Wrap Up: listopad 2016

5. prosince 2016 v 19:54 | Mira |  Novinky
Listopad pro mě byl malinko náročnějším měsícem a odrazilo se to i na počtu přečtených knih jak můžete vidět. Pořád to však není žádná hrůza, protože jsem splnila své minimum pět knih měsíčně. Sice za prosinec musím přečíst knih devět, což nevím jak dám, ale budu si věřit. Bylo by špatné, kdybych po všem tom úsilí Reading Challenge nakonec pokazila posledním měsícem.
Jinak, omlouvám se za to, že Wrap Up vychází až dnes. Ale v pátek jsem měla maturitní ples a v sobotu jsem zase šla na maturiťák kámošce, takže jsem byla myšlenkami úplně někde jinde. A přiznám se, že na mé neaktivitě se podepsala i malá kocovina. Jednou v životě se člověk odváže a hned toho lituje… Během tohoto týdne by měl vyjít článek, ve kterém si posvítím na vše spojené s maturitním plesem.Elita - Kiera Cass (recenze napsána)
Elita je další knihou plnou sladké romantiky, rozbouřených hormonů a puberťáckých hádek. Elita se mi líbila mnohem méně než Selekce a První nesahala ani po kotníky. Obrazně řečeno, samozřejmě, knihy kotníky nemají (páni, takové moudro hned na úvod! Smějící se ). America, která mi v první knize tolik nevadila, mě tentokrát docela znechutila. Avšak i přesto mě tato série baví.


První - Kiera Cass
Zatím nejlepší kniha ze světa Selekce. Uvidíme, jestli můj názor změní Dcera případně Šťastně až navěky. Dalšího komentáře se zdržím, jelikož v pátek vyjde recenze.


Pohyblivé obrázky - Terry Pratchett (recenze napsána)
Ani se mi to nechce psát, ale musím… zatím nejhorší Zeměplocha vůbec. Po dějové stránce žádná sláva a postavy také tentokrát moc nezazářily. Sice se objevil typický pratchettovský humor, ale ani ten moje dojmy nakonec nevylepšil. Pevně věřím, že další knihy mi spraví chuť a tohle byla jen taková výjimka.


Analfabetka, která uměla počítat - Jonas Jonasson
Kniha, která vzbudila obrovský poprask. Upřímně si myslím, že je docela přeceňovaná. Zase takové terno to nebylo. Jistě, občas jsem se zasmála, ale většina knihy mi přišla spíše křečovitá. Měla jsem pocit, že autor knihu schválně natahoval a zbytečně ji tak kazil čím dál většími absurdnostmi. Rozhodně se však poohlédnu po Staříkovi, který vylezl z okna a zmizel, protože co jsem tak četla, tak je čtenáři hodnocená lépe.


Smečka ze čtvrtého pokoje - Mariam Petrosyan
Za mě největší překvapení měsíce. Tuto knihu jsem dostala na Humbooku díky VIP vstupence. Neměla jsem páru, o čem je a upřímně, ani jsem si nemyslela, že bych z ní byla nějak odvařená. Ale! Smečka ze čtvrtého pokoje je příběh divný, tajemný a skvělý. Těžko můžu nějak shrnout děj, protože mám takový dojem, že se v celé knize vlastně nic nestalo, jenže i tak jsem do ní byla naprosto zažraná. Recenze přijde v nejbližší době.


Magie spaluje - Ilona Andrews
Moje skvělá, vtipná a vražedná Kate Daniels. Kniha, která má spád, dokáže pobavit a hlavní hrdinka je naprosto jedinečná. Šup sem s pokračováním!


Nejlepší kniha měsíce:


Představuju vám výherce, tadáá! Vřele tuto knihu doporučuju. Zasloužila by si více pozornosti.

Nejhorší kniha měsíce:


No… i tak mám Selekci CELKEM ráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama