Magie krve (Ilona Andrews)

20. ledna 2017 v 23:21 | Mira
O čem příběh je?
Kate na chlapy nikdy neměla štěstí. Žádný ji však nerozčílil tak, jako Pán šelem Curran. Ačkoliv byl celý žhavý na rande, nakonec se na Kate vykašlal. Jenže tato žoldačka a pracovnice Řádu rytířů milosrdné pomoci na poloviční úvazek nemá příležitost se pořádně a v klidu vztekat. Atlantě opět hrozí nebezpečí. Ve městě se pohybuje bytost s ohromnou mocí. Rozpoutává barové bitky, po nichž zbude jen hromada mrtvol, a šíří kolem sebe morovou epidemii. Kate je opět povolána, aby se bila za záchranu města.
Ještě však netuší, že jí osud postaví do cesty tetičku se zabijáckou náturou.Recenze:
Přiznejme si to: z tohoto blogu se pomalu stává jakási svatyně zasvěcená Kate Daniels. Nezaložíme společně sektu, co? Ne? Fakt ne? Tak jo, no... Raději tedy přejdeme k recenzi, když nejste mému návrhu nakloněni.

Předchozí dobrodružství a nebezpečí, jimiž Kate úspěšně prošla, vypadají v porovnáním s tím, co prožila v této knize, jako příjemná procházka malebnou růžovou zahradou. Je to tady, přátelé. Rodinné shledání!
Vztahy mezi členy rodiny občas nebývají idylické a mnohdy to mezi rodinnými příslušníky pořádně skřípe. Představte si však rodinu, kde jsou její členové nadaní ničivou magií, jsou nesmrtelní a nesmírně vražední. Věřte mi, takové příbuzné opravdu nechcete.
Nad Katinou minulostí a jejím původem visel jeden velký otazník. Nebo by spíš visel, kdyby čtenáři nebyli natolik inteligentní a nedali si dvě a dvě dohromady. Řekla bych, že všem trochu bystrým lidem je už z prvotních náznaků jasné, že Kate Daniels, nepodstatná žoldačka, je dcerou legendárního Rolanda, před nímž se strachy třese celý svět a je vnímán téměř jako bůh. Jo a jen tak mimochodem by svou dceru nejradši zabil. Doslova.
Kate se svému otci celý život úspěšně vyhýbala. Veškeré její snažení však zničí její tetička, která je zrovna tak legendární a smrtící.
Na "rodinnou" zápletku jsem čekala od té doby, co jsem se dovtípila, kým Kate je. Můj sen se splnil! A vůbec jsem nebyla zklamaná. Naopak shledání s tetičkou proběhlo ještě zajímavěji, než jsem čekala. Ono když se sejdou dvě ženské, které mají pěkně prořízlou pusu a boj je jejich denním chlebem, nemůže to dopadnout nudně. Navíc ke shledání těchto dvou vedla pěkně spletitá a křivolaká cesta, která rozhodně nadělala také plno parády.

Jako tradičně se děj knihy nezabývá pouze jednou věcí, ale je zde vícero dějových linií. Tak třeba Curran a Kate. Jejich vztah tady konečně dostává jasnější podobu a ti, kdo jim románek přáli, jistě skáčou radostí. Jenže autorské duo Ilona Andrews si potrpí na komplikovanost, proto si i náš párek milenců bude muset zakusit mnohé, než dojde ke šťastnému konci. Hrozné drama. Autoři však čtenářům pocuchané nervy kompenzují štědrou porcí skvělých hlášek, sarkasmu a erotikou. Jo jo, dojde také na nějaké ty čuňačinky.
Nadšení ze spárování Kate a Currana mi poněkud pokazila další dvojička: Andrea a Rafael. Tyto dvě vedlejší postavy mám vážně ráda a nepotěšilo mě, jak s nimi autoři nakládají.

Odpustím si kecy typu: "Bylo to úžasně akční." a "Tečou zde potoky krve." a "Kate je skvělá hlavní hrdinka.". Tohle všechno dávno víme a já nemám potřebu zmiňovat to pořád dokola.
Tento díl je ze série zatím nejlepší a nemám, co vytknout. Ze začátku mi možná trochu chyběly všechny ty mýtické příšery, které se hojně objevují v předešlých knihách, ale na druhou stranu se tentokrát autoři hodně věnují Smečce - jejím pravidlům, zvykům a tak, tudíž se absence oblud vyvážila tímto.

Na to, abych dostatečně popsala dokonalost této knihy, mi nestačí slova. Zřejmě si Magii krve budete muset sami přečíst, abyste pochopili, proč ji absolutně zbožňuju.

Hodnocení:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 22. ledna 2017 v 2:45 | Reagovat

to je zajímavé

2 Mira Mira | Web | 23. ledna 2017 v 18:14 | Reagovat

[1]: Taky si myslím :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama