Květen 2017

Book to Movie Wishlist Tag

27. května 2017 v 0:14 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tak nakonec vyhrál tag nad Literárním deníčkem. Tento týden jsem nenapsala ani čárku Smějící se

Tento tag je docela krátký a velmi jednoduchý. Musela jsem vybrat pět knih, u nichž bych si přála, aby byly zfilmované. Můžu vám říct, že vybrat pět nebylo nic lehkého. Vlastně to bylo spíš utrpení Smějící se Možná se budete divit, že jsem nezvolila svoje oblíbence (jako Skleněný trůn, ACOTAR nebo Roztříštěnou říši). Pravda je taková, že kdyby zfilmovali moje oblíbené knihy a obsadili do filmu herce, kteří by se do role té či oné postavy nehodili, zlomilo by mi to srdce. Knihy, které jsem do tohoto tagu zvolila, mám velmi ráda, ale zase tolik nekladu důraz na vzhled postav (jako třeba u takového Jorga nebo Rhysanda).

Každopádně pokud bude někdy zfilmována některá z těchto knih, tak to se mnou asi samou radostí sekne Smějící seNeObyčejní (V. E. Schwab)

26. května 2017 v 19:26 | Mira
Základní informace:
Originální název: Vicious
Série: NeObyčejní
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 368
Překlad: Lukáš Houdek
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Skvělý příběh o ctižádosti, žárlivosti, zradě a nadpřirozené moci...

Victor a Eli, dva samotáři, kteří se poznali na studiích. Brzy zjistí, že je pojí společná vášeň k nebezpečí a zážitkům blízkým smrti a také že při vhodných příležitostech dokážou dobře rozvíjet své mimořádné schopnosti, dokud se jim jejich odvaha nevymkne z rukou.
Victor po deseti letech utíká z vězení a za pomoci mladé dívky hledá svého dávného kamaráda, zatímco Eli pokračuje ve své misi zbavit se všech dalších nadpřirozených bytostí, tzv. NeObyčejných neboli NO. Oba bývalí přátelé, pohánění vzpomínkou na zradu, jsou k nezastavení, ale kdo nakonec vyvázne se zdravou kůží?

V NeObyčejných autorka přichází s drsným, komikově laděným příběhem, který vás zavede do světa, kde získaná nadpřirozená moc nemusí nutně vést k hrdinství a kde se na spojenectví příliš nehraje. Budete svědky fascinující charakterové studie, která vás donutí přemýšlet o tom, co znamená být hrdinou nebo zločincem a zda je mezi nimi nějaký jasně definovatelný rozdíl.

Návrat

21. května 2017 v 21:48 | Mira |  Novinky
Tak jsem zpět!


Wrap Up: duben 2017

7. května 2017 v 12:04 | Mira |  Novinky
Tak duben byl vážně slabý. Nejenže jsem nedočetla Winter, ale zvládla jsem se prokousat pouze čtyřmi knihami. A to ještě jedna z nich je k maturitě. Právě maturita je důvodem, proč nemám čas v podstatě na nic kromě učení. Úplně se těším, až to budu mít za sebou. To se zabarikáduju v pokoji a nebudu dělat nic jiného než číst, psát a spát Smějící se

Pauza

5. května 2017 v 23:51 | Mira |  Novinky
Ahojte,

asi jste zaregistrovali, že poslední dobou se blogu moc, no respektive vůbec, nevěnuju. A určitě taky víte, kde je problém: maturita.

Alice (Christina Henry)

5. května 2017 v 23:44 | Mira
O čem příběh je?
Alice je několik let zavřená v blázinci. Dávno zapomněla důvod svého pobytu na tak hrozném místě. Pamatuje si pouze na čajový dýchánek, který skončil proléváním krve. Alice má pouze jediného přítele. Blázna jménem Hatcher, s nímž komunikuje skrz myší díru ve zdi. Ani nedoufá, že by se kdy dostala ven, jenže jedné noci vypukne v blázinci požár a Alice s Hatcherem uprchnou. Ovšem spolu s nimi se na svobodu dostane i zrůda, která nemá ve světě obdoby. Úkolem Alice a jejího společníka je tuto zrůdu vypátrat a zastavit. Dřív, než napáchá příliš velké škody. Při své pouti skrz Old City si Alice také musí vzpomenout, co předcházelo jejímu uvěznění za zdmi blázince.