Březen 2017

Havran (Edgar Allan Poe)

31. března 2017 v 22:37 | Mira
O čem příběh je?
Příběh vypráví o muži, k němuž jednoho zimního večera zavítá vskutku nezvyklý host: havran. Muž se utápí ve smutku kvůli smrti své milované Lenory a návštěva havrana, který na mužovi otázky odpovídá stále jednou a toutéž větou "Nikdy víc!" mu na náladě rozhodně nepřidá. Je ovšem havran skutečné pouze havranem, nebo se jedná o nějakou nadpřirozenou sílu, která přišla muže trýznit?

The 100 Character Book Tag

26. března 2017 v 22:47 | Mira |  Myšlenkové pochody
Opravdu dlouho jsem přemýšlela, jaký Tag vybrat na dnešek. Nakonec vyhrál tento, protože The 100 je seriál, který mám vážně ráda. Pokud ho nesledujete, vážně se na něj podívejte.Probuzení Simona Spiera (Becky Albertalli)

24. března 2017 v 23:25 | Mira
O čem příběh je?
Simon Spier je gay a ačkoliv je se svou orientací smířený, není ještě připravený vyjít s tím na veřejnost. Když je člověku šestnáct a chodí na střední, názory ostatních jsou pro něj zkrátka důležité.
Jenže kvůli vlastní hlouposti se Simon ocitne v prekérní situaci. Jeho spolužák Martin se dostane k emailům, které si Simon píše s tajemným klukem s přezdívkou Blue. Martin Simonovi vyhrožuje, že vyzradí jeho tajemství, pokud mu Simon nepomůže získat srdce své nejlepší kamarádky Abby. Přirozeně by se Simon do takové činnosti nehrnul, kdyby se nebál o Bluea, do kterého se více méně zamiloval.


Your Bookish Identity Tag

19. března 2017 v 21:50 | Mira |  Myšlenkové pochody
Ahojte,
asi jste už z názvu poznali, že přichází další tag. Páni, jaké překvapení, když je neděle...
Tento tag je založený na sedmi jednoduchých otázkách, z nichž většina je adresována na nějakou knižní sérii. A tyto otázky utvářejí mou knižní identitu.

Dost řečí, jde se na to.

Otázky:
Ve kterém dystopickém/fantasy světě bys žila?
Kdo by byl tvým partnerem?
Kdo by byl tvým božským otcem/božskou matkou? (Percy Jackson)
Byla bys Podsvěťanem nebo Nefilim? (Nástroje smrti)
V jaké koleji bys byla? (Harry Potter)
Ve které frakci bys byla? (Divergence)
Jak by vypadal tvůj daemon? (Zlatý kompas)

Krvavé ostří (Sarah J. Maas)

18. března 2017 v 0:13 | Mira
Krvavé ostří obsahuje pětici napínavých novel ze světa Skleněného trůnu. Každá z novel popisuje Celaenin život před tím, než byla dopadena a zavřena do solných dolů v Endovieru, a vysvětluje tím čtenářům některé pasáže či narážky, na něž se dá v ostatních knihách série narazit.
Jak už bývá zvykem, rozpitvám jednu novelu po druhé.


My Life in Books Tag

12. března 2017 v 12:09 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tak jsem tady s dalším Tagem. Předpokládám, že Literární deníček teď hooodně dlouho vycházet nebude, protože psát teď vůbec nestíhám. Možná až budu mít uzavřené známky a konečně se budu učit "jenom" na maturitu, tak se čas najde. S tím souvisí i středeční vydávání povídek. Ty teď budou vycházet pravděpodobně dost nepravidelně. Přemýšlím nad tím, že na nějaký čas je zruším úplně. V Dědictví mám stejně v zásobě jen pár kapitol a DSS ještě hotové není ani náhodou. Uvidím, promyslím si to.


Běsnění (A. G. Howard)

10. března 2017 v 22:10 | Mira
Běsnění je souborem trojice povídek doplňujících světoznámou sérii Šepotání. Tyto tři povídky, možná spíše novely, mají různorodá témata a odehrávají se v různých časových rovinách skrz celou trilogii (Šepotání, Divotání, Zrcadlení).
Nutno říct, že pokud jste nečetli výše zmíněnou trilogii, tak byste se rozhodně neměli do Běsnění pouštět. Už kvůli tomu, že si mnoho věcí vyspoilerujete a především většině nebudete bez kontextu rozumět.
Chtivým čtenářům tedy radím: nejdřív trilogie, pak povídky.
To by byly všechny obecné věci o Běsnění, které jsem vám chtěla v úvodu říct. Teď přejdeme k jednotlivým novelám.


Tag The Literary Dinner Party

5. března 2017 v 22:54 | Mira |  Myšlenkové pochody
Ahojte,
dneska jsem tu s dalším tagem. Princip je jednoduchý: pořádám slavnostní večeři a mám za úkol pozvat knižní postavy, problém je v tom, že pokoj pojme pouze jedenáct osob a já musím zaplnit kategorie níže.


Město mečů (Robert Jackson Bennett)

4. března 2017 v 0:03 | Mira
O čem příběh je?
Od hrozivé bitvy v Bulikově uběhlo již pět let a generálka Turyin Mulageshová opustila aktivní službu v armádě. Plánovala žít v klidu a opíjet se v zapadlé části světa, dokud jí do života nevstoupil posel od premiérky a její staré známé Shary Komaydyové. Premiérka má pro Mulageshovou poslední misi. Úkol, který se neodvážila svěřit nikou jinému, generálku zavede až do města Voortyaštan známého také jako Město mečů. V tomto poničeném a nebezpečném městě musí generálka řešit záhadné zmizení, brutální vraždy a aktivitu dávno mrtvého božstva.


Dědictví: 23. kapitola

2. března 2017 v 23:21 | Mira
Teď jsem zkoumala Dědictví a všimla jsem si, že mi nesedí číslování kapitol. Pak jsem zjistila, že jsem na blog nedala jednu kapitolu Smějící se No, tak ji tady máte teď a můžete si doplnit příběh Smějící se