Wrap Up: prosinec 2016

4. ledna 2017 v 21:56 | Mira |  Novinky
Jediné štěstí, že v prosinci jsou Vánoční prázdniny. Díky nim jsem mohla sedět doma zachumlaná pod dekou a nerušeně číst, aniž by mi do toho zasahovaly školní povinnosti. Pravda, musela jsem pomáhat s výzdobou a pečením vánočního cukroví, ale i tak se mi tento měsíc dařilo. Víceméně jsem byla donucená přečíst devět knih, jinak bych nesplnila Reading Challenge 2016.Divotání - A. G. Howard (recenze napsána)
Recenze Mrkající Dneska mě tlačí čas, takže nemůžu okecávat knihu, kterou jsem dostatečně rozpitvala v recenzi.


Kdo chytá v žitě - J. D. Salinger
Nevím proč, ale Kdo chytá v žitě mi připomínalo zředěný a méně násilný Mechanický pomeranč. Asi to bude hlavním hrdinou, který je taky celkem poděs, ale na Alexe z Mechanického pomeranče nemá. Recenze zřejmě nebude, nebo alespoň ne v blízké budoucnosti. Možná v případě, že mi dojdou knihy a nezbude mi nic jiného, než začít recenzovat i dávno zapomenuté tituly, se Kdo chytá v žitě dočká.


Světová válka Z - Max Brooks
Kdysi jsem viděla film v hlavní roli s Bradem Pittem a nepřišel mi nijak závratný. Pak jsem se dozvěděla, že byl natočen podle knižní předlohy a začala jsem po ní pátrat protože jak všichni víme, knihy bývají zpravidla lepší než filmy. Nemůžu říct, že by mi Světová válka Z nějak vyrazila dech, ovšem vzhledem k tomu, že je to psané formou rozhovorů, působí celý "příběh" až znepokojivě reálně. Zajímavé, i když místy zdlouhavé čtení. Ale v knize byla část věnovaná ČR a už kvůli tomu si nemůžu stěžovat.


Poslední bitva - C. S. Lewis
Znáte můj vztah k Narnii… Smějící se


Magie útočí + Magie krve - Ilona Andrews
Já už nevím, co ke Kate Daniels psát Smějící se V těchto dvou knihách příběh nabírá obrátky a začíná nabírat přímo vražedné tempo.

Hlava plná přízraků - Paul Tremblay (recenze napsána)
Taktéž recenze Usmívající se


Šťastně až navěky - Kiera Cass
Několik povídek ze světa Selekce, kterým se mnohdy podařilo zastínit původní trilogii. Některé povídky byly úžasné. Mně kupříkladu padla do oka povídka o královně Amberly a princi Clarksonovi. Jiné povídky bych zhodnotila jako průměrné, třeba Druhé výročí. A našly by se i takové, které mě celkem nudily - Strážce. Víc vyzradit nemůžu, jinak bych neměla co psát v recenzi.


Rohy - Joe Hill
Rohy jsem si přečetla ze dvou důvodů: Zaprvé, tuto knihu napsal syn Stephena Kinga. Zadruhé, ve filmovém ztvárnění hraje Daniel Radcliffe. Na filmovou verzi se pravděpodobně nepodívám, ale ta knižní se mi moc líbila.
Joe Hill je, stejně jako jeho otec, talentovaným spisovatelem (i když je možná troufalé soudit tak podle jedné knihy). Téma této knihy a styl psaní se neuvěřitelně podobá tomu, co můžeme najít v knihách Stephena Kinga, ovšem na rozdíl od mnoha Kingových knih mají Rohy šťastný konec navzdory hrůzám, kterými si musely hlavní postavy projít.
Co vám budu vykládat, tato kniha mě dostala. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila, zápletka byla více než zajímavá a konec mě rozbrečel. Pokud někde zahlédnu jinou knihu od tohoto autora, rozhodně po ní sáhnu.

Nejlepší kniha měsíce:


Nejhorší kniha měsíce:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama