Šťastně až navěky (Kiera Cass)

13. ledna 2017 v 22:41 | Mira
Tato kniha je souborem osmi povídek patřícím ke knižní sérii Selekce. Přijde mi zbytečné rozebírat knihu jako celek, proto se raději zaměřím na jednotlivé povídky. Ještě předtím však zmíním, že kniha obsahuje naprosto božské ilustrace, které krásně doplňují každou povídku a jsou přímo pastvou pro oči.


Královna
Čtenáři Selekce dobře vědí, jaká byla Amberly coby illejská královna. Ovšem co zažila během Selekce zůstávalo po dlouhý čas tajemstvím. Konečně však můžeme nahlédnout pod pokličku a zjistit něco víc o životě Maxonovy matky.
Na tuto povídku jsem byla opravdu zvědavá. Amberly je postava, která nedostala v původní sérii mnoho prostoru a působila tak trochu jako křoví. Z náznaků jsme věděli, že je inteligentní, milá a krásná, samozřejmě disponuje vytříbeným vkusem a velmi vybraným chováním. A taktéž nám bylo známo, že má naprosto příšerného manžela, který je tyranem se sklonu k násilí. Vrtalo mi hlavou, proč si taková žena vzala muže jako je Clarkson. A odpověď je naprosto jednoduchá: láska. Amberly byla do illejského prince vždy zamilovaná, a i když poznala jeho temnou stránku, její náklonnost k němu nijak neutrpěla. Mladý Clarkson nebyl tak příšerný, ačkoliv na druhou stranu bych ho neoznačila za ideálního partnera. Díky této povídce se hodně věcí vysvětlilo. Mimo jiné právě Clarksonovo chování v Selekci. Povídka asi měla za úkol prezentovat krále v jiném světě a popostrčit čtenáře, aby ho pochopili a třeba se jejich nevraživost vůči němu zmírnila. K Amberly se totiž choval překvapivě hezky a staral se o ni. Stejně ho však nemám ráda. Musím ale uznat, že se ani nedivím, že z něj vyrostl takový zlý člověk, když vyrůstal v tak stresujícím prostředí.
Tato povídka dle mého byla výborná, ač ukazovala jen malý střípek ze života dvou přehlížených postav.

Hodnocení:

Princ
Tato povídka ve své podstatě popisuje některé okamžiky Selekce očima prince Maxona. No ne, to jsem vám řekla opravdovou novinku! :D Samozřejmě se většina povídku točí kolem Ameriky, ale najde se i pár kapitol věnovaných Maxonově životě před Selekcí. Musím říct, že princ je opravdu zvláštní člověk a na zacházení s děvčaty by potřeboval návod. I tak to ale byla hezká povídka. Nejzajímavější byly Maxonovy názory na ostatní účastnice Selekce. Nejlepší však byla pasáž, kdy America Maxona kopla do citlivého místa. Chudák princátko.

Hodnocení:

Strážce
Číst povídku věnovanou postavě, kterou příliš nemusíte, je vážně na nic. Aspena si asi nikdy neoblíbím, ale tentokrát nebyl tak nesnesitelný. Naopak mě bavilo sledovat, jaké povinnosti má takový palácový strážce a co vše obnáší jeho život. Avšak čekala jsem, že se autorka zmíní trochu víc o vztahu k Lucy.

Hodnocení:

Miláček
Lady Marlee byla miláčkem lidu a favoritkou. Do doby, než se provalil její romantický vztah k jednomu z palácových strážců. Marlee i Carter si kvůli své lásce museli mnohé vytrpět, ale tato povídka ukazuje, že ve finále to stálo za to.
Pro mě jedna z nejpůsobivějších povídek. Podobně jako u Královny mě zajímal vznik a vývoj vztahu této dvojice. Jak se dalo čekat, za jejich láskou stojí cukrkandlová dějová linka, kterou vás nebudu zatěžovat. Kromě toho však musím říct, že Miláček navzdory svému názvu, který evokuje věci příjemné, je docela temná povídka. Tedy, temná na poměry Selekce. Neukazuje pouze štěstí a lásku, ale také bolest a strach. Díky Miláčkovi si čtenář může přečíst, jak se Marlee cítila před, během a po bičování. Nic příjemného.

Hodnocení:

Z pohledu Celesty
Přijde mi, že po Clarksonovi je Celesta nejvíce nenáviděnou postavou. Ne, že by si to nezasloužila. Koneckonců chovala se hrozně. No jo, jenže tato povídka ukazuje, jak zoufalá a nešťastná ve skutečnosti tahle holka je. Tuto povídku řadím také k těm lepším.

Hodnocení:

Komorná
Popravdě nic moc. Lucy mi nijak k srdci nepřirostla, protože je taková dost nevýrazná postava. Přesto Komorná konečně přinesla nějaké informace ohledně Lucy a Aspena.

Hodnocení:

Druhé výročí
Název asi mluví za vše, ne? Konečně ten správný šťastný konec, kdy jsou všichni spokojení.

Hodnocení:

Co dělají teď
Další zajímavý kousek. Jsem ráda, že autorka něco takového napsala, protože by bylo nefér, kdyby konce ostatních dívek z Elity zůstaly otevřené. Je fajn, že nakonec všechny dopadly dobře, i když nezískaly princovo srdce.

Hodnocení:

Šťastně až navěky je kniha plná romantiky, která asi nenadchne každého čtenáře. Za sebe však můžu říct, že mě bavila a četla se mi dobře. Možná ještě lépe než Selekce.

Celkové hodnocení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama