My Life in Books Tag

12. března 2017 v 12:09 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tak jsem tady s dalším Tagem. Předpokládám, že Literární deníček teď hooodně dlouho vycházet nebude, protože psát teď vůbec nestíhám. Možná až budu mít uzavřené známky a konečně se budu učit "jenom" na maturitu, tak se čas najde. S tím souvisí i středeční vydávání povídek. Ty teď budou vycházet pravděpodobně dost nepravidelně. Přemýšlím nad tím, že na nějaký čas je zruším úplně. V Dědictví mám stejně v zásobě jen pár kapitol a DSS ještě hotové není ani náhodou. Uvidím, promyslím si to.1. Najdi knihy, jejichž názvy začínají stejnými písmeny, jako tvé iniciály:
N - Naslouchač


R- Rudá královna


Obě jsou to skvělé knihy, které rozhodně doporučuju si přečíst. Naslouchač je o něco lepší, než Rudá královna a navíc pochází od české autorky.

2. Napočítej svůj věk ve své knihovničce: Která kniha ti vyšla?
Je mi devatenáct a na devatenáctém místě je Mechanický pomeranč. Shodou náhod je to také má oblíbená kniha a navíc ji mám i v maturitní četbě. Určitě její největší předností je slang, který si autor sám vymyslel, a hlavní "hrdina", který je hodně zajímavý.


3. Vyber knihu odehrávající se ve tvém městě/zemi.
No tak jo, ale mám značně omezený výběr. Knih zasazených do České republiky není moc a v mém městě se neodehrává žádná, takže... No, vyberu studentu hodně známou knihu, kterou jsme v češtině probírali velmi důkladně. Máj. "Hynku! - Viléme!! - Jarmilo!!!" Smějící se


4. Vyber knihu, která reprezentuje místo, kam by ses chtěla podívat:
Já bych se chtěla podívat do Ameriky, ale rozhodně ne do New Yorku, Washingtonu nebo na další místa, kam chce každý druhý člověk. Ne ne. Já bych ráda navštívila stát Maine, který je rodištěm mého nejoblíbenějšího spisovatele Stephena Kinga. V tomto státě se taktéž odehrává většina jeho příběhů, což je důvodem, proč bych tam chtěla. Jako zástupce vybírám knihu To.


5. Vyber knihu, která má tvou oblíbenou barvu:
Já jsem člověk naprosto milující všechny odstíny modré, proto vybírám Hudbu ticha. Tato obálka se mi celkově moc líbí a příběh je samozřejmě taky báječný.


6. Na kterou knihu máš krásné vzpomínky?
Na spoustu knih. Tentokrát však vyberu Jméno větru (je ve stejné knižní sérii jako Hudba ticha). Nejenže je to naprosto dokonalá kniha, ale četla jsem ji v období života, na které ráda vzpomínám, takže už to je pro mě důvodem mít ji ráda.


7. Která kniha se ti těžko četla?
Nejhůř se vždycky čtou knihy z povinné četby Smějící se Ale třeba se mi těžko četl i Harry Potter a prokleté dítě, protože už to nebyl starý dobrý Harry Potter. Kniha mě bavila, ale když se na to podívám zpětně, už ztratila své kouzlo a já strašně postrádám příběh před Bitvou o Bradavice. Chápeme se?


8. Dočtení které knihy z tvého TBR seznamu tě nejvíc potěší?
Těžko říct. Momentálně by mě velmi potěšilo, kdybych se konečně pohnula s četbou Winter Smějící se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 12. března 2017 v 12:17 | Reagovat

Winter bych si ráda přečetla, ale nejdřív musím hnout s Cress :D

2 Mira Mira | Web | 18. března 2017 v 0:25 | Reagovat

[1]: Cress i Winter jsou obě docela bichle, takže není snadné se jimi prokousat, i když se čtou jedna báseň :-D Aspoň že Hvězdy nad hlavou už mají méně děsivý počet stran :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama