Únor 2017

Wrap Up: únor 2017

26. února 2017 v 21:04 | Mira |  Novinky
Poslední únorová neděle je časem, kdy se s vámi opět podělím o knihy přečtené za daný měsíc. Tentokrát je to takové průměrné. Stále však nemám přečtenou Winter a to mi dorazily další knihy (Krvavé ostří a Hvězdy nad hlavou) a navíc mám v plánu si teď další objednat (Probuzení Simona Spiera a druhý díl Temné věže). Těžký je život knihomolův.

Zrcadlení (A. G. Howard)

24. února 2017 v 22:54 | Mira
O čem příběh je?
Na maturitním plesu se vše pokazilo. Alyssina máma byla odnesena do Říše divů a Morfeus se Zachem skončili ve spárech Červené královny a zmizeli v Kdekolijinde, místě obývaném hrozivými mutanty a nejhoršími vyvrheli Říše divů. Pokud Alyssa chce zachránit své blízké, napravit škody v Říši divů a porazit Červenou královnu, musí svému otci vrátit vzpomínky na dětství, které strávil ve spárech Druhé sestry. To znamená vydat se na dlouhou cestu do Londýna a odtud do Kdekolijinde. Tentokrát však Alyssa nemůže doufat v žádnou pomoc, vše musí zvládnout vlastními silami. A ačkoliv je podsvětnickou královnou, nebude to mít vůbec jednoduché.

Dědictví: 24. kapitola

22. února 2017 v 22:41 | Mira
Tak po extrémně dlouhé době je tady další kapitola Dědictví. Už bych se ale vážně měla dokopat k tomu, abych s tímto příběhem trochu pohnula. Zase totiž totálně netuším, co jsem napsala naposledy.

Dcera (Kiera Cass)

20. února 2017 v 23:32 | Mira
O čem příběh je?
Král Maxon a královna America vládnou Illey již mnoho let. Jejich vláda přinesla spoustu změn a illejský lid se nikdy neměl lépe. Avšak blíží se okamžik, kdy i oni budou muset předat korunu dál. Nejstarší z jejich potomků, princezna Eadlyn, je téměř připravená usadit se na trůn. Eadlyn má být první illejskou panovnicí ženského pohlaví a poddaní tuto skutečnost přijímají různorodě. Někteří se na vládu mladé princezny upřímně těší a změnu vítají. Jiní v ní vidí sobeckou a rozmazlenou dívku, která království nepřinese nic dobrého. V Illey se opět objevují nepokoje a je na královské rodině, aby situaci utišila. Maxon s Americou se rozhodnout upokojit lid způsobem, který se spolehlivě osvědčil v minulosti: Selekcí. Eadlyn však o manžela nestojí a už vůbec nechce mít ve vlastním domě pětatřicet cizích, nevychovaných kluků. Situace v zemi je ale natolik špatná, že nemá na výběr.


Goodreads Book Tag

19. února 2017 v 22:07 | Mira |  Myšlenkové pochody
Podařilo se mi ulovit další zajímavý tag. Zahraniční blogy jsou opravdu nekonečným zdrojem tagů Smějící se
Tenhle tag se mi líbí, protože je docela nenáročný a navíc Goodreads je moje oblíbená stránka. Co já bych si bez ní počala... Smějící se

Jinak recenze na Dceru by měla vyjít zítra. Tímto se omlouvám, ale jsem nemocná a v pátek jsem opravdu neměla náladu na recenzi a ani dneska nejsem zrovna fit.

Duch hvozdu: 7. kapitola

15. února 2017 v 23:58 | Mira
Závěrečná část této kratší povídky. Doufám, že se vám příběh líbil a bavil vás.

Hostitel (Stephenie Meyer)

13. února 2017 v 0:36 | Mira
O čem příběh je?

Země byla obsazena rasou mimozemských bytostí, které si říkají Duše. Žádná Duše však nemůže žít samostatně. V podstatě se jedná o parazity, kteří k přežití potřebují hostitele. A k tomuto účelu využívají lidskou rasu. Počet svobodných lidí je hrozivě nízký. Melanie je jednou z mála, které se daří přežívat. Spolu se svým bratrem Jamiem a přítelem Jaredem uniká Duším a vede na dané poměry normální život. Dokud však není chycena skupinou Hledačů a její tělo není obsazeno mimozemšťankou zvanou Poutnice. Ačkoliv by Melaniina existence měla být vymazána, stane se něco neočekávaného: Melanie přežije. Poutnice se o nově získané tělo musí dělit s původní majitelkou a vypořádat se s lidskými city, které ji čím dál více ovlivňují. Aby zachránily Melaniiny milované, na nichž záleží i Poutnici, musejí se společně vydat na nebezpečnou cestu. Co však čeká na jejím konci ani jedna z dívek netuší.

Illuminae (Amie Kaufman, Jay Kristoff)

10. února 2017 v 23:22 | Mira
O čem příběh je?
Kady Grantová netušila, že rozchod s Ezrou nebude tím nejhorším, co ji toho dne potká. Na její planetu Kerenzu přiletěla nepřátelská korporace BeiTech a rozpoutala hotové peklo. Lidé umírali, kolonie byla zničena a jen pár tisícovek šťastlivců se dostalo do bezpečí. Tato hrstka zachráněných prchá vesmírem na palubě tří lodí: bitevního křižníku Alexander, vědeckého plavidla Hypatie a nákladní lodi Koperník. V patách se jim řítí nepřátelský válečný křižník Lincoln a je připravený zbavit se všech zbývajících přeživších. Největší nadějí této tříčlenné flotily je právě Alexander, který jediný může bojovat. Tedy mohl by, kdyby při bitvě u Kerenzy neutrpěl obrovské škody a jeho umělá inteligence SPIRO nezešílela.
Kady s Ezrou musí spolupracovat. Každý na jiné vesmírné lodi musí vynaložit všechny síly, aby společně zjistili, co jim velení tají. Jsou fámy o vražedném viru pravdou či lží? Opravdu je Lincoln dohání? Co má v plánu SPIRO? A je vůbec nějaká naděje na záchranu?


Duch hvozdu: 6. kapitola

8. února 2017 v 21:43 | Mira
Příští týden nás čeká poslední kapitola.

Druhé narozeniny

6. února 2017 v 23:47 | Mira |  Novinky
Rok se s rokem sešel a Jinosvětí opět slaví narozeniny! Tentokrát druhé.