Wrap Up: leden 2017

5. února 2017 v 22:13 | Mira |  Novinky
A to jsem si myslela, že tento měsíc bude z knižního hlediska bída. Nakonec se mi podařilo přečíst docela slušné množství knih, i když jsem se musela prokousávat bichlemi jako Královna stínů a Illuminae.


Zrcadlení - A. G. Howard
Závěrečný díl alenkovské série Šepotání byl opravdu zlatým hřebem. Celá tato série má své chyby, v Zrcadlení jich však už není tolik a příběh svou zajímavostí naprosto předčí Šepotání i Divotání. Docela jsem se strachovala, jak autorka knihu ukončí. Přece jen celé sérii dominuje milostný trojúhelník a vsadím se, že spousta čtenářů by měla chuť autorku zavřít do Tlachaboudy, kdyby Alyssa neskončila s jejich favoritem. Autorka je však mazaná jako liška a závěrem série se jistě zavděčí všem. Včetně mě. Já jsem se Zrcadlením naprosto spokojená a těším se, až si konečně najdu chvilku na přečtení Běsnění.


Princ bláznů - Mark Lawrence (recenze napsána)
Mark Lawrence je na seznamu mých oblíbených autorů díky své trilogii Roztříštěná říše. Ačkoliv se jedná o fantasy, jeho knihy v sobě mají taktéž mnoho prvků post-apokalyptické literatury, díky čemuž je každá jeho kniha neotřelá.
Princ bláznů mě jednoduše bavil, i když se od Roztříštěné říše dost liší. Popravdě, kdyby sérii Válka Červené královny, kam Princ bláznů patří, napsal jako přes kopírák, nebyla bych zrovna nadšená.


Romance pro křídlovku - František Hrubín
Trošku z jiného soudku. Nenechte se překvapit, když se tady občas vyskytne maturitní četba. Winter maturita is coming!

Královna stínů - Sarah J. Maas (recenze napsána)
Vzhledem k tomu, že recenze vyšla teprve včera, nemá cenu o Královně stínů něco psát.


Illuminae - Amie Kaufman, Jay Kristoff
Tady zase nehodlám nic psát, protože recenze bude v pátek Smějící se Jen si pěkně pár dní počkejte.


Dcera - Kiera Cass
Možná jsem divná, ale považuju Dceru za nejlepší knihu v Selekci. Vím, že většina čtenářů nemůže Eadlyn vystát, ale já mám tuhle holku ráda.


Nejlepší kniha měsíce


Strašně těřká volba. Illuminae vs Královna stínů. Illuminae nakonec zvítězilo díky netradičnímu a naprosto dokonalému grafickému a příběhovému zpracování. A díky SPIROvi.

Nejhorší kniha měsíce:

Romance pro křídlovku

Tohle berte, prosím, s rezervou. Romance pro křídlovku je vcelku dobrá kniha, jen mě zkrátka oproti ostatním bavila o něco méně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama