You’re Not Good Enough Book Tag

11. června 2017 v 16:16 | Mira |  Myšlenkové pochody
Opravdu už bych měla něco udělat s tím psaním povídek Smějící se Takhle to flákat... Doufám, že vás ty nekonečné tagy a challenge ještě pořád baví. Mě tenhle tag bavil opravdu hodně. Obecně mám ráda tagy, v nichž se něco losuje, což pro tento platí. Navíc otázky jsou tentokrát naprosto epické.
Jde o to, že ke každé otázce se vylosují dvě postavy a tvůrce si pak vybírá kdo s koho. To je dost mizerné vysvětlení, ale určitě jste mě pochopili Smějící se A pokud ne, tak vám to docvakne během první otázky.
V tagu je otázek celkem patnáct, tudíž, pokud použijeme znalosti z matematiky, postav bylo celkem třicet. Vybrala jsem postavy z velmi známých knih, ale i pár, které tak proslulé nejsou.
Dále oceňte mé výtvarné nadání Smějící se Konečně jsem zužitkovala dva roky výtvarky na střední a rok uměleckého kroužku na základce Smějící se Omlouvám se za své písmo, které je někdy naprosto nečitelné, ale tentokrát jsem se snažila, aby se z toho něco vyluštit dalo. Kdyby to někoho zajímalo, tak kniha použitá jako "podklad" je Falešný polibek Smějící seJména postav jsem losovala z tohoto úžasného hrnečku s erbem Havraspáru (kolej, kam by mě zařadil Moudrý klobouk podle oficiálního webu JKR), který jsem dostala k Vánocům od Dendy. Spolu se stejně epickými Harry Potterovskými ponožkami Smějící se Btw ta fotka je schválně nakřivo. Aby to bylo vážně umělecké, chápeme? Smějící se


1. Máš poslední volné místo pro svůj Spelling Bee Team. Koho si vybereš jako posledního člena?


Hermiona Grangerová (Harry Potter) X Linh Cinder (Měsíční kroniky)

Soutěž v hláskování... Myslím, že obě dívky by byly skvělou posilou do mého týmu (proč se vlastně účastním takové soutěže?). Ale Hermiona přece jen bude lepší volbou. Cinder se vyzná spíš v technických věcech. Po stránce jazykové ji Hermiona strčí do kapsy.

2. Dvě postavy tě chtějí zabít. Kterou zabiješ jako první ty, abys zvýšila své šance na přežití?


Feyre (Dvůr trnů a růží) X America Singerová (Selekce)

No tak pokud mě chce zabít Feyre, asi je čas začít sepisovat závěť, nemám totiž šanci Smějící se Jemně jsem totiž nakoukla do knihy Dvůr mlhy a hněvu a můžu říct, že ta ženská je postrach. Ale asi bych se pokusila ji zabít jako první, když mi jde o přežití. Šance na úspěch by sice byla jedna ku milionu, ovšem naděje umírá poslední. America žádnou hrozbou není, proto bych ji nechala vesele běhat po světě dál.

3. Jsi svobodná žena a hledáš partnera. Které z těchto postav dáš najevo svou přízeň?


Victor Vale (NeObyčejní) X Levana (Měsíční kroniky)

No tak tady je to úplně jasné. S Levanou bych si opravdu nezačínala v žádné rovině, natož v té milostné. Victor Vale by se měl připravit na moje epické balící techniky Smějící se

4. Byla jsi vylosována jako účastník Hunger Games. Která z těchto postav by se přihlásila jako dobrovolník místo tebe?


Tamlin (Dvůr trnů a růží) X Severus Snape (Harry Potter)

To je výběr teda. Myslím, že obě postavy by mě nechaly napospas krutému osudu a ještě by můj boj o život sledovaly v televizi s popcornem v ruce. I když Snape by se možná slitoval. Mám zelené oči a jsem zrzka, třeba bych mu připomněla Lily Evansovou, jeho životní lásku, a slitoval by se.

5. Ztroskotala jsi na pustém ostrově. Kterou z těchto postav obětuješ, jakmile propadneš kanibalismu?


Vlk (Měsíční kroniky) X Bilbo Pytlík (Hobit)

Tak tahle otázka si zaslouží pořádně rozebrat. Na dobré jídlo si docela potrpím a teď je v sázce moje stravování.
Vezměme si takového Bilba: je malý, takže se z něj člověk pořádně nenají. Je tlustý, takže kvalita masa nic moc. Z toho by chutná krmě nebyla.
Teď Vlk: dobře živený, vysoký a mohutný. Díky výcviku ve výborné kondici. To by bylo žrádlo! Smějící se Sice by dalo práci ho zabít, ale z jeho smrti by vyplynula další výhoda. Byla bych v bezpečí. Kdo mi zaručí, že po smrti a snězení Bilba se nestanu dalším chodem já? To nehodlám riskovat. Z Bilba Pytlíka bych strach neměla a naopak bych ho mohla sníst, jakmile by došel Vlk.

6. Jsi další DC/Marcel superhrdina. Která z těchto postav bude mít tu čest stát se tvým parťákem?


Simon Snow (Nedej se) X Aelin Ashryver Galathynius (Skleněný trůn)

Achjo, to je tak těžká volba. Hm... radši Aelin Ashryver Galathynius. Tvořily bychom spolu nezastavitelný, epický tým. A když bychom zrovna nezachraňovaly svět před zlem, četly bychom a tlachaly o knížkách nad kouskem čokoládového dortíku. Tomu říkám život!

7. Jsi manažerkou úspěšné obchodní společnosti. Kterou z těchto postav bys vyhodila pro nedostatek komunikativnosti?


Maxon Schreave (Selekce) X Morfeus (Šepotání)

Jsem si jistá, že ani jednomu z uvedené dvojice komunikativnost nechybí. Naopak Morfeus někdy neví, kdy má sklapnout. A občas říká i dost nevhodné věci. Takže by padáka dostal on. Maxon by byl skvělý zaměstnanec pro své uhlazené způsoby, vytříbené chování a příjemný vzhled.

8. Právě jsi dočetla knihu, v níž tvá oblíbená postava zemřela. Kdo by tě utěšil?


Temnyj (Griša) X Rhysand (Dvůr trnů a růží)

Tak tihle by mě spíš poslali do háje, než aby mě utěšovali Smějící se Rhys by radši šel nahánět Feyre a Temnyj by raději osnoval plány na ovládnutí světa. Tady je problém, že tihle dva jsou si celkem podobní (až na to, že Rhys není záporná postava), takže je opravdu těžké si vybrat jednoho do role utěšovatele. Ale když já jsem na ty záporáky... tak Temnyj. Sice je zlý, ale dokázal být i vcelku milý, když chtěl.

9. Nacházíme se na střední škole. Kdo by patřil k těm nejpopulárnějším lidem?


Eadlyn Schreavová (Selekce) X Eli Ever (NeObyčejní)

Eadlyn nebyla populární ani u svých fiktivních poddaných, ani u svých reálných čtenářů, proto předpokládám, že by nebyla populární ani na škole. Zato Eli si umí získat přízeň lidí. Ten by si celou střední školu omotal kolem prstu.

10. Máš narozeniny a konečně jsi zase o rok starší. Kdo by byl takové pako a na tento významný den zapomněl?


Carswell Thorne (Měsíční kroniky) X Jeřáb Bělotrn (Skleněný trůn)

Dle mého je Jeřáb osoba, která má velký přehled a jen tak nezapomíná, proto si nedokážu představit, že by zapomněl na něčí narozeniny. Naopak u Thorneho jsem si celkem jistá, že by si nevzpomněl.

11. Právě jsi narazila na vycházející booktube hvězdu. Kdo by to byl?


Dorian Havilliard (Skleněný trůn) X Manon Černozobá (Skleněný trůn)

Tohle je bez debat. Booktube hvězdou by se stal Dorian Havilliard. Všichni fanoušci Skleněného trůny vědí, že princ Dorian je velkým milovníkem nejen krásných žen, ale také knih. Oproti němu Manon svůj volný čas využívá k mnohem... krvelačnějším koníčkům.

12. Pyžamová párty! Bohužel můžeš pozvat pouze jednu osobu. Koho?


Aspen Leger (Selekce) X Voldemort (Harry Potter)

Jasně že bych pozvala Voldemorta. Společně bychom procvičovali černou magii, bavili se o chovu hadů (vždycky jsem jednoho chtěla) a vzhledem k rostoucí oblibě DIY bychom zkusili podomácku vyrobit třeba nějaký další viteál.
Aspena jsem nikdy příliš v lásce neměla, proto bych ho k sobě pozvala pouze v případě, že by Voldymu posloužil jako oběť při tvorbě zmíněného viteálu.

13. Ajajaj, jsi těhotná. Kdo je otec?


Honorous Jorg Ankrat (Roztříštěná říše) X Roland Deschain (Temná věž)

Je celkem jisté, že bych skončila jako svobodná matka, když tak vidím ty potencionální otce. Ani jeden z nich není zrovna ideál, ovšem oba mám svým způsobem ráda. Stejně jako v případě Temnyje a Rhysanda se mezi oběma postavami dají najít jisté společné rysy. Oba jsou nebezpeční bojovníci, kteří neví, co je to strach. Oba mají jasně vytyčený cíl, pro jehož dosažení udělají cokoliv a jdou i přes mrtvoly. Přes velkou spoustu mrtvol. Teď babo raď, s kým si udělat dítě...
No, nakonec beru Jorga. Mám ho radši než Rolanda. Navíc kdyby náhodou měli o dítě zájem, tak bych s Rolandem musela neustále putovat za Temnou věží (a to bych s potomkem opravdu nechtěla), zatímco s Jorgem bych si mohla v pohodlí hovět na hradě obklopená služebnictvem. Takový luxus si nenechám ujít.

14. Právě jsi na Messengeru poslala superdůležitou zprávu. Kdo si ji "zobrazí", ale neodpoví?


Cress (Měsíční kroniky) X Harry Potter (Harry Potter)

Myslím si, že milá a dobrosrdečná Cress by odepsala ihned. Harry by nemusel třeba odepsat v případě, že by si opět rozbil brýle a na klávesnici neviděl.

15. Zrovna jsi se vzbudila a dožaduješ se snídaně. Jenže tvoje máma byla nahrazena... kým?


Ron Weasley (Harry Potter) X Chaol Westfall (Skleněný trůn)

Nechci ani jednoho Smějící se No dobře, jako náhradní mamku beru Chaola, u něj mám jistotu, že by se o mě aspoň postaral. S Ronem bychom nepřežili ani den Smějící se


Postavy jsem čerpala z:
1. Knižní série: Měsíční kroniky, Dvůr trnů a růží, Skleněný trůn, Selekce, Harry Potter, NeObyčejní, Roztříštěná říše, Šepotání, Temná věž
2. Knihy: Hobit, Nedej se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama