Červen 2017

Tři vyvolení (Stephen King)

30. června 2017 v 18:29 | Mira
Základní informace:
Originální název: The Drawing of the Three
Série: Temná věž
Nakladatelství: Beta - Pavel Borovský
Počet stran: 424
Překlad: Linda Bartošková
Vydáno: 1999

Oficiální anotace:
Druhý díl Temné věže úzce navazuje na díl první, na jehož konci usíná Roland na pobřeží Západního moře. Na začátku druhého dílu se probouzí, je napaden a zraněn. Roland spalovaný horečkou postupuje podél pobřeží a nachází troje dveře. Dveře do současných světů, odkud si do Středosvěta přivádí nové společníky, kteří ho budou provázet na dlouhé cestě k Temné věži. King nepřestává být výborný vypravěč a i zde jednoznačně dokáže udržet pozornost napjatého čtenáře od první až do poslední stránky.

Rychlý knižní tag

25. června 2017 v 17:00 | Mira |  Myšlenkové pochody
Výjimečně jsem si ani nezapomněla poznamenat, odkud jsem tenhle tag vzala Smějící se Mám ho z tohoto blogu. Tak si ho užijte.

Koruna (Kiera Cass)

23. června 2017 v 17:13 | Mira
Základní informace:
Originální název: The Crown
Série: Selekce
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 272
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?

Character Book Tag

18. června 2017 v 23:08 | Mira |  Myšlenkové pochody
No, nebudu to zbytečně okecávat, zkrátka tady máte další tag Smějící se

Co přichází se stíny (Robin Nasadil)

16. června 2017 v 19:18 | Mira
Základní informace:
Nakladatelství: Beletris
Počet stran: 136
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Ponořte se do makabrózního světa hororů, které jsou poctou klasikovi žánru H. P. Lovecraftovi, s mysteriózní atmosférou počátku minulého století… Začtěte se do povídek, které rámuje ponuré okolí města Briarportu, v němž se začnou dít události, které dovedou mnoho lidí za hranici šílenství. Nálezy mrtvol zrůdných monster, které vyplavil temný chladný oceán, v jehož hlubinách se skrývají odpovědi na otázky, které je lepší nikdy nevyslovit. Bestiální vraždy náhodných návštěvníků města, které snad nemohly spáchat žádné pozemské bytosti. Tajemné kulty, jimž propadají nejenom studenti místní univerzity, ale i racionální akademičtí hodnostáři a jinak počestní občané. Bizarní vraždy i sebevraždy, jichž se dopouštějí ctihodní potomci vážených rodin. Hrůzyplné svatyně, skrývající se v močálech uprostřed hlubokých briarportských lesů. Děsivá obřadiště, na jejichž oltářích jsou obětovány děti, unesené z náručí svých rodičů nepolapitelnou ďábelskou silou… A to vše spojuje magická kniha, obsahující strašlivé informace o šílených stvořitelích lidstva, pronikajících do našeho světa z nedosažitelných částí kosmu. Pokusit se zachránit náš malý normální svět před těmito silami však často znamená vyměnit za tuto záchranu vlastní zdravý rozum… Přejeme vám příjemné mrazení v zádech!


You’re Not Good Enough Book Tag

11. června 2017 v 16:16 | Mira |  Myšlenkové pochody
Opravdu už bych měla něco udělat s tím psaním povídek Smějící se Takhle to flákat... Doufám, že vás ty nekonečné tagy a challenge ještě pořád baví. Mě tenhle tag bavil opravdu hodně. Obecně mám ráda tagy, v nichž se něco losuje, což pro tento platí. Navíc otázky jsou tentokrát naprosto epické.
Jde o to, že ke každé otázce se vylosují dvě postavy a tvůrce si pak vybírá kdo s koho. To je dost mizerné vysvětlení, ale určitě jste mě pochopili Smějící se A pokud ne, tak vám to docvakne během první otázky.
V tagu je otázek celkem patnáct, tudíž, pokud použijeme znalosti z matematiky, postav bylo celkem třicet. Vybrala jsem postavy z velmi známých knih, ale i pár, které tak proslulé nejsou.
Dále oceňte mé výtvarné nadání Smějící se Konečně jsem zužitkovala dva roky výtvarky na střední a rok uměleckého kroužku na základce Smějící se Omlouvám se za své písmo, které je někdy naprosto nečitelné, ale tentokrát jsem se snažila, aby se z toho něco vyluštit dalo. Kdyby to někoho zajímalo, tak kniha použitá jako "podklad" je Falešný polibek Smějící se


Girl Online na turné (Zoe Sugg)

9. června 2017 v 16:07 | Mira
Základní informace:
Originální název: Girl Online On Tour
Série: Girl Online
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 368
Překlad: Vanda Senko Ohnisková
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Penny má sbaleno a nemůže se dočkat. až vyrazí s Noahem na jeho velké turné po Evropě.

Zdá se, že navzdory vzdálenosti, která je od sebe dělí, jsou Penny s Noahem pro sebe jako stvořeni. Vždyť nakonec ustáli i mediální smršť, která vypukla po Vánocích, když se bulvární média o jejich vztahu dozvěděla. Trápení jim způsobuje jen skutečnost, že se mohou vidět tak málo. A tak když Noah Penny pozve, aby s ním odjela na velké evropské turné, Penny má pocit, že její život už nemůže být báječnější.
Jenomže brzy se ukáže, že cesta do Evropy nebude zdaleka taková idyla, jak si Penny původně myslela. Její Kluk z Brooklynu je v jednom kole a nemá na ni vůbec čas, ne každý z jeho týmu Pennyinu přítomnost na turné vítá s nadšením, a aby toho nebylo málo, někdo (že by nějaká Noahova žárlivá fanynka?) jí začne posílat výhružné e-mailové zprávy. Není divu, že netrvá dlouho, a Penny začne mít pocit, že život na turné není nic pro ni… Stýská se jí totiž nejenom po domově a nejlepším příteli Elliotovi, ale i po jejím starém životě, ve kterém nepochybovala o tom, kým vlastně ve skutečnosti je…
Dokáže Penny po Noahově boku najít svou životní cestu, nebo je to úkol natolik těžký, že během jednoho dlouho očekávaného léta přijde o všechno?

Wrap Up: květen 2017

4. června 2017 v 18:18 | Mira |  Novinky
Jak asi víte, květen byl pro mě hrozivým měsícem. Číhal na mě strašák jménem maturita a já jsem po většinu času měla nos zabořený v učení, proto mi na můj milovaný koníček - čtení knih - nezbýval čas. Přesto se mi nějakým zázrakem podařilo přečíst čtyři knihy. Není to nijak oslnivý výkon, ovšem hodlám to napravit.
Naštěstí už mám po maturitě (jak víte) a konečně také po přijímačkách na vysokou (jsem přijatá do Olomouce, kdyby se někdo chtěl stavit na kafe, od října mě najdete tam Smějící se)

Osm dní Šakala (Mariam Petrosjan)

2. června 2017 v 18:59 | Mira
Základní informace:
Originální název: Шакалиный восьмидневник
Série: Dům, ve kterém...
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 344
Překlad: Konstantin Šindelář
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Na kraji města uprostřed paneláků stojí Šedý dům. Skrývá v sobě tajemství a za jediný den se v něm odehrají příběhy, které ve světě venku nezažijete ani za celý život...
Život v Domě vybočuje ze dne na den ze zajetých kolejí. Byl totiž vyhlášen nový zákon, který vrací do uzavřených klučičích smeček děvčata, dlouhá léta opomíjená a přehlížená. Atmosféra v Domě se mění. Ale ani nová přátelství, zklamání či lásky nedokážou odvést pozornost od hrozby, která se nad obyvateli Domu vznáší. Blíží se totiž ukončení - den, kdy budou všichni nuceni opustit známé zdi a postavit se obávanému světu tam venku. A jako kdyby to bylo málo, nadchází noc, která nemá konce, noc, po níž už nic nebude jako dřív.