Leden 2017

Literární deníček #14

29. ledna 2017 v 21:22 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tak jo, oficiálně propadám depresi. Z maturity? Jo, to taky, ale ta je teď vedlejší. Zneklidňuje mě, že 6. 2. 2017 má blog narozeniny a... já totálně nestíhám DSS. Panika, panika, PANIKA!!! Smějící se

Princ bláznů (Mark Lawrence)

27. ledna 2017 v 23:40 | Mira
O čem příběh je?
Princ Jalan Kendeth, v pořadí desátý následník trůnu, si život užívá plnými doušky. Kromě sebe samého se zajímá ještě o ženy, alkohol a hazard. Jednoho dne se však proti němu spikne snad celý svět.
Nejprve ho málem zabije bratr jedné z jeho milenek. Poté si jeho babička, obávaná Červená královna, svolá celou rodinu a vypráví jim dle Jalanova názoru bláznivé a divné historky. Pak je Jalan opět znovu málem zabit. Dvakrát. Celou katastrofu završuje zdivočelé kouzlo čarodějnice Tiché sestry, které Jalanův osud pevně sváže s Vikingem Snorrim ver Snagasonem. Princ musí opustit svůj pohodlný život a vydat se vstříc nástrahám Roztříštěné říše, aby se buď zbavil nechtěného pouta mezi ním a Snorrim nebo, pokud tento plán selže, odcestoval spolu s ním na daleký sever a pomohl Vikingovi vykonat pomstu.


Duch hvozdu: 4. kapitola

25. ledna 2017 v 22:17 | Mira

4. kapitola


Literární deníček #13

22. ledna 2017 v 21:52 | Mira |  Myšlenkové pochody
Literární deníček s mým oblíbeným číslem Smějící se

Magie krve (Ilona Andrews)

20. ledna 2017 v 23:21 | Mira
O čem příběh je?
Kate na chlapy nikdy neměla štěstí. Žádný ji však nerozčílil tak, jako Pán šelem Curran. Ačkoliv byl celý žhavý na rande, nakonec se na Kate vykašlal. Jenže tato žoldačka a pracovnice Řádu rytířů milosrdné pomoci na poloviční úvazek nemá příležitost se pořádně a v klidu vztekat. Atlantě opět hrozí nebezpečí. Ve městě se pohybuje bytost s ohromnou mocí. Rozpoutává barové bitky, po nichž zbude jen hromada mrtvol, a šíří kolem sebe morovou epidemii. Kate je opět povolána, aby se bila za záchranu města.
Ještě však netuší, že jí osud postaví do cesty tetičku se zabijáckou náturou.


Duch hvozdu: 3. kapitola

18. ledna 2017 v 21:49 | Mira
Opět jedna z kratších kapitol, ale věřím, že i tak snad udělá radost.

Literární deníček #12

15. ledna 2017 v 22:00 | Mira |  Myšlenkové pochody
Literární deníček nevyšel opravdu šílenou dobu. No, není se čemu divit, když jsem taky šílenou dobu nepsala. Každopádně jsem si s hrůzou uvědomila, že nejenže mi dochází kapitoly Dědictví (snažím se nahnat nějaký náskok pomocí povídky Duch hvozdu), ale také se blíží narozeniny blogu, na které bych chtěla mít hotové Dum spiro, spero. Proto jsem se musela s vervou pustit do psaní. Díky mojí píli mohl vzniknout první literární deníček roku 2017.

Šťastně až navěky (Kiera Cass)

13. ledna 2017 v 22:41 | Mira
Tato kniha je souborem osmi povídek patřícím ke knižní sérii Selekce. Přijde mi zbytečné rozebírat knihu jako celek, proto se raději zaměřím na jednotlivé povídky. Ještě předtím však zmíním, že kniha obsahuje naprosto božské ilustrace, které krásně doplňují každou povídku a jsou přímo pastvou pro oči.

Duch hvozdu: 2. kapitola

11. ledna 2017 v 21:42 | Mira
Dědictví prozatím vynechám a budu pokračovat v této povídce. Dnes je kapitola o dost kratší, ale jinak mi to rozdělit nešlo Smějící se

Duch hvozdu: 1. kapitola

8. ledna 2017 v 23:13 | Mira
Tentokrát se mi nechtěl sepisovat žádný tag a do literárního deníčku taktéž přispět nemůžu, protože v tomto roce jsem zatím se psaním moc nepokročila. Takže jsem se rozhodla ukázat světu svou povídku, kterou jsem poslala do soutěže O Dračí řád. Překvapivě jsem od porotců neschytala drsnou kritiku, ale docela hezké zhodnocení a dobré připomínky. A to jsem se toho tolik bála!
Povídku jsem dál nijak neupravovala. Je přesně v takovém stavu, v jakém šla do soutěže.
Může se stát, že na nějaký čas nahradí Dědictví, nebo že ji s Dědictvím budu kombinovat. Do soutěže jsem ji na kapitoly nečlenila, ale pro blogové účely jsem ji naporcovat musela. Kapitoly jsou různě dlouhé - dělila jsem text tak, aby to bylo alespoň trochu logické. Nakonec z toho vzešlo sedm kapitol. Tak snad se vám povídka bude líbit.