Srpen 2017

Literární deníček #17

27. srpna 2017 v 21:21 | Mira |  Myšlenkové pochody
A to jsem si myslela, že začnu psát pravidelně Smějící se Trošku mi to nevychází, nicméně jsem se donutila k tomu, abych během uplynulého týdne něco málo stvořila.

Caraval (Stephanie Garber)

25. srpna 2017 v 19:30 | Mira
Základní informace:
Originální název: Caraval
Série: Caraval
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 432
Překlad: Eva Vybíralová
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Než vstoupíte do světa Caravalu, mějte na paměti, že je to jen hra.

Ať už jste o Caravalu slyšeli cokoli, určitě se to nevyrovná realitě. Je to víc než hra! Je to magie. Scarlett vždy toužila Caraval zažít a letos dostala pozvánku. Jenže vzápětí unese její sestru Tellu tajemný režisér celého představení. Není se čeho bát, Caraval je přece jen zdání. Ale co když ne? Ať už je to jakkoli, Caravalem musí Scarlett projít i se zlomeným srdcem a sestru rychle najít, než se spustí nebezpečný dominový efekt následků a navždy ji ztratí.

Pojďme si hrát

23. srpna 2017 v 18:47 | Mira
Říkala jsem si, že by nebylo špatné zase po dlouhé době přidat nějakou povídku. Už dlouho před maturitou jsem psaní začala dost flákat a pořád jsem se tak nějak nedokopala k tomu, abych se vrátila k pravidelnému psaní.
Tahle jednorázovka mě napadla náhodou - možná díky druhému dílu Annabelle (který jsem stále neviděla a štve mě to), Má to být horor, ale přiznám se, že já horory fakt psát neumím, takže to moc strašidelné asi není. No jo, Stephen King ze mě nebude Smějící se

Je to jednoduchá povídka, nevymýšlela jsem žádný složitý děj ani zvraty, ale tak nějak doufám, že by i přes svou jednoduchost mohla nastartovat mou chuť psát.

Hvězdy nad hlavou (Marissa Meyer)

18. srpna 2017 v 17:55 | Mira
Základní informace:
Originální název: Stars Above
Série: Měsíční kroniky
Nakladatelství: Egmont
Počet stran: 288
Překlad: Martina Šímová
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Jak se Cinder ocitla pod ochranou Michelle Benoitové? Co přimělo Winter k rozhodnutí nikdy nepoužít svůj měsíční dar? A co vedlo k uvěznění Cress v satelitu a k Vlkovu postavení alfy v královnině armádě? Fanoušci Měsíčních kronik v této knize najdou devět povídek, v nichž si mohou přečíst o minulosti svých oblíbených postav. Soustředí se na klíčové momenty raného života hrdinů, které ovlivnily jejich budoucí život.


TOP 10 strašidelných míst, která chci navštívit 2/2

13. srpna 2017 v 19:55 | Mira |  Myšlenkové pochody
Tady máme pokračování tohoto článku. Zbývajících pět strašidelných míst, která bych chtěla navštívit.


Temnější tvář magie (Victoria Schwab)

11. srpna 2017 v 17:22 | Mira
Základní informace:
Originální název: A Darker Shade of Magic
Série: Tvář magie
Nakladatelství: Argo
Počet stran: 342
Překlad: Lukáš Houdek
Vydáno: 2016

Oficiální anotace:
Temnější tvář magie nese všechny znaky klasické fantasy s pohlcující zápletkou a výraznými, nezapomenutelnými hrdiny. Odehrává se v paralelních Londýnech - šedém, červeném, bílém a černém. Ten šedý postrádá kouzlo i kouzla a podobá se historickému Londýnu za krále Jiřího III. Červený Londýn je plný magie a harmonie, zatímco ten bílý hostí loupež, násilí a zradu; mágové tu jsou lovnou zvěří. Černý Londýn je městem stiženým apokalypsou, ale skrývá jedno epochální tajemství, za nímž se dvojice dobrodruhů nadaných procházet mezi světy musí chtě nechtě vypravit, aby jejich umění mohlo žít dál. Kell, nevlastní královský syn, propašuje jistý důležitý předmět, přestože je to protizákonné a on při tom riskuje život. V jeho eskapádách mu pomáhá mladá Delilah Bardová, zlodějka z šedého Londýna, na niž se Kell nemůže spolehnout, ale která ho vždycky zachrání. V patách jim je Holland, bezcitný mág ještě mocnější než Kell, ale očarovaný zlovolnými královskými dvojčaty z bílého Londýna.
Dobrodružství bude pokračovat novelou Setkání stínů.

TOP 10 strašidelných míst, která chci navštívit 1/2

9. srpna 2017 v 18:00 | Mira |  Myšlenkové pochody
Nazdárek!

Říkala jsem, že bych mohla psát nějaké ty TOP 10 nebo TOP 5 seznamy a hele, je tady další. Nechci se v těchto článcích věnovat pouze věcem kolem knih, tak tu máme něco z trochu jiného soudku.
Jak možná víte, jsem docela velký fanoušek hororů a strašidelných věcí, proto jsou dnešním tématem děsivá místa, která bych ráda navštívila.

Vzhledem k tomu, že dneska v noci jsem sama doma, tak se asi nevyspím, když jsem sepisovala takový článek Smějící se

Wrap Up: červenec 2017

6. srpna 2017 v 15:27 | Mira |  Novinky
Nejprve se chci omluvit, že v neděli nevyšel žádný článek, ale pátek a sobotu jsem strávila na místním hudebním festivalu a v neděli se na mně projevil nedostatek spánku a totální vyřízenost, takže jsem byla ráda, když jsem se vůbec vyhrabala z postele pro sklenku vody.

Červenec úspěšně za námi, prázdniny jsou za půlkou (ne pro mě, já do školy nastupuju až 18. září Smějící se ) a já tady mám další Wrap Up. Přečetla jsem šest knih, což mi přijde docela dobré. Z toho jednu knihu jsem poslouchala jako audioknihu.
Musím se přiznat, že ke konci měsíce mě přepadla taková čtecí krize a vůbec se mi do žádné knihy nechtělo. 120 dní Sodomy jsem dočítala vážně s velkými obtížemi. A ani teď moc nemám chuť číst, ale dávám to za vinu těm vedrům, která poslední dobou venku panují. Sluníčko mi úplně vysává všechnu energii místo toho, aby mi ji dodávalo Smějící se

Den trifidů (John Wyndham)

4. srpna 2017 v 18:27 | Mira
Základní informace:
Originální název: The Day of the Triffids
Série: Trifidi
Nakladatelství: BB/art s.r.o.
Počet stran: 272
Překlad: Jaroslav Kořán
Vydáno: 2017

Oficiální anotace:
Ten zážitek si málokdo na světě chtěl nechat ujít. Tajemné zelené záblesky, snad až odkudsi z hlubin vesmíru, šlehaly oblohou, celou noc trvala ta ohromující podívaná.
Pro drtivou většinu lidstva to byla poslední věc, kterou viděla. Nadpozemský jev většinu zemské populace oslepil.
Jedna katastrofa by však planetu nezdecimovala. Musela se k ní připojit druhá. Průmyslové rostliny, genetickou mutací proměněné v pohyblivá, jedovatě žahající monstra, využijí oslabení pána tvorstva a začnou jej systematicky vyhlazovat z povrchu zemského.
Nastal den trifidů.
Bude zároveň posledním dnem člověka?
Na to odpovídá klasická katastrofická sci-fi britského autora, nad jejíž četbou se nechce věřit, že vznikla před více než půl stoletím.