Duben 2017

Literární deníček #15

23. dubna 2017 v 23:01 | Mira |  Myšlenkové pochody
Po dlouhé době se mi opět podařilo psát tak nějak souvisle a po celý týden! Smějící se Tohle bych měla oslavit Smějící se
Jinak vás jen chci varovat, že následující cca tří týdny budou dost divoké. Písemná maturita, přijímačky, ústní maturita, další přijímačky... OMG zabte mě někdo Smějící se No, chci tím říct, že články budou ještě nepravidelnější než v současnosti. A to teď vycházejí fakt nepravidelně Smějící se

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář) - J. K. Rowling

21. dubna 2017 v 23:53 | Mira
O čem příběh je:
Mlok Scamander je jeden z mála kouzelníků, který v magických tvorech nevidí stvůry a škodnou, ale krásné a fascinující bytosti. Tento bývalý student Mrzimoru přijíždí do Ameriky, která se od Velké Británie velmi liší, což Mlok pocítí krátce po svém příjezdu. Narazí totiž na shromáždění Nového Salemu, jakýsi ekvivalent lovců čarodějnic. Utajení americké kouzelnické společnosti se hroutí jako domeček z karet vlivem neznámé magické síly, která pustoší New York.
Navíc se kvůli jednomu neposednému stvoření Mlok zaplete do problémů s mudlou a KOKUSem - Kouzelnickým kongresem Spojených států amerických. Mlok se ocitne ve velmi složité situaci, avšak není na problémy sám. I v Americe najde přátele, kteří při něm budou stát a pomůžou mu s jeho úkolem.

Throne of Glass Book Tag

16. dubna 2017 v 23:07 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tento Tag jsem nezvolila náhodně. Jasně. Sarah J. Maas je má oblíbená autorka, ale to nebyl hlavní důvod, proč dnes vychází tag inspirovaný její sérií Skleněný trůn. Hlavní důvod je ten, že mi konečně přišel Dvůr mlhy a hněvu :3 Bohužel se nemůžu pustit do čtení, protože mám rozečteno Tak pravil Zarathustra a Alice a aspoň jednu z nich chci dokončit, než se vrhnu na Dvůr mlhy a hněvu. Navíc je to opět docela bichle a chci na ni mít čas a klid, abych si ji mohla vychutnat.

Divoká píseň (V. E. Schwab)

15. dubna 2017 v 19:40 | Mira
O čem příběh je?
Kate Harkerová žije ve světě, kde jsou příšery skutečné a po setmění se plíží ulicemi města Verity. Z lidských zločinů vzešli korsajové, malchajové a sunajové, všichni strašliví a vražední. Katin otec, Callum Harker, vede severní část města Verity a obyvatelé mu platí za to, že příšery drží na uzdě. Kate je jeho jediným dítětem, proto jednou i ona bude mít stejnou úlohu. Do té doby se však musí stát stejně chladnou a krutou, jako její otec, a ukázat světu, že je hodna svého postavení.
August je příšera, která touží být člověkem a vést poklidný život. Místo toho pomocí hudby krade lidské duše a nenávidí se za to. Je tajnou zbraní svého otce, který má na starost jižní část Verity a bojuje za bezpečí jeho obyvatel. August jako jeden z pouhých tří sunajů, je jeho největší zbraní. Den, kdy se i on bude muset zapojit do boje proti Callumu Harkerovi, se blíží. Křehké příměří je na spadnutí. Nad Verity se sbíhají mračna a bouře na sebe nenechá dlouho čekat.

Griša: Světlo a stíny (Leigh Bardugo)

9. dubna 2017 v 21:19 | Mira
Hm, recenze na Co přichází se stíny se asi jen tak nedočkáme Smějící se Pokud bych knihu neměla k dispozici ani příští týden, pak vyjde recenze na Divokou píseň. Btw v pátek recenze nevyšla kvůli potížím s internetem, tam jsem ji nechala na dnešek.

Wrap Up: březen 2017

2. dubna 2017 v 22:46 | Mira |  Novinky
Tento měsíc byl opět na knihy docela bohatý, i když je to víceméně zásluha povinné četby, z níž jsou zde zastoupeny tři tituly. Aspoň k něčemu je dobrá. Ovšem docela mě štve, že jsem stále nijak nepokročila s Winter, která mi tu leží rozečtená snad celou věčnost.