The 100 Character Book Tag

26. března 2017 v 22:47 | Mira |  Myšlenkové pochody
Opravdu dlouho jsem přemýšlela, jaký Tag vybrat na dnešek. Nakonec vyhrál tento, protože The 100 je seriál, který mám vážně ráda. Pokud ho nesledujete, vážně se na něj podívejte.
CLARKE GRIFFIN


Charakter, který děla těžká rozhodnutí:
Eona

Tady u té otázky jsem upřímně vůbec netušila. Pro inspiraci jsem se musela zvednout ze židle a jít omrknout svou knihovničku. Kniha Eona mi padla do oka (asi proto, že je umístěná právě akorát ve výšce mých očí), tak proč ne. Eona (postava, ne kniha) musela udělat řadu rozhodnutí, která mnohdy nepřinesla nic dobrého nebo přímo byly úplnou hloupostí. Úplně jsem teď dostala chuť si přečíst jak první díl (Eon), tak i druhý díl (Eona). Obě knihy jsou totiž velice zajímavé.

BELLAMY BLAKE


Charakter, který je lepší než se zdá:
Baz Pitch

Hned jsem si vzpomněla na něj. Protože Simon Snow (hlavní hrdina úžasné knihy Nedej se) neustále měl za to, že se ho Baz rafinovaně snaží zabít, nenávidí ho a kuje proti němu pikle. A Baz si přitom celou dobu myslel, jak je Simon roztomilý a k zulíbání.

RAVEN REYES


Charakter, který je mozkem každé operace:
Kvothe

Série Kronika královraha u nás dle mého není tolik známá, ačkoliv je opravdu dechberoucí. Už kvůli hlavnímu hrdinovi, který je z těch postav, které se vám nesmazatelně zapíšou do paměti. Pro tuto otázku jsem ho vybrala, protože při svých studiích na Univerzitě vymyslel spoustu plánů a lumpáren. A že všechny byly ďábelsky promyšlené.

OCTAVIA BLAKE


Charakter, který najde sám sebe/samu sebe:
Mare Barrow

Mare ze série Rudá královna prošla vážně obrovskou změnou. Od chudé holky, přes princeznu, bojovnici až po vězně. V první knize se Mare snažila srovnat se svou nově nabytou mocí a až v knize druhé našla své pravé já a své poslání. Uvidíme, co přinese třetí díl.

LINCOLN


Charakter lapený mezi dvěma světy:
Alina Starková

To víte, mám teď rozečtenou Grišu. Alina bývala dřív obyčejná holka, ale najednou se z ní stane všemi opěvovaná griša (ekvivalent čarodějky). Alina není se svou současnou pozicí není vůbec spokojená, protože si nepřipadá jako součást světa grišů a neustále se touží vrátit ke svému starému životu. Problém tkví v tom, že mezi obyčejné lidi také nikdy nezapadala. Tomu říkám prekérní situace.

JASPER JORDAN


Charakter, který zažil velkou tragédii:
Aelin Ashryver Galathynius

Ztratila rodinu i své království. Život jí neustále bral lidi, na kterých jí záleželo a neustále musí překonávat nějaké překážky. Co víc dodat.

MONTY GREEN


Charakter, který je často přehlížený:

Většina vedlejších postav v knize Probuzení Simona Spiera!

ABBY GRIFFIN


Drsný knižní rodič:
Paní Bennetová

Četli jste Pýchu a předsudek? Já ano a věřte mi, že paní Bennetová je největší drsňák pod sluncem.

MARCUS KANE


Charakter, který odčiní své prohřešky:
Rhysand

Rhysand je zpočátku prezentován jako záporná postava a ve službách Amaranthy spáchá hodně zlého, ale jeho prohřešky naprosto blednou v porovnání s tím, jak pomáhal Feyre. Jinak ho můžete najít v sérii Dvůr trnů a růží.

LEXA


Charakter, který vidí svět jinak, než jeho společníci:
Lenka Láskorádová

Lenka Láskorádová má na svět naprosto ojedinělý pohled, což musí uznat všichni, kdo Harryho Pottera četli nebo viděli.

JOHN MURPHY


Charakter, který si nedá pokoj:
Morfeus

Tato postava ze série Šepotání je zkrátka nenapravitelný provokatér, lhář a svůdník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama