TOP 10 mých oblíbených spisovatelů, část 2.

19. července 2017 v 16:57 | Mira |  Myšlenkové pochody
Přemýšlela jsem, jestli tuto část nenechat až na neděli, ale řekla jsem si, že když po sto letech zase vyjde článek ve středu, tak mě to nezabije Smějící se Tady máte zbývajících pět autorů, kteří patří do mojí TOP 10.

Přemýšlím, že bych takových TOP 10, nebo aspoň TOP 5 seznamů udělala víc...6. Rainbow Rowell

Pořád tvrdím, že romantické knihy nejsou zrovna literatura, kterou vyhledávám, ale u této autorky vždy udělám výjimku. Vlastně bych řekla, že ona má tak trochu zásluhu na tom, že romanťárny snáším už docela dobře.
První kniha, kterou jsem od Rowell četla, byla Eleanor a Park. Je to hrozně známá knížka a já na ni byla upřímně zvědavá. Nečekala jsem od ní nic extra, proto jsem pak byla nesmírně překvapená. Ani, je to sice romantická kniha, ale rozhodně nepatří k tuctovým slaďárnám,na něž můžete narazit téměř na každém rohu. Rainbow Rowel píše... jinak. Má svůj osobitý styl a její postavy jsou na úplně jiné úrovni, než je v romantických YA knihách zvykem. Ať si vezmete ke čtení právě Eleonor a Park, nebo Fangirl nebo klidně i Nedej se (má oblíbená od ní), nebudete zklamaní.


7. Mark Lawrence

Marka Lawrence asi příliš lidí nezná. Je to škoda, protože je to další autor, který píše trochu jinak než ostatní. Oblíbila jsem si ho díky sérii Roztříštěná říše. Je to taková temná fantasy, kde tečou potoky krve. Pro mě ideální čtení :D Ovšem kromě fantasy se tam objevují také prvky post-apokalypsy, protože celá Roztříštěná říše vlastně stojí na troskách našeho světa. Celé je to takové trochu zamotané. Navíc mám ráda jeho styl. Vždy píše ich formou a jeho postavy nejsou žádní klaďasové. Proplétá minulost s přítomností, nechává čtenáře tápat a vždy přijde s nějakým překvapením. U jeho knih se nikdy nenudím.


8. J. K. Rowling

Autorka, která tady nesmí chybět. Asi víte, že jsem oddaný fanoušek Harryho Pottera, a možná vás překvapilo, že jsem J. K. Rowling umístila až na osmé místo. Harryho sice zbožňuju, je to moje srdcovka a to se nikdy nezmění, ale časem jsem objevila jiné knihy, jiné autory, kteří mi taktéž učarovali a jejichž tvorbu momentálně preferuju víc.


9. Patrick Rothfuss

Taktéž bych ho zařadila k u nás méně známým autorům. To dokazuje, že většina čtenářů nemá dobrý vkus Smějící se Rothfuss píše příběhy, které mi hlava nebere. tak úžasně propracovaný svět, postavy, detaily... Jak to dělá?! Smějící se Ještě ke všemu má pěkný poetický styl psaní, takže je radost jeho příběhy číst. Kdybyste si od něj chtěli něco přečíst (prosím přečtěte si od něj něco), pak se jeho série jmenuje Kronika královraha a zatím vyšly dvě knihy: Jméno větru a Strach moudrého muže. Takovým doplňkem k této sérii je kniha Hudba ticha.


10. Tereza Matoušková

Závěrem jedna česká autorka. Tuzemské autory příliš nečtu, ale Terezu Matouškovou si nikdy nenechám ujít. Pravidelně navštěvuju také její blog.
Známá je především díky Podmoří, což je fiktivní svět, který se nepodobá ničemu, na co jste v literatuře zatím narazili. Každým podmořským příběhem čtenáře navíc provází čtveřice hrdinů, kteří vás buď odrovnají svým kick-ass chováním nebo humorem ostrým jako břitva. Její fantasy knihy jsou taktéž temnějšího a tvrdšího rázu, proto mi tolik vyhovují.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama