Prázdninový knižní tag

23. července 2017 v 16:16 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tag jsem našla tady. Říkala jsem si, že se celkem hodí ho napsat, když už mám ty nejdelší prázdniny v životě Smějící se1. Čteš o prázdninách více, nebo méně, než přes rok?
Hmm... Těžko říct, protože se snažím každý měsíc přečíst aspoň pět knih a to dodržuju celoročně. Ale ano, patrně čtu o prázdninách víc. To víte, volný čas, flákání doma a tak Smějící se

2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
Žádnou konkrétní. Spíš nějaké dobrodružné knihy, nějakou magickou fantasy nebo naopak pořádně děsivý horor. Ale opravdu si s prázdninami nespojím žádnou konkrétní knihu.

3. Kolik si schopná/ný si vzít knih na dovolenou?
No, kdybych mohla, tak si sbalím klidně celou knihovničku Smějící se Ovšem obvykle si vystačím s jednou jedinou knihou. Stejně na dovolené nemám čas pořádně číst, takže proč se vláčet s větším množstvím knih.
Ovšem musím se přiznat, že nějakou knihu nosím téměř pořád. Nosím ji v kabelce nebo v batohu, protože nikdy nevím, kdy se bude hodit Smějící se

4. Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Teď už nemám důvod číst povinnou četbu Smějící se Ale dřív jsem si pár knih z povinné četby, které mě zajímaly, o prázdninách klidně přečetla. Není to zase tak hrozné, pokud se člověku podaří najít zajímavé kousky. A o to míň práce má pak přes školní rok.

5. Preferuješ klasické knihy (papírové), nebo e-knihy (elektronické knihy)?
Jsem toho názorům, že papírovým knihám se nic nevyrovná. E-knihy jsou sice ohromně užitečná věcička, ale nemůžete je držet v ruce, cítit jejich vůni, obracet stránky... Chápete mě, že?

6. Jakou knihu by jsi ráda viděla zfilmovanou?
Takových knih je! Nejvíc asi NeObyčejné od V. E. Schwab a pak i Illuminae, ale taky třeba celou sérii Skleněný trůn, Dvůr trnů a růží a Měsíční kroniky. Ale i ze Selekce by mohl být příjemný, oddechový film.

7. Kdyby jsi měla možnost prožít den s nějakou knižní postavou, jaká by to byla?
Jak já tyhle otázky nesnáším Smějící se Jak si mám vybrat jen jednu postavu?! Smějící se No, asi Celaena Sardothien. Vyrazily bychom na nákupy oblečení, pak bychom vzaly útokem i knihkupectví a pokud by nám zbyly peníze, zašly bychom do cukrárny. Jo, myslím, že s ní bych si rozuměla Smějící se

8. Které místo z knih bys ráda navštívila?
No, rozhoduju se mezi dvěma místy. Prvním z nich je Prythian z Dvora trnů a růží. Já vím, že to není zrovna nejbezpečnější místo, které bych si mohla vybrat, ale kdyby se o mé bezpečí a mou spokojenost staral nějaký fešný vílí vladař (rozuměj Rhysand), tak bych se do této vílí říše ráda podívala.
Druhým místem je Říše divů z Alenky v Říši divů od Lewise Carrolla. Nikdy jsem tu knížku nečetla, ale pokud se aspoň částečně podobá Říši divů od Tima Burtona, rozhodně bych ta vyrazila na výlet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama