Throne of Glass Book Tag

16. dubna 2017 v 23:07 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tento Tag jsem nezvolila náhodně. Jasně. Sarah J. Maas je má oblíbená autorka, ale to nebyl hlavní důvod, proč dnes vychází tag inspirovaný její sérií Skleněný trůn. Hlavní důvod je ten, že mi konečně přišel Dvůr mlhy a hněvu :3 Bohužel se nemůžu pustit do čtení, protože mám rozečteno Tak pravil Zarathustra a Alice a aspoň jednu z nich chci dokončit, než se vrhnu na Dvůr mlhy a hněvu. Navíc je to opět docela bichle a chci na ni mít čas a klid, abych si ji mohla vychutnat.


Lysandra: Kniha, jejíž česká obálka je hezčí než ta zahraniční
Určitě Hudba ticha od Patricka Rothfusse. Naše obálka je prostě... no, nádherná. Zahraniční má také něco do sebe, ale není to to pravé ořechové.


Abraxos: Kniha, která je lepší zevnitř než zvenčí
Hmm tak to těžko říct. Já mám většinou štěstí na knihy s pěknými obálkami Smějící se Ale když jsem si teď prohlédla knihovničku, vím, že vhodnou odpovědí je 451 stupňů Fahrenheita. Mám totiž opravdu velmi staré vydání, které je zažloutlé, salátové a celkově nepěkné na pohled. Obsah knihy je tím pádem nesrovnatelně lepší.

Erilea: Knižní série se skvěle propracovaným světem
Kronika Královraha, opět od Patricka Rothfusse. Rothfuss má svůj svět neuvěřitelně promakaný. Každou drobnost, každý detail. Neumím si ani představit, kolik času musel strávit vymýšlením a jak obrovské množství fantazie na to musel využít. Smekám.

Zlomuval: Kniha, ve které se mísí žánry
No, četla jsem takových několik. Perfektním příkladem je Tulák od Petera Newmana. Ten má kousek od fantasy, kousek od sci-fi, kousek od dystopie a post-apokalyptického žánru. Je to vcelku zajímavá kniha. No, dala jsem jí čtyři hvězdičky, protože pár drobností se mi na ní nelíbilo.


Damaris: Kniha inspirovaná mýty nebo legendami
Díky teda, taková otázka... Jako první mě napadla Kate Daniels. Ne, že by hlavní zápletky v jednotlivých knihách byly nějak závislé na mýtech a legendách, ale zatím v každé knize, kterou jsem v této sérii četla, kousky z mytologie byly. Dá se to brát jako inspirace, ne?

Kaltain Rompier: Kniha s nepředvídatelnou zápletkou
Aktuálně asi Alice od Christiny Henry. Sice je to inspirované Alenkou v Říši divů, ale celý tento retelling je tak pokřivený a zvrácený, že si čtenář absolutně nemůže být jistý, co se stane na další stránce. Zatím ji nemám dočtenou, Goodreads tvrdí, že mi zbývá ještě 20%, tak snad tento zbytek bude stejně nepředvídatelný, jako zbytek příběhu.


Tvrz vrahů: Kniha s nespolehlivým vypravěčem
Další skvělá otázka... Napadla mě Elita od Kiery Cass. Amerika v této knize byla divná, nestálá a prostě... divná Smějící se Nespolehlivá ve svých citech, názorech a chování.


Asterin Černozobá: Kniha, v níž mají postavy skupinový cíl
Pán prstenů: Společenstvo prstenu. Asi nemusím vysvětlovat, proč jsem ji vybrala Smějící se


Terrasen: Kniha, při jejímž čtení si připadáš jako doma
Harry Potter, co jiného taky. Moje srdcová záležitost.

Aelin Ashryver Galathynius: Kniha, která tě málem zničila
To od Stephena Kinga. Nezničilo mě to jenom v tom smyslu, že jsem se pak bála přiblížit k umyvadlu, ale také poutem, které k sobě chovaly hlavní postavy. Jejich pevné přátelství a společný boj (taky skupinový cíl! Smějící se ), to, jak se starali jeden o druhého a nevzdávali se... dojemné. Vím, že jsem téměř na konci knihy u jedné pasáže málem brečela a to se mi u hororů obvykle nestává.


Manon Černozobá: Kniha, která tě vystrašila
Vzhledem k tomu, jaký jsem strašpytel, není nijak těžké mě vystrašit Smějící se V živé paměti mám Osvícení, taktéž od Kinga. Keřová zvířata, duchové a pokoj, jehož číslo si už napamatuju... fuj, fuj, fuj. Nikdy víc.


Jeřáb Bělotrn: Kniha, při které na tebe šly mdloby
Mdloby? Smějící se To jako vážně? Smějící se Fajn, tak třeba Griša: Světlo a stíny. Díky Temnyjovi Smějící se


Chaol Westfall: Kniha, která tě donutila dívat se na svět jinýma očima
Tak pravil Zarathustra od Friedricha Nietzscheho Smějící se Po sto padesáti přečtených stranách se úspěšně začínám stydět za to, že jsem člověk Smějící se


Rychlotlapka: Kniha, kterou jsi dostala jako dárek
Naposledy to byla Fantastická zvířata a kde je najít. Ne ta učebnice, ale scénář Smějící se Mimochodem po grafické stránce je kniha naprosto dechberoucí.


Elenino oko: Kniha, která se k tobě dostala v pravý čas

Probuzení Simona Spiera. Tahle kniha mi zajistila dobrou náladu po mnoho dní. Před maturitou, když jste ve stresu, tak potřebujete nějaký podobný zlepšovák. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama