Červenec 2017

Posvátné lži Minnow Blyové (Stephanie Oakes)

28. července 2017 v 18:30 | Mira
Základní informace:
Originální název: The Sacred Lies of Minnow Bly
Nakladatelství: Host
Počet stran: 400
Překlad: Alžběta Kalinová
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Keviniáni připravili sedmnáctiletou Minnow o všechno: o dvanáct let života, o její rodinu, o schopnost důvěřovat. A když se vzepřela, vzali jí i ruce.

Teď je jejich Prorok mrtvý a celá keviniánská osada spálená na popel. Detektivovi z FBI je zřejmé, že o tom Minnow něco ví - ale ona mlčí. Hrůzné okolnosti ji dovedly do věznice pro mladistvé, kde objevuje nový svět. Učí se číst, nadávat i přemýšlet sama za sebe. Zjišťuje, že kovové mříže nejsou nic proti svazujícím pravidlům její sekty. A že pokud se dokáže rozloučit s děsivým tajemstvím své minulosti, může mít opravdovou svobodu, o níž vždycky snila.

Propracovaný psychologický thriller těží z motivů pohádky bratří Grimmů Bezruká dívka, ale nabízí mnohem víc. Sektu tvrdě trestající neposlušnost, věznici, kde si každý musí vydobýt své místo, aby byl v bezpečí, sympatického detektiva s cukrátky, drzou a nebezpečnou spoluvězeňkyni s pesimistickým pohledem na svět a charismatickou Minnow, která zoufale stojí aspoň o obyčejnou naději na lepší život.

Prázdninový knižní tag

23. července 2017 v 16:16 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tag jsem našla tady. Říkala jsem si, že se celkem hodí ho napsat, když už mám ty nejdelší prázdniny v životě Smějící se

Winter (Marissa Meyer)

21. července 2017 v 19:01 | Mira
Základní informace:
Originální název: Winter
Série: Měsíční kroniky
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 768
Překlad: Jana Zejmanová, Martina Šímová
Vydáno: 2016

Oficiální anotace:
Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství - pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?

TOP 10 mých oblíbených spisovatelů, část 2.

19. července 2017 v 16:57 | Mira |  Myšlenkové pochody
Přemýšlela jsem, jestli tuto část nenechat až na neděli, ale řekla jsem si, že když po sto letech zase vyjde článek ve středu, tak mě to nezabije Smějící se Tady máte zbývajících pět autorů, kteří patří do mojí TOP 10.

Přemýšlím, že bych takových TOP 10, nebo aspoň TOP 5 seznamů udělala víc...

TOP 10 mých oblíbených spisovatelů, část 1.

16. července 2017 v 16:59 | Mira |  Myšlenkové pochody
Předevčírem jsem si trochu přerovnávala knihovničku. Jak jsem brala jednotlivé knihy do ruky, říkala jsem si "Hele, můj oblíbený autor.", "No jo, další můj oblíbenec.", "Á tak tohohle mám taky ráda!" a tak trochu jsem přemýšlela nad tím, kteří spisovatelé vlastně jsou mí oblíbení. Pak mě napadlo, že by z toho mohl být i článek na blog, ať pořád nejsou tagy. O Literárním deníčku se tento týden nedá mluvit, nepsala jsem. Tolik k tomu, že Literární deníček bude vycházet pravidelně Smějící se
Zpět k tématu. Můžu vám říct, že ujasnit si, koho do své TOP 10 zařadit, bylo peklo.

Článek jsem rozdělila na dvě části, protože vás nechci terorizovat příliš dlouhými texty.

Alenka v říši zombií (Gena Showalter)

14. července 2017 v 19:01 | Mira
Základní informace:
Originální název: Alice in Zombieland
Série: White Rabbit Chronicles
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 238
Vydáno: 2017
Oficiální anotace:
Nezastaví se, dokud nepošle každou chodící mrtvolu zpátky do hrobu. Navěky.

Kdyby někdo řekl Alence Bellové, že se jí v jednom úderu srdce změní život, vysmála by se mu. Aby se z jejího šťastného života stala tragédie? Ale no tak. Jenže to je přesně to, co se stalo a trvalo to přesně jeden úder srdce. Jedno mrknutí, jeden nádech, jedna sekunda… a všechno, co znala a milovala, bylo pryč.
Její otec měl pravdu. Příšery existují.
Aby pomstila svou rodinu, musí se naučit bojovat s nemrtvými. A aby přežila, musí začít věřit největšímu rebelovi ze všech - Coleovi Hollandovi. Ale i Cole skrývá tajemství, a jestli si Alenka nebude dávat pozor, může se ukázat, že tahle tajemství jsou nebezpečnější než samotné zombie.

Literární deníček #16

9. července 2017 v 21:17 | Mira |  Myšlenkové pochody
Ty brďo, Literární deníček tady byl naposledy v dubnu. To jsem opravdu tak dlouho nepsala? Je to k nevíře Smějící se No, teď mě zase chytla "psací" nálada, tak by Literární deníček mohl vycházet častěji. A třeba bych časem mohla obnovit i vydávání povídek ve středu. Tedy až si něco předepíšu Smějící se

Bez srdce (Marissa Meyer)

7. července 2017 v 17:19 | Mira
Základní informace:
Originální název: Heartless
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 416
Překlad: Martina Šímová
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.

Wrap Up: červen 2017

2. července 2017 v 16:21 | Mira |  Novinky
Konečně jsem po dlouhé době spokojená s počtem přečtených knih Smějící se V červnu se mi jich podařilo přečíst šest a navíc je jednou z nich Winter, které jsem se chtěla zbavit už delší dobu. Takže můžu jásat a chválit se Smějící se