Wrap Up: květen 2017

4. června 2017 v 18:18 | Mira |  Novinky
Jak asi víte, květen byl pro mě hrozivým měsícem. Číhal na mě strašák jménem maturita a já jsem po většinu času měla nos zabořený v učení, proto mi na můj milovaný koníček - čtení knih - nezbýval čas. Přesto se mi nějakým zázrakem podařilo přečíst čtyři knihy. Není to nijak oslnivý výkon, ovšem hodlám to napravit.
Naštěstí už mám po maturitě (jak víte) a konečně také po přijímačkách na vysokou (jsem přijatá do Olomouce, kdyby se někdo chtěl stavit na kafe, od října mě najdete tam Smějící se)


NeObyčejní - V. E. Schwab (recenze napsána)
Když jsem si knihu kupovala, ani náhodou mě nenapadlo, že bude tak neuvěřitelně epická. Anotace sice zněla skvěle, ale... wow. Překonala má očekávání. Ještě teď se tetelím blahem. Více můžete najít v recenzi.

...
Ty tři tečky nejsou chybou, neujela mi ruka. Jde o to, že jsem v tomto měsíci přečetla knihu, kterou napsal můj (nyní už bývalý) spolužák. Nehodlám uvádět jméno knihy ani jméno autora, ovšem můžu vám říct, že se jedná o sbírku básniček. A každá je naprosto úžasná. Autor umí psát jak humorné básně, u nichž jsem co chvíli vyprskla smíchy, tak i vážné básničky na zamyšlení, ale od ruky mu jde i milostná poezie (tím mě překvapil). Sbírka je to opravdu krásná a já jsem ráda, že znám někoho tak talentovaného.

Osm dní Šakala - Mariam Petrosjan (recenze napsána)
No, tahle kniha, nebo spíš série, mi dává řádně zabrat. Recenze na první i druhý díl byly peklem. Jsem docela zvědavá, co vyleze ze třetího dílu. Jestli zase podobná tajemná, divná, ale přesto skvělá kniha, budu z toho dost rozčarovaná.


Girl Online na turné - Zoe Sugg
Posledním kouskem tohoto měsíce je tato kniha od světoznámé youtuberky. No... není to nic, z čeho bych si sedla na zadek úžasem, ale četla se vážně dobře. Takové lehké, oddechové čtení. Člověk především nad příběhem nesmí moc přemýšlet, protože pak uvidí všechny ty chyby, klišé a hlouposti a bude zle. Je to něco podobného jako Selekce. Na druhou stranu Girl Online na turné je mnohem lepší než první díl, Girl Online. Zoella na sobě nejspíš pracuje, i když by možná bylo lepší, kdyby zůstala čistě u YouTube a do spisovatelského řemesla se moc nemíchala. Ale i přesto se docela těším na závěrečný díl Girl Online jde svou cestou.

Nejlepší kniha měsíce:

Nejhorší kniha měsíce:


Tady dodávám, že ačkoliv jsem ji zařadila jako nejhorší knihu v květnu, bavila mě a četla se mi vážně dobře. Bohužel jiného adepta na tento "titul" nemám.

Btw v tomto článku jsem vám fotila, co za knihy na mě čeká. Už tehdy to byla pěkná hromádka. No, tak teď se rozrostla na takovouhle úroveň:


A to jsem tam zapomněla zařadit ještě Tři vyvolené od Stephena Kinga. Už teď si doma stěžují, že pořád jenom čtu (což není pravda, ven chodím pravidelně a s kamarády trávím dost času). My knihomolové to zkrátka nemáme jednoduché... Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama