Wrap Up: červen 2017

2. července 2017 v 16:21 | Mira |  Novinky
Konečně jsem po dlouhé době spokojená s počtem přečtených knih Smějící se V červnu se mi jich podařilo přečíst šest a navíc je jednou z nich Winter, které jsem se chtěla zbavit už delší dobu. Takže můžu jásat a chválit se Smějící se
Koruna - Kiera Cass (recenze napsána)
Koruna je krásnou tečkou za sérií Selekce. Našlo by se sice pár chyb, kvůli nimž jsem nedala plný počet hvězd, ale i tak jsem s knihou moc spokojená. Na to, jaký jsem zprvu měla k Selekci odpor, jsem si nakonec celou tuto sérii docela užívala, byť mě příliš neohromila. Ovšem nepopírám, že jsem četla i horší knihy Smějící se Selekce je zkrátka taková oddechovka.


Tři vyvolení - Stephen King (recenze napsána)
King zklame jen málokdy a Tři vyvolení jsou naštěstí jednou z jeho knih, která je vážně dobrá. I když jsem si zprvu myslela, že čtení pro mě bude nezáživné. Ha, jak jsem se pletla Smějící se Zápletka se slušně rozjíždí, Temná věž je blíž a já myslím, že King si pro další díly připravil ještě mnoho překvapení.


Bez srdce - Marissa Meyer
Knihy Marissy Meyer jsou většinou naprosto skvostné. Měsíčním kronikám nemůžu nic vytknout. Bohužel Bez srdce se nepovedlo tolik, jak bych si přála. Nápad je jako vždy úžasný, postavy... no, až na hlavní hrdinku skvělé, prostředí knihy dokonale popsané, ale něco tomu zkrátka chybělo. 7. 7. vyjde recenze Smějící se


Terry Pratchett: Fantastická duše - Craig Cabell
Napsat životopis tak, aby to nebyla jen suchá fakta a čtenáře to bavilo, je pravděpodobně dost obtížná věc. Avšak v tomto případě se to povedlo na jedničku. Nemám v plánu psát na tuto knihu recenzi, proto se rozepíšu trochu víc.
Terry Pratchett je jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Vlastně se drží těsně za Stephenem Kingem. Všichni se nejspíš shodneme na tom, že za svůj život napsal neuvěřitelné množství knih (jenom Zeměplocha čítá přes čtyřicet knih). Nepatří však do té skupiny autorů, u nichž kvantita převažuje nad kvalitou. Pratchett si zkrátka držel vysokou úroveň po celou dobu. Samozřejmě jak tomu tak bývá, některé knihy jsou lepší, některé horší a rozhodně se každá nemusí zalíbit. Přesto si myslím, že v Zeměploše je nepřeberné množství postav, situací a míst a každý čtenář si tam může najít to pravé ořechové.
Nicméně tato kniha se nezabývá pouze Pratchettovým životem a Zempělochou. Nabízí také pasáže věnované fantasy a sci-fi literatuře, objevila se i zmínka o hororu. Autor uvádí krátkou charakteristiku žánru, vysvětluje rozdíly, zmínil také pár známých autorů daného žánru a nejslavnější knihy. Podle mě to může poskytnou dobrý vhled pro ty, kteří s fabtasy a sci-fi nejsou tolik obeznámení (a ano, takoví lidé existují, například moje kamarádka si sci-fi a fantasy neustále plete).
Můžu říct, že jsem si čtení knihy užívala. Životopisy nečtu příliš často, ale tenhle se opravdu povedl, ačkoliv na Goodreads má poměrně nízké hodnocení a sklidil negativní ohlasy.


Alenka v říši zombií
Tahle kniha... Ani nevím, co k ní mám napsat. Jsem z ní opravdu zklamaná. Koupila jsem si ji pouze kvůli tomu, že mám ráda cokoliv spojeného s Alenkou v Říši divů, jenže Alenka v říši zombií nemá s tamtou Alenkou společného zhola nic. Navíc se mi příliš nelíbila ani po příběhové stránce a autorčin styl psaní mě také nijak zvlášť neuchvátil. Pořád můžu doufat, že v dalších dílech se dočkám zlepšení.


Winter - Marissa Meyer
Fanfáry, prosím! Smějící se Konečně ji mám přečtenou! Winter jsem začala číst 12. února. Ano, čtete dobře. Opravdu jsem začala v únoru a dočetla ji až tento měsíc. Z větší části za to může maturira, z menší fakt, že mě Winter nebavila tolik jako předchozí díly Měsíčních kronik.


Nejlepší kniha měsíce:


Tři vyvolení jsou asi nejlepším kandidátem na nejlepší knihu tohoto měsíce. Pravdou však je, že jsem z žádné z uvedených knih nebyla vyloženě nadšená (jako třeba minulý měsíc z NeObyčejných).

Nejhorší kniha měsíce:


Tuto knihu by měli rozcupovat zombíci. Fakt dlouho mě žádná kniha takhle nezklamala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 2. července 2017 v 16:33 | Reagovat

Ani jednu jsem nečetla, ale vypadají zajímavě :)

2 Mira Mira | Web | 5. července 2017 v 1:09 | Reagovat

[1]: Popravdě jsem četla i lepší knihy, ale jo, jsou zajímavé :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama