Wrap Up: duben 2017

7. května 2017 v 12:04 | Mira |  Novinky
Tak duben byl vážně slabý. Nejenže jsem nedočetla Winter, ale zvládla jsem se prokousat pouze čtyřmi knihami. A to ještě jedna z nich je k maturitě. Právě maturita je důvodem, proč nemám čas v podstatě na nic kromě učení. Úplně se těším, až to budu mít za sebou. To se zabarikáduju v pokoji a nebudu dělat nic jiného než číst, psát a spát Smějící seDivoká píseň - V. E. Schwab (recenze napsána)
V. E. Schwab se dostala na můj seznam oblíbených autorů, kde stojí po boku např. Sarah J. Maas, Marka Lawrence, Terryho Pratchetta nebo Stephena Kinga. Její Archiv mě nijak neoslnil a upřímně nevím, jestli toužím po tom, přečíst si navazující Dveře do prázdnoty, ale Divoká píseň odstartovala mou fascinaci touto autorkou.
Schwab má úžasnou fantazii a umí přijít s originálními nápady, proto je radost číst její knihy. Na Divoké písni se snad nedá najít žádná záporná věc.
Teď mám rozečtené NeObyčejné (ano, občas si najdu i chvilku na čtení) a ačkoliv ještě nejsem ani v půlce, můžu říct, že je to také kniha výborná. Na poličce mi navíc ještě leží Temnější tvář magie a já se nemůžu dočkat, až se pustím i do ní.


Fantastická zvířata a kde je najít - J. K. Rowling (recenze napsána)
Tohle byl skvělý návrat do magického světa této světově proslulé autorky. Nakonec jsem ráda, že se příběh neodehrával v Anglii, ale prostřednictvím Fantastických zvířat a kde je najít mají fanoušci Harryho Pottera možnost poznat kouzelnické mravy v Americe a navíc i v jiné časové epoše.


Alice - Christina Henry (recenze napsána)
Temný, krvavý a děsivý příběh inspirovaný Alenkou v Říši divů. kterou však autorka překroutila do něčeho naprosto zvráceného. Fanoušci temných knih, tohle vám vřele doporučuju.


Tak pravil Zarathustra - Friedrich Nietzsche
No, zhodnotit tuto knihu je úkol velmi obtížný. Mám k ní tak nějak odpor, protože jsem ji musela číst v rámci základů společenských věd, konkrétně kvůli otázce Oblíbený filozof a filozofický směr, kterou si rozhodně nechci vytáhnout.
Ve své podstatě kniha není tak strašná, jak jsem čekala. Zhruba první polovina se četla dost dobře. Nacházela jsem tam mnoho citátů a filozofických myšlenek, o nichž jsme se bavili ve škole. Pak přišla polovina druhá a ta se mi tak nějak slila dohromady a vlastně ani nevím, o co tam pořádně šlo.
Úplně se těším, až na ni budu psát po maturitě recenzi Smějící se


Nejlepší kniha měsíce:


Tentokrát Alice. I kvůli tomu, že jsem ji přečetla v angličtině, což je pro mě malé vítězství Smějící se

Nejhorší kniha měsíce:


Co dodat? Filozofické texty nejspíš nejsou pro mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama