák původně patřil k Bažantům, ti si zakládají na striktním dodržování pravidel, jenže po všemožných neshodách ho ředitel Žralok přiřadil ke čtvrté skupině, kterou vede Slepec - slepý hoch. Tato skupina je ze všech nejvýjimečnější a nejpestřejší. Kuřákovi život se smečkou ze čtvrtého pokoje připraví všelijaká překvapení, ovšem ne všechna jsou zrovna příjemná.

Když se dva perou, třetí se směje

14. prosince 2016 v 22:55 | Mira
Pro jednou necháme Dědictví být a zaměříme se na něco jiného. Nehodlám vás ochudit o "povídkovou středu", ba naopak. Místo Dědictví jsem se rozhodla podělit se s vámi o svou nejčerstvější slohovou práci, ze které jsem nečekaně dostala plný počet bodů, i když jsem myslela, že to bude propadák. Posuďte sami. Přeju příjemné čtení.

Btw název povídky jsem nevymýšlela já, je to zadané téma.

Deníček uštvané maturantky #2

11. prosince 2016 v 19:38 | Mira |  Myšlenkové pochody

Kdo se bojí, nesmí na maturiťák


První (Kiera Cass)

9. prosince 2016 v 20:54 | Mira
O čem příběh je?
Selekce dramaticky vrcholí. Princ Maxon má po ruce omezený výběr potencionálních manželek a království Illea netrpělivě vyhlíží princeznu. America si své city ujasnila - její srdce patří bezvýhradně Maxonovi, avšak nyní váhá princ. Jeho povinností je vybrat si dívku, které bude především dobrou královnou. Nestálá a problémová America by musela velice potlačit svůj temperament, aby se hodila pro roli panovnice. Navíc se proti ní staví i princův otec. Jediným důvodem, proč ji král nadále nechává pod svou střechou, je její popularita u poddaných, jenže není jisté, jak dlouho Americu před královým hněvem ochrání…
Naštěstí královu mysl zaměstnávají útoky rebelů, které nabírají na intenzitě a obyvatelé královského paláce je pociťují na vlastní kůži.
Selekce musí být ukončena, avšak popohnat lásku není vůbec jednoduché.

Dědictví: 22. kapitola

7. prosince 2016 v 18:49 | Mira
Docela mě děsí, jak se mi zásoba kapitol tenčí. A vůbec na psaní nemám čas. Maturiťák, seminárka, přijímačky na vysokou a běžné školní povinnosti plus Reading Challenge... to vše mě okrádá o možnosti pokračovat v Dědictví. Snad to trochu doženu o Vánocích.

Wrap Up: listopad 2016

5. prosince 2016 v 19:54 | Mira |  Novinky
Listopad pro mě byl malinko náročnějším měsícem a odrazilo se to i na počtu přečtených knih jak můžete vidět. Pořád to však není žádná hrůza, protože jsem splnila své minimum pět knih měsíčně. Sice za prosinec musím přečíst knih devět, což nevím jak dám, ale budu si věřit. Bylo by špatné, kdybych po všem tom úsilí Reading Challenge nakonec pokazila posledním měsícem.
Jinak, omlouvám se za to, že Wrap Up vychází až dnes. Ale v pátek jsem měla maturitní ples a v sobotu jsem zase šla na maturiťák kámošce, takže jsem byla myšlenkami úplně někde jinde. A přiznám se, že na mé neaktivitě se podepsala i malá kocovina. Jednou v životě se člověk odváže a hned toho lituje… Během tohoto týdne by měl vyjít článek, ve kterém si posvítím na vše spojené s maturitním plesem.