Magie spaluje (Ilona Andrews)

25. prosince 2016 v 22:47 | Mira
O čem příběh je?
Kate Daniels má problém. Velký problém. Gigantický problém! Na Atlantu přišla magická erupce. Magie se utrhla z řetězu a zdivočela. Technologie je mimo provoz a magické kreatury mají pré. Pro Kate to znamená více zabíjení.
A to ještě netuší, že se přimotá k vyšetřování podivného zmizení kultu čarodějek a že se do jejího života přimotá mladé děvče z ulice.
Nemluvě o tom, že i kožoměnci mají problémy. Tentokrát s nenechavým zlodějíčkem.Recenze:
Katy Daniels se vrací v plné síle a připravená nakopat zadek každému nadpřirozenému monstru. A Curranovi, jen tak mimochodem.
Je možné, aby se mi tato série líbila ještě víc? Kate Daniels mě znovu ohromila. Na této sérii je krásně vidět, že autor nepotřebuje mít poetický styl psaní ani vymýšlet mnohovrstevné zápletky, aby byli čtenáři spokojení. Stačí jen suprová hlavní hrdinka, trocha nadpřirozena a voila - dobrá kniha je na světě.

O tom, že se mi v této sérii líbí netradiční pojetí magie a některých magických příšer, jsem se zmínila už v recenzi na první knihu. Tady vystupují opět jiné druhy magických kreatur a bohů. Opět mě fascinuje znalost mytologie, tentokrát především keltské. Zajímalo by mě, jestli duo Ilona Andrews má mytologii jako koníček nebo si dali kvůli této sérii tolik práce s louskáním knih a podrobným studováním. Každopádně díky nim si rozšiřuju obzory i já, protože mě takové věci zajímají. Kdyby se někdo poté, co jsem dočetla Kate Daniels, podíval na historii v mém prohlížeči, našel by spoustu pochybných stránek a blogů o mytologii, magii a podobných srandách. No, aspoň se tím zakryje to, že si poslední dobou pořád dokola pouštím anime Lovely Complex Smějící se

Na rozdíl od své předchůdkyně se Magie spaluje netočí pouze kolem Kate a příležitostně Currana. Konečně do děje více vstupují jiné postavy. Především mě zaujala Andrea Nash, Katina kolegyně a kamarádka. Vzhledem k tomu, že jsem dočetla už čtvrtý díl, mám Andreu čím dál raději a její dějová linka mě ohromně baví. Budu muset atakovat knihovnu a uzurpovat si Magii střelného prachu, která je čistě o ní.
Je docela zajímavé, že důležitou roli dostala i postava, která byla v první knize jen na okamžik, jen se tam mihla. Mám na mysli chlapce Reda. Ne, že by se z něj vyklubal někdo hodný obdivu, avšak mnoho autorů s takovými zanedbatelnými postavami ani nepracuje. Jsou na jedno použití, jen sehrají svou mini roličku v příběhu a víckrát o nich nikdo neslyší. Jsem ráda, že autoři mysleli dopředu a pro Reda našli využití. Ničím se nemá plýtvat a to platí i o postavách.
Kate na mě nepůsobila jako mateřský typ. Na druhou stranu své povinnosti vykonává svědomitě. A když mezi její povinnosti připadne starat se o sirotka Julii, jde do toho také na sto dvacet procent. Julii jsem zpočátku příliš ráda neměla, ale nakonec jsem se s ní smířila. Nakonec není tak špatná.
Jedna z nejlepších postav této knihy je Bran. Tajemný provokatér Bran, který má tu nepříjemnou vlastnost, že se umí teleportovat a přivádět tak Kate i Smečku k šílenství. Musím říct, že jsem kvůli němu na konci brečela. Jsem citlivka, přiznávám.
Currana asi zmiňovat nemusím. Dohromady s Kate jsou jedna velká nálož násilí a vtipných hlášek. Malá ochutnávka, kterou jsem pro vás vybrala:


K zápletce se také vyjádřím. Série Kate Danielová není složitá, zařadila bych ji spíš do kategorie oddechovek, avšak rozhodně zápletky nejsou přímočaré a nedají se úplně předvídat. Třeba tato se zpočátku tvářila úplně jinak než to, co se z ní nakonec vyklubalo.

Btw proč jen jsou ty knižní obálky tak divné?

Hodnocení: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama